4.03.2023 17:25:00

Gezilecek Amsterdam Müzeleri

Gezilecek Amsterdam Müzeleri

Amsterdam, adını şehrin Armstel Nehri’nden alır. Hollanda’nın en büyük şehri olan Amsterdam, aynı zamanda ülkenin de başkenti. Birbirinden güzel ve etkileyici kanallarının küçük adalara böldüğü Amsterdam, her yıl neredeyse 4 milyona yaklaşan turist ziyaretiyle Avrupa’nın ilk 10 turistik şehrinden birisi. Özellikle Amsterdam gece hayatı dillere destanç.

 

Özellikle tarihi alanlar görmek için bir yurt dışı seyahat yapmayı düşünüyorsanız o halde sizlere önereceklerimiz arasında mutlaka Amsterdam müzeleri en başı alıyor olacaktır. Özellikle birden fazla müzesi ve farklı konseptleri ile karşımıza çıkan ve bizlere gerek tarihi anlatan, gerek farklılıkları gösteren özel müzeleri ile mutlaka görünmesi gereken yerlerin başında geliyor. Sizler için bizlerde bu yazımızı Amsterdam müze resimleri ile destekliyor olacak ve birbirinden farklı müzeleri tanıtmaya başlıyor olacağız. Oldukça dikkatinizi çekecek ve mutlaka ziyaret etmeyi isteyeceksiniz diye düşünüyoruz.

 

İşkence Müzesi

 

Zaman zaman ve programlarına bile konu olan İşkence müzesi daha önce hiç görmediğiniz bir sergiyi sizlere sunuyor. Tarih boyunca kullanılmış işkence aletlerinin yer aldığı müzede Ortaçağ’dan kalma giyotin, engizisyon sehpaları ve “kafatası kırıcı”lar bulunuyor.

 

Yıllardan bu yana kullanılan işkence aletlerinin sergilendiği müze olarak karşımıza çıkan işkence müzesine giriş ise oldukça uygun fiyatlar ile sunuluyor. Kişi başı 7.5 Avro karşılığında ziyaret edebileceğiniz bu müzeyi aynı zamanda saat 10 ile akşam 11 arası gezebiliyorsunuz. Bu müze sizleri oldukça korkutacak ve aynı zamanda şaşırtacak çünkü hiç aklınıza gelmeyen birçok işkence aletlerini bulabilirsiniz. Amsterdam müze resimleri zaten sizlere az çok fikir veriyor olacaktır.

 

Heineken Bira Müzesi

 

Amsterdam müzelerine bir diğer örnek ise yine benzeri olmayan farklı bir alan bira müzesi karşınıza çıkıyor. Özellikle biranın hem aşamalarını görüyor ve bira hakkında merak edilen her şeye ulaşmış oluyorsunuz. Heineken Experience Amsterdam’da yer alan tarihi bira fabrikası ve ziyaretçi merkezidir. 1867’da Heineken Bira Fabrikası olarak yapılan bina, 1998’de daha büyük bir yere taşınana kadar burada hizmet vermiş. Üzerinde adınızın yazdığı bir Heineken şişesi satın alabiliyorsunuz ve köylü olarak görüneceğiniz videolarda yer alıp bunları istediğiniz kişiye mail yoluyla gönderebiliyorsunuz.

 

 

Anne Frank Müzesi

Özellikle edebiyata düşkün olan herkesin mutlaka uğramak istediği müzelerden birine ev sahipliği yapan Amsterdam bu kez de Anna Frank’ın hem kitaplarını yazarken bulunduğu evi hem de kitaplarına konu olan bu evi müze haline çevirmiş ve gelen ziyaretçilere en doğal hali ile sunmayı hedeflemiş. Giriş ücretleri ise yine oldukça makul tutulmuş. Anne Frank House müze girişi büyükler için 9 Avro, 18 yaş altı herkes içinse 5 Avro olarak fiyatlandırılmış.

 

Kısaca Amsterdam müzeleri daha bunun gibi birçok farklı alanda ziyaretçilerini bekliyor. Sizlerde bir an önce bizce bu şehre gelmeli ve mutlaka bu saydığımız müzeleri ziyaret edip dahasına ulaşmalısınız..

Yorum Yap
Ad Soyad
E-Posta
Telefon
Mesaj
Doğrulama kodu : 7531
WhatsApp Destek! whatsapp
Lütfen İletişime Geçmek İstediğiniz Müşteri Temsilcisini Seçiniz

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikaları ve kişisel verilerin korunması hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.