31.12.2022 18:45:00

Altınoluk'ta Gezilecek Yerler

Altınoluk'ta Gezilecek Yerler

Arka kısmında Kaz Dağları’na ön kısmında ise Edremit Körfezi’ne bakan Altınoluk, içerisinde gezilmesi gereken pek çok alanı da bünyesinde taşıyor. Doğal güzelliklere ev sahipliği yapan Altınoluk, hem yerli hem de yabancı turistler tarafından yazlık alan olarak tercih edilmekte. Fakat Altınoluk içerisinde sadece görülmeye değer plajların yer almadığını belirtmeliyiz. Milli parklar, müzeler ve piknik alanları mutlaka gezilmesi gereken yerler içerisinde bulunuyor. Bu yazımızda Altınoluk hakkında daha detaylı bilgiye ulaaşbilmeniz için Altınoluk’ta gezilecek yerleri bir araya getirdik.

Kaz Dağları Milli Parkı

Kaz Dağları Milli Parkı

Yemyeşil bir alana sahip olan bu park, doğa gezilerinde tercih edilen yerler arasında bulunuyor. Tarihin eski dönemlerinden beri bu alanın pek çok efsaneye konu olduğu da bilinmektedir. Doğa ile baş başa kalabileceğiniz bir alan olan Kaz Dağları Milli Parkı özellikle profesyonel fotoğrafçıların uğrak yerlerinden birisi. İçerisinde pek çok canlıya ev sahipliği yapması da fotoğrafçıların pozlayabileceği pek çok kareye sahip olduklarını göstermektedir. Mutlaka Altınoluk içerisinde görmeniz gereken yerlerden birisi.

Derman Kaplıcaları

Pek çok hastalığa iyi gelen şifalı sulara sahip olan Derman Kaplıcaları, bölgenin sağlık turizmi açısından önemli bir yer olduğunu da bizlere göstermektedir. Aileniz ya da sevdiklerinizle beraber kaplıcaya yaz ya da kış mevsimlerinde gelebilirsiniz. İçerisinde yer alan masaj salonları ve sağlık merkezleri gibi imkanlar sayesinde muhteşem bir tatil yapma imkanına kavuşabileceksiniz.

Saka Çim Plajı

Yaz turizminin değerlendirildiği plajlar arasında bulunan Saka Çim Plajı, temiz ve sakin bir yapıya sahip olmasından dolayı tercih edilmekte. Akçay içerisinde yer alan toplu taşımalar sayesinde bölgeye ulaşım sağlamanız mümkün. Dilerseniz tesislerden de faydalanabilirsiniz. Ayrıca çevrede konaklayabileceğiniz otelleri de bünyesinde bulundurmakta. Muhteşem manzaraları bulunduran bu plaj akşam yürüyüşleri için de tercih edilmekte.

Havran Çayı

Mesire alanlarına sahip olan Havran Çayı, şehrin gürültüsünden kaçmak için tercih edebileceğiniz yerlerden birisi. Dilerseniz bu alanda piknik yapabilir ya da dilerseniz oltanız ile balık avlayabilirsiniz. Farklı aktiviteleri sunmasından dolayı aileler tarafından da oldukça tercih edilen yerlerden birisi.

Karataş Tepesi

Kaz Dağları’nı uzaktan görebilmek için Karataş Tepesi’ne çıkabilirsiniz. Oldukça yüksek olan bu tepe uzun yürüyüşlerde de tercih edilen yerler arasında. Ayrıca kış mevsiminde tepeye turlar da düzenlenmekte. Kış tatilinizi geçirebileceğiniz bu tepeye turlar sayesinde çıkabilir ve tepe hakkında detaylı bilgileri rehberinizden öğrenebilirsiniz.

Bağlarburnu Sahili

Yaz tatili için Altınoluk’u ziyaret edenlerin gidebilecekleri sahillerden birisi de Bağlarburnu Sahili’dir. Sahilin oldukça temiz olması turistlerin ilgisini çekmekte. Özellikle denizin sakin ve kumlu olması da yüzme açısından bakıldığında büyük bir keyif vermektedir. Tekne turlarıyla bölgeye ulaşım sağlamanız mümkün. Etrafında yer alan restoranlarda da vakit geçirebilirsiniz.

Güre Kaplıcaları

Altınoluk merkezden kalkan toplu taşıma araçları sayesinde kaplıcaya ulaşım oldukça kolaydır. Kaplıcanın suyunun şifalı olduğu düşünülmekte. Özellikle kadın hastalıkları, kemik hastalıkları gibi hastalıklara sahip olan kişiler şifa bulabilme ümidiyle kaplıcaları ziyaret etmekte. Hem bedensel hem de ruhsal anlamda sizleri rahatlatacak olan bu kaplıcaları mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Sarıkız Zirvesi

Sarıkız Tepesi

Dağ deniz seviyesinden 1700 metre kadar yüksekte yer almaktadır. Özellikle bu zirveye yaz dönemlerinde turlar düzenlenmektedir. Fotoğraf çekebileceğiniz alanlardan birisi olan Sarıkız Zirvesi, muhteşem bir manzarayı da gözler önüne sermektedir. İçerisinde yer alan pek çok canlı türüyle yolculuğunuz sırasında karşılaşmanız da mümkün.

Akçay Lunapark

Aileler tarafından sıklıkla ziyaret edilen yerlerden birisi Akçay Lunaparkı’dır. İçerisinde pek çok oyuncağı da bulunduran bu lunapark ailenizle beraber keyifli vakit geçirmeniz için bire bir. Yaz döneminde açık olan lunaparka turistler de ilgi göstermekte. Içerisinde yer alan dönme dolaba özellikle gün batımında uğramanızı öneriyoruz. Muhteşem manzaraları dönme dolap içerisinde görebilme şansını elde edebileceksiniz.

İda Madra Jeopark Müzesi

Bu müze, içerisinde yıllardan beri başkalaşarak gelmiş olan kum, kireç ve çamur gibi malzemeleri sergilemekte. UNESCO ile birlikte tasarlanmış olan müze mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerden. Eşine çok fazla rastlayamayacağınız farklılıkta olan bu müze, turistlerin de ziyaret ettikleri alanlar içerisinde.

Pınarbaşı Piknik Alanı

Muhteşem doğal güzellikler içerisinde sevdiklerinizle beraber piknik yapmak isterseniz bu alan tam size göre. İçerisinde pek çok canlının yaşadığı bu piknik alanı ağaçlarla çevrelenmiş durumda. Ayrıca içerisinde yer alan kaynaklar da görülmeye değer. Bu alanı mutlaka keşfetmelisiniz.

 

Yorum Yap
Ad Soyad
E-Posta
Telefon
Mesaj
Doğrulama kodu : 9039
WhatsApp Destek! whatsapp
Lütfen İletişime Geçmek İstediğiniz Müşteri Temsilcisini Seçiniz

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikaları ve kişisel verilerin korunması hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.