4.03.2023 17:20:00

Dünyanın En Güzel Plajlarından Yeni Öneriler

Dünyanın En Güzel Plajlarından Yeni Öneriler

Yazın gelmesiyle tatil planlarınızı yapmaya başladınız. Biz de size bir fikir verebilmek için dünyanın en güzel plajlarını tanıtmaya devam ediyoruz.

Santa Monica (Kaliforniya)

Santa Monica plajının diğer Kaliforniya plajlarından daha kalabalık olduğunu hemen fark edeceksiniz. Devasa büyüklükte inşa edilmiş ahşap bir iskele ve iskelenin üstünde Pacific Park adında büyük bir eğlence merkezinin bulunduğu plaj Kaliforniya’nın en büyük plajlarından biri. 50’ye yakın plaj voleybolu sahasına sahip plaj, güneş yağınızı sürüp okyanus dalgalarında kulaç atmanız için size bekliyor.

 

Venice Plajı (Los Angeles)

Girişindeki upuzun palmiyeleri ve kilometrelerce uzanan bembeyaz kumsalı ile Venice, Los Angeles’in en ünlü plajlarından biri. Santa Monica plajı gibi devasa bir iskelenin bulunduğu plaj sörfçülerin akınına uğruyor. İskele ise balıkçılara ve balıklara gözcülük yapan kuşlarla dolu. Okyanusun derinlerine ilerleyen bu iskeleden plajı seyredebilir, kendinizi muhteşem kumlara bırakabilirsiniz.

 

La Plage De Maui (Tahiti)

En ünlü turistik adalardan Tahiti’nin en ünlü plajı. Ana yarımadanın güney sınırında bulunan La Plage de Maui açık ara farkla Tahiti’nin en iyi plajı. Sahil lagünü, her yaştan kişinin yüzmesi için uygun. Denizin güzelliği dışında, plajın sunduğu yeme-içme seçenekleriyle de ziyaretçilerin ilgisini çekiyor.

 

Matira Point (Bora Bora)

Dünyanın en lüks adalarının başında gelen Bora Bora’nın ünlü plajı Matira Point, adanın güneyinde, La Moana Bora Bora Resort yakınlarında bulunuyor. Tahitili ailelerin vazgeçilmez eğlence yerlerinden biri olan plaj, snack barları ile ünlü.

 

Whitesand Bay (İngiltere)

Land’s End’den hemen önce, İngiltere’nin en batısında yere alan bu plaj çocuklara çok cazip olanaklar sunuyor. Uzun ve eğri bir kılıç şeklindeki kumsal, dalgaların sahili beyaz köpüklerle bezediği  turkuaz deniz, sörf okulu, “fish and chips” ve cankurtaran filika istasyonuna ev sahipliği yapan Sennen Cove balıkçısı kasabası… Fokları da unutmamak gerek.

 

Grekas (Yunanistan)

Vassilikos yarımadasının en güney ucunda sarp kayalıkların gölgesinde bulunan ve emekleyen çocukların altın kumlarında keyifle oynadıkları bu sahil, belki de İyon Denizi’nin en çocuk dostu plajı. Plajda, kaplumbağa yuvaları olması nedeniyle su sporları yasak.

 

Palma De Mallorca (İspanya)

İpeksi kumsalları, zümrüt yeşili deniziyle ünlü adanın gündüzleri kadar geceleri de hareketli. Lezzet avcıları da buraya yaptıkları seyahatten memnun ayrılacaklar. Birbirinden lezzetli “gatolar” damaklarda enfes tatlar bırakıyor.

Yorum Yap
Ad Soyad
E-Posta
Telefon
Mesaj
Doğrulama kodu : 6807
WhatsApp Destek! whatsapp
Lütfen İletişime Geçmek İstediğiniz Müşteri Temsilcisini Seçiniz

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikaları ve kişisel verilerin korunması hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.