19.11.2022 10:45:00

Avrupa’da En Çok Ziyaret Edilen 3 Ülke

Avrupa’da En Çok Ziyaret Edilen 3 Ülke

Avrupa; tarihi geçmişi, eğlenceli hayatı, önemli yapıtları ve kültürüyle her yıl milyonlarca ziyaretçiyi ağırlayan popüler bir kıta. Turistik özellikleriyle, şehir yapısıyla veya yaşam olanaklarıyla ön plana çıkan şehirler turizm açısından büyümeye devam ediyor. Dünyada Tayland, Singapur, Japonya gibi ülkeler en çok turisti çeken ülkeler iken Avrupa’da Fransa, İtalya, İspanya, Almanya ve Türkiye öne çıkıyor. Bu ülkelerin kimi yaz tatili için tercih edilirken kimi turistik ve tarihi keşif için tercih edilmektedir. Türkiye, Ege ve Akdeniz bölgelerindeki şehirleriyle yaz aylarında turistleri çekerken İstanbul, Kapadokya ve Denizli gibi şehirlere kültürel amaçla turistler çekmektedir. Yine aynı şekilde İspanya yaz aylarında daha çok İbiza, Barselona ve Mayorka gibi yerlere ziyaretçi çekerken Madrid gibi önemli noktaların kültürel açıdan reklamını yaparak dengeyi sağlıyor.

 

1- İspanya Turları

İspanya tarihi kökeninin yanı sıra Güney Avrupa’daki konumuyla önemli bir tatil destinasyonu. Gaudi gibi mimari açıdan çok fazla eser sunan kişilere sahip olması da burada önemli bir rol oynamaktadır. Başkent Madrid; sarayları, müzeleri, caddeleri ve parklarıyla biliniyor. Flamenko gibi farklı bir kültürü keşfedebileceğiniz ülkenin mutfağı da dünyaya nam salmış durumda. Ayrıca gece hayatı dünyanın sayılı eğlencelerinden birini sunuyor. Barselona sahilleri çoğu kişinin hayallerini süslerken İbiza lüks eğlencenin merkezi. Bu kadar durum bir araya gelince İspanya, Avrupa’da en çok ziyaret edilen ülkeler arasında yerini korumaya devam ediyor. 

2- Fransa Turları

Fransız Rönesansı ile tarihte önemli bir yere sahip ülkede görülmesi gereken birçok yer var. Gezmekle bitmeyen Louvre Müzesi, Eyfel Kulesi, Şanzelize Caddesi, Notre Dame Katedrali bunların başında geliyor. Modern kültür ve sanatın başkenti olarak bilinen Paris her ne kadar en turistik şehir olarak bilinse de yaz aylarında daha çok Nice gibi sahil şehirleri seçiliyor. Muhteşem plajlara sahip birçok şehir var. Paris’te geçireceğiniz kültür yolculuğunun ardından dinlenmek için gidilen kasabalarda oteller yaz aylarında oldukça yoğun bir dönem geçiriyor. Fransa, eğlenceli gece hayatı ve yemekleriyle de ön plana çıkınca dünyanın dört bir yanından ziyaretçileri ağırlaması kaçınılmaz.

3- İtalya Turları

 

Tarihi açıdan dünyanın sayılı ülkelerinden biri olan İtalya’da antik kentler, tarihi eserler ve müzeler günümüze ışık tutuyor. Dini yapıtlardan sergilere, modern eserlerden sanata sunmuş olduğu zenginliklerle ziyaretçilerine kültür patlaması yaşatıyor. Ayrıca Venedik ve Floransa gibi şehirleriyle mimari estetiğine farklı bir boyut getiren İtalya’da Pisa, Kolezyum ve Duomo Katedrali gibi ihtişamlı yapıtlar var. İyi bir araştırmayla gidilmesi gereken İtalya yaz tatili için de gayet uygun plajlara sahip. Konumu, tarihi ve kültürel zenginlikleriyle en çok ziyaret edilen Avrupa ülkeleri arasında kalmaya devam etmesi çok büyük olasılık. 

Yorum Yap
Ad Soyad
E-Posta
Telefon
Mesaj
Doğrulama kodu : 2193
WhatsApp Destek! whatsapp
Lütfen İletişime Geçmek İstediğiniz Müşteri Temsilcisini Seçiniz

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikaları ve kişisel verilerin korunması hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.