7.01.2023 19:25:00

Düzce'de Gezilecek Yerler

Düzce'de Gezilecek Yerler

Düzce, ülkemizin küçük şehirleri içerisinde yer alsa da hem tatillerde hem de günübirlik ziyaretlerde tercih edilebilecek bir şehir olarak karşımıza çıkıyor. Doğal güzelliklerinin yanı sıra tarihi yapıları ile de dikkat çeken şehirlerden birisi olması, yerli turistlerin gezdikleri şehirler arasında olmasına imkan tanımakta. Muhteşem doğal güzelliklerinin yanı sıra tarihi ve kültürel yapılarını da mutlaka görmenizi öneriyoruz. Düzce’de gezilecek yerler listemizde olmazsa olmaz olan yerleri sıraladık. Gezinize başlamadan önce mutlaka yazımızı okuyup bilgi sahibi olmanızı öneriyoruz. Bu sayede zamanınızı daha verimli kullanabileceksiniz.

Fakıllı Mağarası

İsmini Fakıllı Köyü’nden almış olan bu mağara, şehir merkezinden ulaşmak isteyenler için de oldukça elverişli bir ulaşım sunmakta. Merkezden yaklaşık olarak 9 km uzaklıkta bulunan mağara, toplu taşıma araçlarıyla da gidilebilecek yerlerden birisi. Mağara toplamda 1017 metre uzunluğa sahip olsa da ziyaretçiler için açık olan kısım 350 metrelik bir alandır. Girişlerin ücretli bir şekilde yapıldığı mağarada Beyaz Oda ismi verilen bölümü de görebilmeniz mümkün. Bu bölüm içerisinde damlataşlar yer alıyor. Görenleri kendine hayran bırak bu yapıları mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Ceneviz Kalesi

Şehir merkezinden 3 kilometrelik bir uzaklıkta bulunmasından dolayı Düzce’ye gelenlerin ilk ziyaret ettikleri yapılar içerisinde olmasına imkan tanımaktadır. Kolay bir şekilde ulaşım sağlayabileceğiniz bu kale, Cenevizlilerden günümüze kadar gelen yapılar içerisinde bulunmakta. Tarihi eserlere ilgili olan kişilerin kesin olarak ziyaret etmeleri gereken alanlardan. Ayrıca Ceneviz Kalesi’nin önünde yer alan muhteşem deniz manzarası sayesinde dilediğiniz kadar fotoğraf çekmeniz de mümkün. Doğa ve kültür turizmi açısından Düzce’nin en önemli yerlerinden olan Ceneviz Kalesi’ne ziyaret için herhangi bir ücret ödemeniz gerek yoktur. Ayrıca giriş için belli bir saat aralığı da gerekmemekte.

Kurugöl Kanyonu

Doğa yürüyüşleri yapabileceğiniz bir yer arayışındaysanız, Kurugöl Kanyonu tercihlerinizden birisi olmalı. Şehir merkezinden 50 km uzaklıkta bulunan bu kanyon hem yerli hem de yabancı turist tarafından doğa yürüyüşleri adına tercih edilen yerlerden. Ayrıca Düzce’de uzun süreli kalmak isteyen kişiler tarafından bu alanda kamp yapmak da mümkün. Dilerseniz oteller yerine Kurugöl Kanyonu’na çadırınızı atıp kampın keyfini de yaşayabilirsiniz. Yemyeşil doğası sayesinde doğa ile iç içe olmak isteyen kişiler için muhteşem bir seçim olacak.

Aydınpınar Şelaleleri Tabiat Parkı

Farklı bir kamp alanı arayışında olan kişiler için Düzce içerisinde çadır atılacak yerlerden birisi de Aydınpınar Şelaleleri Tabiat Parkı’dır. Yemyeşil doğası ve tertemiz havası sayesinde mükemmel bir tatil yapma imkanına sahip olabilirsiniz. Ayrıca alan içerisinde çok sayıda farklı türde ağaç bulunmakta. Doğa fotoğrafçıları tarafından sıklıkla ziyaret edilen bu park özellikle bahar ve yaz mevsimlerinde bambaşka görünümlere bürünmekte. Şelalenin oluşturduğu gölette yaz mevsimlerinde yüzme olanağını da elde edebilirsiniz.

Akçakoca Cami

Hem iç hem de dış mimarisi açısından herkesi kendine hayran bırakan Akçakoca Cami, Düzce’nin sembolik eserleri arasında bulunuyor. İbadet saatleri haricinde ziyaret edebileceğiniz cami, tarihi olma özelliği sayesinde bölgenin en önemli kültürel eserleri içinde yer almakta. Şehir merkezinden 38 kilometre uzakta bulunan cami mutlaka görülmesi gereken eserlerden birisi.

Konuralp Müzesi

1994 yılında ziyaretçilere açık hale getirilmiş olan bu müze, 1992 yılında kurulmuştur. Roma döneminden günümüze kadar pek çok tarihi eseri müze içinde görmek mümkündür. Özellikle de Düzce merkezinde bulunan yapıları görmek isteyen kişiler için Konuralp Müzesi tercih edilebilecektir. Merkezde bulunması sayesinde ulaşım açısından sıkıntı yaşamak mümkün olmayacak. Saat 10.00 ile 17.30 arasında açık olan müze Pazartesi günleri kapalıdır. Giriş için herhangi bir ücret talep edilmemektedir.

Melen Çayı

Rafting sporu ile ilgilenen kişilerin Düzce’de en çok uğradıkları yerler arasında bulunan Melen Çayı, muhteşem doğal güzelliklerini de gözler önüne sermekte. Temiz havası ve doğal güzellikleri ile mutlaka görmeniz gereken yerler içerisinde. Ücretsiz gezme imkanına sahip olabileceğiniz Melen Çayı bölgesinde dilerseniz piknik de yapabilirsiniz.

Pürenli Yaylası

Şehrin gürültüsünden bir nebze olsun kaçmak isteyen kişilerin ziyaret yerlerinden birisi olan Pürenli Yaylası, sessiz ve sakin olma özelliğinden dolayı tercih edilen yerler arasında. Düzce’nin Gölyaka ilçesinde bulunan bu yayla, sevdiklerinizle birlikte vakit geçirebilmeniz için en uygun yerlerden. Ayrıca bölgede piknik yapabilir ve kuş sesleri eşliğinde bedensel ve ruhsal anlamda rahatlayabilirsiniz.

Yorum Yap
Ad Soyad
E-Posta
Telefon
Mesaj
Doğrulama kodu : 9614
WhatsApp Destek! whatsapp
Lütfen İletişime Geçmek İstediğiniz Müşteri Temsilcisini Seçiniz

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikaları ve kişisel verilerin korunması hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.