20.10.2022 20:50:00

Fethiye’nin En İyi Plajları

Fethiye’nin En İyi Plajları

Fethiye’nin En İyi Plajları

Akdeniz’in masmavi ve tertemiz suyuna sahip Fethiye her yaz tatil için ilk tercihlerimiz arasında oluyor çünkü; koyları yılın her dönemi gelen yerli ve yabancı turistleri kendine hayran bırakıyor. Fethiye’nin çok bilinen ve ziyaret edilen koyları olduğu gibi daha gizli kalmış bakir koyları da var. Kiminizin defalarca gitti, kiminizin ise belki de adını bile duymadığı birçok Akdeniz koyu, yaz tatili programınızı düzenlemeden önce listeleyelim istedik çünkü bu cennet alanlar Türkiye’de deniz keyfinin en güzel yapılacağı yerlerin başında geliyor. Konaklama yerleri için Ferhiye Kiralık Ev seçeneklerimize göz atabilirsiniz 

 

Ölüdeniz

Fethiye denince akla ilk gelen koylardan biri tabii ki Ölüdeniz Plajı. Burada Ölüdeniz plajını ikiye ayırmak gerekli. İlki Kumburnu’nun koruma altına aldığı Ölüdeniz olarak isimlendirilen kısım. Sahil bölümü koruma altında ve Kıdrak Tabiat Parkı olarak adlandırılıyor. Tıpkı adı gibi durgun, tertemiz denize ve incecik bir kuma sahip sahili ile Ölüdeniz Plajı Fethiye’nin göz bebeği. Oluşumu itibariyle bir lagün olmasından ötürü bu koy oldukça korunaklı ve göl gibi durgun bir suya sahip. Kumburnu’na kadar açıkta olan diğer kısmı ise adı Belcekız Plajı veya Belceğiz Plajı olarak adlandırılıyor. Ölüdeniz’e göre buranın denizi daha dalgalı. Ancak rahatsız edici ve yüzmeyi engelleyici bir seviyede değil.

Ölüdeniz

Kabak Koyu

Kelebekler Vadisi’nin hemen yanında yer alıyor. Koruma altında alınan Kabak Koyu’na ulaşım pek kolay olmadığı için tekneler ve diğer deniz araçları sık sık gidemiyor. Bu da Kabak Koyu Plajı’nın tertemiz kalmasını sağlayan etkenlerden biri. Kolay kolay kimsenin gitmediği bu saklı plaj sakin bir deniz sefası arayanlar için oldukça ideal. Ayrıca ülkemiz ‘marjinal’ arkadaşlarının da sıklıkla tercih ettiği bir sahil noktası.

Kabak Koyu

Kıdrak Plajı

Ölüdeniz’e yaklaşık 4 kilometre uzaklıktaki bu plaj diğer plajlara nazaran daha sakin. Fethiye ve Ölüdeniz otellerinde kalanların genellikle tesis önündeki plajlardan yararlanmasından ötürü bu tarafa çok fazla kişi gelmiyor. Sessiz sakin bir deniz keyfi için ideal.

 

Kelebekler Vadisi

En çok tanınan plajlardan biri. Kelebekler Vadisi, yabancı turistlerin deyimiyle Butterfly Valley yılın her dönemi binlerce ziyaretçinin akın ettiği, kamp kurduğu ve plajında vakit geçirdiği bir vadinin denizle buluştuğu noktada bulunuyor. Muhteşem doğası ile Fethiye’nin hatta Akdeniz’in en büyüleyic i yerlerinden biri demek mümkün.

Kelebekler Vadisi

Gemiler Koyu

Gemile Adası’nın tam karşısında bulunan bir koy. Gemile Koyu olarak da bilinen bu yer vadinin hemen bitiminde bulunuyor ve tam bir doğa harikası.

 

Katrancı Koyu

Fethiye’ye 15 km. uzaklıkta Muğla – Fethiye karayolu üzerinde bulunan Katrancı Koyu sık çam ağaçlarının plaja kadar uzandığı bir yer. Katrancı Plajı daha çok kamp yapmak için gelenlerin yeri olsa da turistler de bu plajı çok seviyor. Koyda ve yakınında Fethiye otelleri olmaması buranın tam bir kamp alanı haline gelmesinde de oldukça etkili.

Günlüklü Plajı

Fethiye’nin ünlü plajlarından bir diğeri de Göcek – Fethiye yolu güzergahında kalan Günlüklü Plajı. Günlüklü’yü ve Günlüklü Koyu’nu bu kadar ünlü yapan ise, dünya çapında az sayıda yetişen günlük ağaçlarının bu bölgede yetişmesi. Günlüklü Koyu’nda daha çok karavan kampçıları bulunuyor. Fethiye otel fiyatları yaz sezonunda bir hayli yüksek olduğu için, Günlüklü’de kamp yapmak pek çok kişi tarafından tercih ediliyor.

 

Yorum Yap
Ad Soyad
E-Posta
Telefon
Mesaj
Doğrulama kodu : 5375
WhatsApp Destek! whatsapp
Lütfen İletişime Geçmek İstediğiniz Müşteri Temsilcisini Seçiniz

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikaları ve kişisel verilerin korunması hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.