8.12.2022 19:40:00

Gemlik Gezilecek Yerler

Gemlik Gezilecek Yerler

Bursa’ya bağlı olan Gemlik, genel olarak zeytinleriyle bilinmektedir. 120 bin kişilik nüfusa sahip olan Gemlik, yeşil ve mavinin iç içe geçtiği nadide bölgeler arasında yer almaktadır. Özellikle turistlerin de uğrak yerlerinden birisi olan Gemliğe sık sık turlar gerçekleştirilmekte. Bu sayede ilçeye ulaşım daha da kolay bir hale gelmekte. Gemlik gezilip görülmesi gereken yerler açısından da oldukça zengindir. Gemlik’te gezilecek yerleri sizler için derledik.

Gemlik Kaplıcası

Gemlik Kaplıcası

Marmara bölgesinin sıcak su kaynakları açısından da zengin olduğu biliniyor. Bu yerlerden birisi de Gemlik Kaplıcası olarak karşımıza çıkıyor. İlçe merkezine yakın olmasından dolayı kolaylıkla ulaşım sağlanacak olan bu kaplıca, yerli ve yabancı turistler tarafından oldukça ziyaret edilen noktalardan birisidir. Suların 30 derecenin üzerinde olması ve farklı hastalıklar için de tercih edildiği bilinmekte. Kaplıcalara giriş ücretinin bulunmadığı edinilen diğer bilgiler arasında yer alıyor. Gemlik’e gelmişken dilerseniz Gemlik Kaplıcası’nı da ziyaret edebilirsiniz. Aracınız yoksa da ilçe merkezinden kalkan minibüslerle ulaşım sağlayabilirsiniz.

Narlı Köyü

Narlı Köyü

Oldukça küçük olan bu köyün nüfusu da azdır. Yalova sınırında bulunan köy farklı kaynaklar açısından da zengin. Geziniz sırasında rahatlamak için bu köyü ziyaret etmeniz önerilmekte. Özellikle de doğal güzellikleriyle sizleri büyüleyecek olan köy, termal suları da bünyesinde barındırmakta. Termal sulardan dolayı da turistlerin ilgi odağı olmakta. Sevdiklerinizle beraber rahatlıkla bu köyde piknik yapmanız da mümkün. Aynı şekilde kamp alanı arayan kişiler için de uygun olan Narlı Köyü, haftanın her gününde sizler için ilaç niteliğinde olacak yerlerden birisi. Köye giriş için diğer tüm köylerde olduğu gibi herhangi bir ücret talep edilmiyor. Yılın her mevsiminde ziyaret edebileceğiniz köye ulaşım da kolay bir şekilde yapılmakta.

Gemlik Bölge Parkı

Gemlik’te ziyaret edilebilecek olan alanlardan birisi de Gemlik Bölge Parkı’dır. İlçe merkezinde bulunan bu park oldukça geniştir. Dinlenme amaçlı olarak tercih edilse de turistler için gezme amaçlı da kullanılmakta. Aynı zamanda ilçede gezmekten yorulduğunuzda soluk alabilmek için bu parkın çevresinde yer alan restoran ve kafeleri tercih edebilirsiniz. İlçe merkezinde yer almasından dolayı ulaşım konusunda da sıkıntı yaşamanız mümkün olmayacak. Haftanın her günü ziyarete açık olan bu park yeşillik alanların bol olmasından dolayı rahatlamanız için kesinlikle tercih etmeniz gereken yerlerden birisi.

Büyük Kumla

Büyük Kumla

Kamp alanı arayan kişilerin sıklıkla ziyaret ettiği yerlerden birisi olan Büyük Kumla, turistlerin de her daim ilgi odağında yer almakta. Daha çok yaz aylarında tercih edebileceğiniz bu yer ayrıca doğal güzellikleri de bünyesinde barındırıyor. Sahili sayesinde yaz aylarında güneşlenmek mümkün. Etrafında yer alan kafe ve restoranlardan da yeme içme ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Genel olarak gençler tarafından daha çok tercih edilen Büyük Kumla, ulaşım açısından da sıkıntı yaşamayacağınız bir yer olarak karşımıza çıkıyor. İlçe merkezine 6 kilometre kadar uzaklıkta bulunan bu yere otobüsler yardımıyla da ulaşım imkanı bulunmakta. Ayrıca çevresinde yer alan apartlarda kalarak da Gemlik’te geçireceğiniz süreyi uzatmanız mümkündür. Büyük Kumla’ya giriş için herhangi bir ücret ödemenize gerek olmamakta. Etrafında yer alan tesisler olduğu için plaj şemsiyesine ücret ödemeniz gerekebilecektir.

Küçük Kumla

Büyük Kumla ile arasında 2 kilometrelik bir mesafe bulunan Küçük Kumla, isminden de belli olduğu üzere Büyük Kumla’ya göre daha küçüktür. Daha küçük olması da genel olarak çok fazla turistin olmadığını göstermekte. Genel olarak bu bölgede yerlilerin daha yoğun olduğunu söylemek mümkün. Büyük Kumla’da olduğu gibi Küçük Kumla’ya girişte de herhangi bir ücret ödenmemekte. Denizin oldukça temiz olması da bu bölgenin en büyük artılarından birisi olarak karşımıza çıkmakta. Yaz aylarında sevdiklerinizle beraber huzurlu zaman geçirebilmek için Küçük Kumla’yı rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Hem güneşlenmek hem de denize girmek için tercih edilebilecek olan Küçük Kumla, sessizliğiyle de gelen kişileri etkilemekte.

Küçük Kumla’ya ulaşım açısından baktığımızda ilçeden yaklaşık olarak 8 kilometre kadar uzaklıkta bulunduğunu görebiliriz. İlçeden otobüs ile ulaşım imkanı bulunmakta. Dilerseniz özel aracınızla da rahatlıkla Küçük Kumla’yı ziyaret edebilirsiniz. Çevredeki diğer köylere göre daha ekonomik olan bu yer her mevsim de ziyaret edilebilecek olan yerler arasında.

Yorum Yap
Ad Soyad
E-Posta
Telefon
Mesaj
Doğrulama kodu : 7518
WhatsApp Destek! whatsapp
Lütfen İletişime Geçmek İstediğiniz Müşteri Temsilcisini Seçiniz

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikaları ve kişisel verilerin korunması hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.