10.01.2023 13:25:00

Fethiye'de Gezilecek Yerler

Fethiye'de Gezilecek Yerler

Muğla iline bağlı olan Fethiye, il merkezinden 124 kilometre uzakta yer alıyor. Genel olarak yaz tatilleri için tercih edilen Fethiye, aslında içerisinde çok farklı güzellikleri de bulundurmakta. Yerli ve yabancı turistlerin yaz mevsimlerinde akın akın uğradıkları bir yer olan Fethiye, muhteşem güzellikleri bünyesinde bulundurmakta. Lafı uzatmadan Fethiye’de gezilecek yerlere yakından bakalım.

Ölüdeniz

Ölüdeniz

En sevilen kumsallara sahip olan Ölüdeniz, Fethiye’den 13 kilometre uzakta yer almakta. Özel araç ile rahat bir ulaşım sağlamak mümkün. Masmavi denizi ve kumlarıyla tatili iliklerinize kadar hissetmeniz mümkün olacak. İçerisinde yer alan konaklama seçenekleri sayesinde istediğiniz kadar kalmanız da mümkün. Ayrıca su sporları yapabileceğiniz farklı etkinliklere de Ölüdeniz’de ulaşmanız mümkün oalcak.

Çalış Plajı

Bölgenin plajları içerisinde yer alan Çalış Plajı, sevilen plajlardan birisidir. Denizinin ve sahilinin temiz olması bu alanın tercih edilebilirliğinin nedenleri arasında yer almakta. Ayrıca çevresinde pek çok işletme de yer almakta. Bu alanda konaklamanız için otellere rastlayabilirsiniz. Restoranlara da ev sahipliği yapıyor olması sevilen bir özelliği. Dilerseniz akşam yemeklerinizi bu restoranlarda yiyebilirsiniz. Restoranların da muhteşem manzaralara sahip olması keyifli vakit geçirebilmenize imkan tanıyacaktır.

Kelebekler Vadisi

Kelebekler Vadisi

Fethiye’nin en turistik noktası tartışmasız Kelebekler Vadisi’dir. Yıl içerisinde binlerce turist tarafından ziyaret edilen bu vadi, muhteşem güzellikleri bulunduran yerlerden birisi. 1. derece sit alanı olarak kabul edilmesi de bölgenin korunan yerlerden olduğunu göstermektedir. Tekne gezilerinin bu alana da düzenlendiğini söylemek mümkün. Dilerseniz turlar yardımıyla da bölgeyi gezebilme şansını elde edebilirsiniz. Kelebekler Vadisi ayrıca içerisindeki pek çok canlıya da ev sahipliği yapmaktadır. İçerisindeki yüz binlerce kelebek alanı ayrı bir özelliğe kavuşturan durumlardan. Fethiye’ye gelirseniz Kelebekler Vadisi’ni ziyaret etmeden yolculuğunuzu tamamlamayın. Muhteşem deneyimlere bu alanda kavuşabileceksiniz.

Kabak Koyu

Yürüyüş yapmak isteyen kişilerin en çok tercih ettikleri yerler arasında Kabak Koyu yer alıyor. El değmemiş doğal güzelliklere sahip olması, hem bedensel hem de ruhsal açıdan rahatlamanıza imkan tanıyacak. Kabak Koyu’nun da Kelebekler Vadisi gibi koruma altında olduğunu söylemeliyiz. Ayrıca bölgede yürüyüşün yanı sıra denizin de keyfini çıkarabilirsiniz.

Cennet Koyu

Fethiye’nin pek çok güzelliğe ev sahipliği yaptığını söylemiştik. Bu güzelliklerden birisi de ismi gibi cennet olan Cennet Koyu’dur. Mavinin her tonunu görebileceğiniz bu koy- ulaşımı zor olmasından dolayı çok tercih edilemiyor. Çok tercih edilmediği için de bozulmadan kalmayı başarıyor. Tamamen kumlardan oluşan denizini mutlaka denemenizi öneriyoruz.

Saklıkent Kanyonu

Fethiye’ye 43 km uzakta bulunan bu kanyon, Avrupa’nın ikinci en büyük kanyonu olma özelliğini göstermektedir. Dev kayaları bölgede görmeniz mümkün. Ayrıca alt kısmında yer alan sulak bölgeden geçip geziyi tamamlamak gerektiği için gelenlerin benzersiz bir deneyim edinmesi sağlanmakta. Alanda rafting imkanı yer alan etkinlikler arasında.

Likya Yolu

Yürüyüş yolu olarak tercih edilen Likya Yolu, ortalama 30 ile 45 gün arasında tamamlanabilmektedir. Yol boyunca yaklaşık 50 adet antik kent görmeniz de mümkün olmakta. Dilerseniz siz de bu yürüyüş yolunca yürümenin ve farklı medeniyetlerin kalıntılarını görmenin keyfini çıkarabilirsiniz. Benzersiz bir deneyim yaşamak adına mutlaka gidilmesi gereken yerlerden birisi olduğunu belirtmeliyiz.

Paspatur Çarşısı

Çarşı içerisinde pek çok dükkan bulunmakta. Alışveriş yapılabilecek alanlara sahip olması, konaklayan kişilerin ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri açısından büyük önem taşımaktadır. Dilerseniz yolculuğunuz sırasında çarşı içerisinde yer alan kafelerde vakit geçirebilirsiniz. Bunun yanı sıra eve dönmeden önce hediyelik eşya satın alabileceğiniz dükkanlar da yine çarşı içerisinde bulunuyor. Çarşının oldukça eski olması, tarihi açıdan da önemini göstermekte.

Yakapark

Yaka Köyü’nün sınırları içerisinde bulunan Yakapark; doğası, kafeleri ve yürüyüş yolları açısından değerli alanlardan birisidir. Ayrıca bu alanda çocuklar da unutulmamış. Çocuklar için özel üretilmiş olan oyun alanları bölge içerisinde bulunmakta.

Afkule Manastırı

Dağ eteğinde yer alan bu manastır, oldukça zor bir ulaşıma sahiptir. Günümüze gelene kadar pek çok kısmı kaybolmuş olan manastır, 5 ya da 6 . yüzyıllarda inşa edilmiştir. Manastırın manzarasının oldukça güzel olduğunu belirtmeliyiz. Alana gelip muhteşem dağ ve deniz fotoğrafları çekebilirsiniz.

Faralya Köyü

Dünyaca üne kavuşmuş yerlerimizden birisi olan Faralya Köy içerisinde konaklayabilmeniz için farklı olanakları da sizlere sunmakta. Fethiye’nin doğa harikalarından birisi olan bu alan, kamp yapabilme imkanı da sunmakta. Fethiye’ye geldiğinizde görmeniz gereken yerler arasına eklemenizi öneriyoruz.

Yorum Yap
Ad Soyad
E-Posta
Telefon
Mesaj
Doğrulama kodu : 357
WhatsApp Destek! whatsapp
Lütfen İletişime Geçmek İstediğiniz Müşteri Temsilcisini Seçiniz

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikaları ve kişisel verilerin korunması hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.