7.03.2022 14:55:00

Borçka Karagöl

Borçka Karagçl

BORÇKA KARAGÖL

 

Artvin turizminin en önemli kısımlarından biri şüphesiz Karagöl’dür. Artvin’in Borçka ilçesinde bulunan Karagöl, büyülü doğası koyu yeşil ormanı ve gölüyle çok özel bir doğa harikasıdır. Özellikle fotoğrafçıların yıl boyu ziyaret ettiği göl her mevsim başka güzeldir.

 

 

KARAGÖL NASIL BİR YER?

 

Karagöl Borçka ilçe merkezinin yukarısında bölge yerlilerin yaşadığı köylerin hemen üzerinde etrafını 45 dakikada yürüyüp bitirebileceğiniz harika bir göl. Gölün girişinde milli park bölgesi olması sebebiyle giriş ücreti ödeyerek içeri giriş yapabiliyorsunuz. Ardından göl kenarında gelen misafirleri ağırlamak üzere kurulmuş olan bir işletme bulunuyor. Bu işletmede yeme-içme ve tuvalet ihtiyaçlarınızı rahatça giderebiliyorsunuz. Gölün giriş kısmında ise misafirlerin oturabileceği birçok kamelya mevcut. Bu kamelyalarda priz imkanı dahi bulunuyor.

 

 

BORÇKA KARAGÖL’E NASIL GİDİLİR?

 

İlk olarak Artvin’in Borçka ilçesine ulaşmanız gerekiyor. Buraya ulaştıktan sonra Çoruh nehrini solunuza alıp Aralık - Atanoğlu - Camili istikametine doğru yola devam ediyorsunuz. İki köy kadar geçtikten sonra bayır yukarı yolun hemen sağından Karagöl tabelasını görüyorsunuz. Bu tabeladan da aracınız ile yaklaşık 7-8 dakika sonra göl bölgesine ulaşabiliyorsunuz. Toplu taşıma ile gitmek ise sadece girişine kadar mümkün. Buradan sonra yürüyerek yaklaşık 1 saatte ulaşabilmektesiniz. 

 

 

Bölgeye havayolu gitmek isterseniz ülkemiz içindeki en yakın nokta Trabzon havalimanıdır. Ama ülke içi gibi kullanabileceğiniz ve kimliğinizle gidebildiğiniz Batum havalimanı Borçka’ya yalnızca 1 saat uzaklıktadır. Batum havalimanından toplu taşıma ile önce Hopa’ya oradan da Borçka’ya kolayca ulaşabilirsiniz.

 

 

KARAGÖL ÇEVRESİNDEKİ İMKANLAR

 

Karagöl içerisinde bulunan tesisler ile bölgede yeme içme ihtiyaçlarınızı kolayca karşılayabiliyorsunuz. Göl çevresinde bulunan çeşmelerden de tertemiz içme suyuna ulaşabilmektesiniz. Göl alanı içerisinde ücretli olarak kamp yapabilmektesiniz. Bunların dışında konaklama imkanı ne yazık ki bulunmuyor. Bölgeye en yakın konaklama tesisleri yol üzerinde bulunmakta. Bu yol üzerindeki köylerde pansiyon ve bungalov olarak hizmet veren noktalar bulunmakta. Aynı zamanda buralarda yöresel yemekler yiyebilceğiniz restoranlar da bulunuyor.

 

 

Yorum Yap
Ad Soyad
E-Posta
Telefon
Mesaj
Doğrulama kodu : 5196
WhatsApp Destek! whatsapp
Lütfen İletişime Geçmek İstediğiniz Müşteri Temsilcisini Seçiniz

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikaları ve kişisel verilerin korunması hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.