17.11.2022 15:55:00

Göcek Plaj ve Koyları

Göcek Plaj ve Koyları

Yazın tadını çıkarmak ve tertemiz sularda dinçleşmek için yurtiçinden ve yurtdışından çok sayıda turistin ziyaret ettiği Göcek, Muğla’nın Fethiye ilçesinde bulunan bir beldedir. Tertemiz suları, cennet gibi doğası ve enfes restoranlarıyla herkesin yaz hayallerini süsleyen Göcek, yat limanları açısından da oldukça zengindir. Dalaman Havaalanı’ndan 22 km mesafede olan Göcek, İstanbul’dan 755 km ve İzmir’den de ortalama 300 km mesafededir. Enfes masmavi sulara ve zengin bir deniz ekosistemine sahip Göcek’in koylarından ve plajlarından bahsedeceğiz.

Gelin birlikte Göcek’in tabiat harikası koylarına ve temiz plajlarına bakalım.

KLEOPATRA HAMAMI KOYU

Kleopatra Koyu

Yat turlarının favori destinasyonların Kleopatra Hamamı Koyu’nda Likyalılar döneminden tarihi kalıntılar ve Kleopatra için yaptırılan antik hamam kalıntıları bulunmaktadır. Tertemiz masmavi suları ve ilginç tarihiyle, Göcek’te ziyaret edilmesi gereken yerlerden biridir.

BEDRİ RAHMİ KOYU

Bedri Rahmi Koyu

İlk olarak Taşkaya Koyu olarak adı geçse de, Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun koya gelerek resim yapmasıyla birlikte artık burası Bedri Rahmi Koyu olarak anılmaktadır. Bölgenin küçük bir iskelesi, bol yeşillikli doğası, enfes restoranları vardır. Plajdan çıkınca burada lezzetli bir yemek yiyebilirsiniz.

TERSANE ADASI

Göcek Körfezi’ndeki en büyük ada olan Tersane Adası’nın ismi, Osmanlı döneminde kullanılan eski bir tersaneden geliyor. Geçmişte Telandria olarak anılan ada, tertemiz denizinde yüzmek için ideal bir doğaya sahip. Göcek’ten tekne veya botlarla adaya ulaşım yapılmaktadır.

GÖBÜN KOYU

En korunaklı Göcek koylarından biri olan Göbün Koyu, Dalaman’a kara bağlantılıdır. Su sporları hizmetleri verilen koyda bir de restoran vardır. Bazı yatlar kışı burada geçirir.

KİLLE KOYU

Araçla ulaşım sağlayabilir, sörf yapabilir ve güzel sularında yüzebilirsiniz.

BOYNUZBÜKÜ

Enfes mavisi ve korunaklı yapısıyla oldukça keyifli bir koydur. Karayoluyla ulaşım sağlamak isteyenler rahatlıkla ulaşabildiği gibi, deniz yoluyla da ulaşmak mümkündür. Kille Koyu’nun hemen yanında yer alır.

GÖCEK ADASI

Göcek Adası

Göcek’ten tüm güzelliğiyle gördüğünüz o ada muhtemelen Göcek Adası’dır. Buraya deniz yoluyla gelebilirsiniz ve tertemiz sularında yüzebilirsiniz. Plajları ve koyları yüzmek için idealdir.

YASSICA ADALAR

Ufak ufak adalardan oluşur ve adaların üzerinde tesis bulunmamaktadır. Birbirlerine 10-15 metre uzaklıklarda oldukları için adalar arasında yüzmeye çalışan maceracılar görebilirsiniz.

KİLLEBÜKÜ KOYU

Boynuzbükü ile Taşkaya arasında kalan geniş bir koydur. Çam ağaçlarının mis kokusunda denize girebilir, değişik su sporları deneyebilir, tarihi kalıntıları keşfe çıkabilirsiniz.

SIRALIBÜK KOYU

Bölgenin en güzel koylarından olan Sıralıbük Koyu, Sarsala Koyu’nun yanındadır ve enfes ada manzarası ve tertemiz turkuaz sularıyla büyüleyicidir.

AKVARYUM KOYU

Turkuaz suları ve tarihi kalıntılarıyla meşhur, oldukça güzel bir koydur. Tekne ve yat turları burada yüzme molası verir. Burada denizin dibini görerek yüzmek bambaşkadır.

CENNET KOYU

Cenneti andıran mavisi ve bakir doğasıyla en iyi koylardan sayılabilir. İdeal bir doğaya sahip olması sebebiyle her yıl yerli yabancı birçok turisti bölgeye çeker.

MERDİVENLİ KOYU

Göbün Koyu’nun hemen yanında bulunan Merdivenli Koyu, iki tepenin arasında kalmaktadır. Issız bir köşede kalması ulaşım açısından dezavantaj olmasına karşın, insan eli değmemiş tertemiz bakir doğasını korumak açısından avantaj oluşturuyor. En kolayı deniz yoluyla ulaşmaktır.

Göcekte bulunan Marinalar için Göcek Marinalar  yazımıza buradan ulaşabilirsiniz..

Göcek'te tekne ve yat kiralamak isterseniz

Göcek Motoryat Kiralama

Göcek Gulet Kiralama bu başlıklardan yararlanabilirsiniz

Göcek Konaklama seçenekleri için Göcek Kiralık Villa seçeneklerine bakabilirsiniz.

 

 

Yorum Yap
Ad Soyad
E-Posta
Telefon
Mesaj
Doğrulama kodu : 2246
WhatsApp Destek! whatsapp
Lütfen İletişime Geçmek İstediğiniz Müşteri Temsilcisini Seçiniz

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikaları ve kişisel verilerin korunması hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.