3.11.2022 09:00:00

İstanbul’a Yakın Tatil Köyleri

İstanbul’a Yakın Tatil Köyleri

İstanbul’dan çok uzaklaşmadan doğayla ve deniz havasıyla yeniden enerji dolmak istiyorsanız size bahsedeceğimiz yerleri rotanıza eklemeyi unutmayın. İstanbul’a yakın birçok konaklama ve tatil yeri mevcuttur. Konforlu oluşu, müstakil özelliği, arkadaş gruplarını ve aileleri bir araya getirme özelliğiyle bungalovlar özellikle rağbet görmektedir. İstanbul’a yakın nerelerde tatil yapabilirsiniz, bu yazımızda sizler için bunları derledik.

İstanbul’a yakın nereye gitmeli?

Kadıköy’den 38 km uzaklıktaki  Anadolu Feneri   hem tarihiyle hem manzarasıyla birçok ziyaretçi ağırlıyor. Kente olan yakınlığı sayesinde İETT otobüsleriyle bile rahatça ulaşabilirsiniz.  İstanbul Boğazı’nın ve Karadeniz’in buluşma noktasında oluşu, iklim açısından benzersiz bir yer olmasına vesile olmuştur. Semtin ikonu bir deniz feneridir ve 1956 yılında yaptırılmıştır. İstanbul’un gürültüsünden uzaklaşıp kendinizle, sevdiklerinizle ve tertemiz havayla baş başa kalmak için gidilmesi gereken yerlerden biridir.  Kabakoz Sahil’e uğrayıp manzara eşliğinde çayınızı yudumlamak, Anadolufeneri Plajı manzarasına bakarak  piknik yapmak ve bol bol fotoğraf çekinmek için  burayı rotanıza eklemeyi unutmayın.

Karaburun, İstanbul’dan uzaklaşıp doğayla iç içe birkaç gün geçirmek için bir başka seçenektir. Karaburun’daki otel, bungalov, kamp yerlerinde konaklayabilirsiniz ve tabiat harikası koylarında piknik yapıp güzel restoranlarda keyifli akşam yemekleri yiyebilirsiniz.  Balaban Göleti’ne 10 dakikada ulaşabilir, hamağınızı kurup sevdiğiniz kitaplarınızı okurken gölün büyüsüne kapılıp hangi satırda olduğunuzu karıştırabilirsiniz. Burası sanki Fethiye’deymişsiniz gibi bir his verir ve doğası eşsizdir.

Poyraz, Kadıköy’e 34 km uzaklıktaki bir başka tatil destinasyonudur. Kentten kopmadan dinlenmek ve stresi geride bırakmak için ideal bir yer olan Poyraz, manzarasıyla görmeye değerdir. Geceleri Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün ışıklarına ve denizdeki yansımalarına bakarak romantik akşam yemekleri yemek ve denizin kokusunu içinize çekmek için eşsiz bir yerdir. Bölgede konaklama seçenekleri oldukça fazladır.

Büyükada,Prens Adalarının en büyüğüdür. Çam ormanlarıyla ve zengin tarihiyle meşhurdur. Vadileri, plajları, eşsiz manzarası ve nostaljik köşkleriyle sizi başka bir çağa götürebilir. Her yerde bisiklet kiralama noktaları mevcuttur ve faytonları sizi adanın manzaralı tepelerine ulaştırabilir. Yelken sporu denemek veya mesire alanlarında uzun piknikler yapmak için Büyükada kesinlikle ziyaret edilmesi gereken yerlerdendir.

Son olarak Kadıköy’e 90 km uzaklığıyla İstanbul’un en güzel tatil yerlerinden birinden bahsedelim. İstanbul’un Şile ilçesine bağlı olan Ağva’dan söz ediyoruz elbette. Sayısız konaklama seçeneği, muhteşem koyları ve plajlarıyla Ağva, birkaç gün dinlenmek ve aradığınız huzura kavuşmak için ideal bir destinasyondur. Orman kokusu ve deniz manzarası size eşlik ederken sıcak bir çay içebilirsiniz. Kahvaltıdan sonra bölgeyi bolca gezebilir, ATV sürebilir ve doğa yürüyüşlerine çıkabilirsiniz. Dinlenmek ve sakinlik isterseniz Göller Parkı’nda huzurlu bir piknik yaptıktan sonra plajda derin sohbetlere dalabilirsiniz. Cennet gibi koylarını da görmenizi tavsiye ederiz.

 

Yorum Yap
Ad Soyad
E-Posta
Telefon
Mesaj
Doğrulama kodu : 9063
WhatsApp Destek!
Lütfen İletişime Geçmek İstediğiniz Müşteri Temsilcisini Seçiniz