12.11.2022 13:30:00

Afrika’da Vize İstemeyen Ülkeler

Afrika’da Vize İstemeyen Ülkeler

VİZESİZ AFRİKA ÜLKELERİ

Afrika’da vizesiz ülkeler için ne az ne çok diyebiliriz. Aslında çoğunlukla kapıda vize uygulaması var. Ancak Hello Afrika demek isteyen herkese Afrika kıtasında vizesiz seyahat edilecek oldukça fazla ülke var. Türkiye’den vizesiz gidilen Afrika ülkelerini aşağıda sıralamaya çalıştık, ister atlayın uçağa direkt gidip gelin, isterseniz Dünya turu kapsamında minik bir Afrika turu yapın, Afrika kıtasında  Türk vatandaşlarının tabi olduğu vize uygulamalarını bilmek ve Türklerin vizesiz gittiği ülkeleri öğrenmekte fayda var.

Ne yazık ki biz sadece Fas’a ayak bastık dolayısıyla Afrika turu için gezi notlarımız sadece bu ülkenin Fez şehri ile sınırlı, ancak orta vadeli planlarımızda kara kıtayı gezmek ve seyahat notlarımızı derinleştirmek yer alıyor, birlikte okumak, yaşamak ve keşfetmek dileğiyle.

1.Vizesiz Fas

Bizim de ziyaret etme şansı bulduğumuz Fas, Afrika’nın Avrupa komşusu. Türkiye’den direkt uçuşlar pahalı olsa da, özellikle İspanya ve İtalya üzerinden oldukça fazla alternatifle ekonomik uçak biletleri bulunarak Fas’a gidilebilir, bu güzel coğrafyanın yakın ülkesi keşfedilebilir. 

Morocco.

2.Vizesiz Svaziland

Hem adını duyduğumuzda merak edişimiz, hem de Dünya’da aids hastalığının en yaygın olduğu ülke olarak literatürde karşımıza çıkması sebebiyle tanıdığımız Svaziland Afrika’nın güneyinde, içlerde yer alan çok da bir esprisi olmayan bir yer. Gidilir mi bilinmez ama Vizesiz Afrika ülkelerinden biri.

3.Vizesiz Güney Afrika Cumhuriyeti

Afrika’nı Avrupalı’sı Güney Afrika Cumhuriyeti, adı üzerinde kara kıtanın en güney ucunda yer alıyor. Yasama başkenti Cape Town başta olmak üzere Johannesburg ve Kap şehirleri ülkenin en davetkar noktaları. Hem tropikal bir kafa yaşamak hem de bunu modern bir ülkede hissetmek için birebir.

Cape Town

4.Vizesiz Libya

Mısır, Fas, Tunus ve Cezayir’le birlikte Akdeniz’e kıyısı olan 5 Afrika ülkesinden biri olan Libya şuan için (2014) ciddi siyasi sorunlar yaşıyor olsa da, bunları aştıktan sonra çekici bir Afrika ülkesi. Aynı anda deniz keyfini, çöl deneyimini ve zengin şehir yapısını bir arada barındıran seyahat için ilk durak Libya’nın başkenti Trablus.

5.Vizesiz Seyşeller

Afrika’nın doğusundaki 116 adadan oluşan şahane ötesi deniz ve ada ülkesi Seyşeller, aman efendim balayı olsun, romantik bir kaçamak olsun, Dünya’nın en güzel kumsalları olsun, deniz kıyısında semsiye takılan tropik meyve suyu içelim olsun türünde tatil hayalleri kuranlara hizmet eden kusursuz bir doğa harikası. Elbet gideriz, önce giden yorum yazsın.

Seyseller

6.Vizesiz Mauritius

Soyu tükenen Dodo kuşunun son yaşam yeri olması ve zırt pırt karşımıza çıkan eşsiz güzellikteki sahillere sahip ülkeler listelerinde gördüğümüz Maruritius, Afrika’nın doğusunda, Hindistan’ın güneyinde eşsiz renkte denizlere sahip küçük bir ada ülkesi. Yolu düşenlerin olağan üstü bir deneyim yaşayacağız şüphesiz.

7.Vizesiz Tunus

Akdenize kıyısı olan ülkelerin Afrika temsilcilerinden Tunus, kıtanın en gelişmiş ve en çekici ülkelerinden. Vizesiz Tunus turu yapmak hepimizin boynunun borcu desek hata etmiş olmayız. Tunus’un başkenti Tunus gece hayatı, casinoları, çölde safari turu ile Akdeniz’de dalış keyif, koca koca alanlarda Tunus Golf pistleri her yöreden, her kültürden ve her bütçeden turist için ülkeyi cazibe merkezi haline getiriyor.

Tunus

8.Vizesiz Botsvana

Malumunuz google’dan ya da oradan buradan bakıp yazı yazmıyoruz, dolayısıyla listemize aldığımız Botsvana ülkesi hakkında size hiçbir şey söyleyemeyeceğiz. Keza bırakın haritada göstermeyi, adını bile ilk kez Bakanlığımızın sitesinde duyduk. Yolunuz düşerse anlatın bizede :)

Yorum Yap
Ad Soyad
E-Posta
Telefon
Mesaj
Doğrulama kodu : 265
WhatsApp Destek! whatsapp
Lütfen İletişime Geçmek İstediğiniz Müşteri Temsilcisini Seçiniz

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikaları ve kişisel verilerin korunması hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.