17.10.2022 18:35:00

En Ucuz Vizesiz Gidilen Avrupa Ülkeleri

En Ucuz Vizesiz Gidilen Avrupa Ülkeleri

VİZE OLMADAN GİDİLEN EN UCUZ AVRUPA ÜLKELERİ

Yurt dışına seyahat için hepimizin baktığı, gezilecek yerler zenginliği, kültür, merak, eğlence gibi faktörlerin önünde iki büyük gerçek var. Vizesiz seyahat edilen yerler ve tatil bütçesinin en düşük olduğu noktalar. Bunları Keşfetsene’nin çeşitli sayfalarında dolu dolu anlatıyoruz malumunuz, ancak Avrupa’nın en güzel ülkelerinden, Türkiye’den vize istemeyen en ucuz (ve güzel) beşini derleyelim istedik. Daha geniş seyahat bilgileri için diğer sayfaları tıklayabilirsiniz.

Ülkemizden vize istemeden gidilen ülkeler için de hem yakın olması, hem kültürel zenginlikleri açısından Avrupa kıtası şüphesiz başta geliyor. Bunlar içinde düşük bütçeyle tatil yapılabilecek, en ucuz Avrupa ülkelerini özetledik.

1- Vizesiz Sırbistan

Sadece bütçe kriteri eklenmeden, hatta sadece Avrupa’da diye kısıtlandırmadan belirtelim, vizesiz gidilen en güzel ülkelerden biri bizim için Sırbistan. Başkent Belgrad ve Novi Sad başta olmak üzere gece hayatı, kültürel birikimi, yemekleri, çevresi ve doğal güzellikleri, pahalılığın henüz çok kısıtlı olması ile birleşince, Sırbistan çok iyi bir destinasyon olarak öne çıkıyor. İstanbul’da iyi bir Cuma gecesi bütçesiyle Belgrad’da erken rezervasyon uçak dahil bir hafta sonu geçirilir. Gezi notlarımızdan Belgrad ile başlayabilirsiniz: Belgrad gezi rehberi

2- Vizesiz Ukrayna

Ukrayna vizesiz seyahat keyfiyle bizimle  Topraklarının tamamı Avrupa kıtasında bulunan en büyük ülke olan Ukrayna, oldukça ucuz fiyatları, çılgın gece hayatı, eşsiz doğal güzellikleri, tarihi, Sovyet Dönemden günümüzde Komünist yapıya geçişindeki kültür karmaşası ve açılımı ile alternatif bir bölge. Tabii ki seks turizmi için öncelikli tercih ediliyor olsa da, bu hatalı veya eksik bir yaklaşım, birçok konuda vizesiz Ukrayna tatili sizi tatmin edecektir. Üstelik Türkiye’den Ukrayna’ya çok fazla uçuş var.

3- Vizesiz Karadağ

Avrupa’da yakın deniz tatili yapabileceğimiz ülkeler genelde vize istiyor olsa da, Karadağ eşsiz deniz keyfini bize vize derdi olmadan sunan bir ülke. Kotor ve Budva başta olmak üzere sayısız koy, plaj ve kumsal, inanılmaz uygun fiyatlar, 5 yıldızlı tatil keyfi için Karadağ’ı biraz iyi bir öğrenci bütçesiyle misafirlerine sunuyor. Bizim çok beğendiğimiz Karadağ’ın gece hayatı, doğal yaşamı ve şüphesiz Balkanlar birikimi ile tarihi güzellikleri de farklı birer alternatif. Üstelik Ege ya da Akdeniz sahillerimizde elde edeceğiniz lüks tatilin bir benzerini dörtte biri fiyata mâl etmek mümkün.

4- Vizesiz Bosna Hersek

Yakın ilişkilerimiz, tarihsel birlikteliğimiz, ortak acılarımız Bosna Hersek’i dost ve kardeş ülkelerimizden biri olarak öne çıkartıyor. Türkiye’den vize istemeyen ülkeler arasında ilk sıralarda yer alan Bosna, Avrupa’da vizesiz gidilen en güzel ülkelerden biri. Oldukça ucuz fiyatlarıyla da bütçe dostu. Başkent Saray Bosna ve tarihi Mostar kenti ilk seyahat duraklarından.

5- Vizesiz Makedonya

Ülkemizdeki Makedon göçmenlerin çokluğundan mı, Yugoslav tarihine olan ilgiden mi, ulaşım kolaylığından mı bilinmez vizesiz seyahat edilen Makedonya, kendisi kadar Üsküp başlangıçlı Balkan turları için de birebir. Aşırı turistik olmayan yerlerde alışveriş ve yeme içme ihtiyaçlarınızı bedavaya yakın maliyetlerle karşılayabilirsiniz. Türkiye’den Avrupa’ya en ucuz uçak bileti bulunan yerlerin başında gelen Üsküp şehrini değil de, Kanyon Matka ve Ohrid Gölü’nü (ve şehri) ziyaret için inanılmaz noktalar. 2.000.000’u biraz aşkın Makedonya nüfusu turizmden büyük beklentiye sahip. Özellikle doğa tutkunlarına birebir iyi duraklar barındıran Makedonya’da Avrupa kıtasında vizesiz seyahat ettiğimiz en güzel ülkelerden biri.

 

Yorum Yap
Ad Soyad
E-Posta
Telefon
Mesaj
Doğrulama kodu : 9585
WhatsApp Destek!
Lütfen İletişime Geçmek İstediğiniz Müşteri Temsilcisini Seçiniz