12.11.2022 15:20:00

İngiltere Vizesi

İngiltere Vizesi

BİRLEŞİK KRALLIK VİZESİ

İngiltere vizesi, Ülkemizde almakta en çok sıkıntı yaşanan vizedir desek doğru olur. Hiçbir vizenin zor olmadığı sadece İngiliz Vizesi’nin diğerlerine nazaran biraz daha uğraştırabildiği gerçeğinden yola çıkarsak Birleşik Krallık vize verme konusunda sadece başvuru formuyla dahi insanı insanlıktan çıkarır.

Terörist olup olmadığımızı direkt soran bir başvuru formu var gerisini siz düşünün. Bir de dil bilmeseniz dahi form tamamen İngilizce doldurulmalı, evraklar İngilizce hazırlanmalıdır.

Kendileri Dünya’nın en geçerli pasaportuna sahip olan İngilizler (Dünya üzerinde en çok vizesiz geçiş İngiltere’ye uygulanır) aynı zamanda en büyük göçmen nüfusa sahip ülkelerin başında geliyor. Bu dengeyi korumak için olsa gerek İngiltere vize başvuruları az biraz sıkıntılı ama dert etmeyin bu yazımızla halledeceksiniz..

İNGİLTERE VİZESİ HANGİ ÜLKELERİ KAPSAR?

İngiltere vizeniz aslında Birleşik Krallık vizesidir ve İskoçya ile Galler’e de giriş sağlar.  Ayrıca direkt girmemek şartıyla bu ülkelerden herhangi birinden İrlanda’ya da geçiş yapabilirsiniz. Ancak İrlanda’ya direkt girmek için İrlanda vizesi almanız gerekir.

 

İNGİLTERE VİZESİ NASIL ALINIR?

İngiltere Vizesi

Birleşik Krallık vizesi için online olarak doldurduğunuz başvuru formunun çıktısını İstanbul’da ve/ya Ankara’daki World Bridge ofislerine götürüyoruz, yanında da evraklarımız ve Başvuru ücreti ile.

Kısa mülakat süresi sonunda ortalama 10 iş günü içinde cevap geliyor. Güzel sonuçlanması dileğiyle, İngiltere ve İskoçya notlarımızdan faydalanmayı unutmayın. İyi yolculuklar.

İNGİLTERE VİZESİ İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

  • En az 6 ay geçerlilik süresi olan pasaport, (varsa eski pasaportlar)
  • Son 6 ay içinde çekilmiş 3,5 x 4,5 cm ebadında, 2 adet biyometrik vesikalık. (Kuralları geleneksel biyometrik fotoğraflara göre daha serttir, iyisi mi vize aracılık şirketinde çektirmek önerilir.)
  • Konaklayacağınız otel/hostel v.s. rezervasyon çıktıları.
  • Maaş bordroları, iş yeri sahibi olanların iş yeri ile ilgili evraklarının (İngilizce faaliyet belgesi, İngilizce ticaret sicil gazetesi, imza sirküleri, vergi levhası) fotokopileri.
  • Çalışıyorsanız, son 3 aya ait maaş bordronuz, iş yerinizden izinli olduğunuzu ve döndüğünüzde işinize devam edebileceğinizi gösterir mektup. (İngilizce)
  • Erkek başvuru sahiplerinin askerlik durumunu gösterir belge. Yuh evet.
  • 18 yaşın altında olup anne, baba ile seyahat etmeyen öğrenciler için nüfus idaresinden alınacak Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, ayrıca anne ve babadan alınmış noter onaylı muvaffakatname.

İNGİLTERE TRANSİT VİZESİ

Amerika v.s. gibi ülkelere giderken ya da Avrupa’nın ters köşelerine, Schengen ülkelerinin bir kısmına v.s. geçerken transit ya da duraklamalı uçuşlar için Birleşik Krallık topraklarından geçiyorsak T.C. vatandaşları ne yazık ki İngiltere transit vizesi almakla yükümlüdür.

 

Yorum Yap
Ad Soyad
E-Posta
Telefon
Mesaj
Doğrulama kodu : 7148
WhatsApp Destek! whatsapp
Lütfen İletişime Geçmek İstediğiniz Müşteri Temsilcisini Seçiniz