3.11.2022 13:55:00

İstanbul'a Yakın Orman Evleri

İstanbul'a Yakın Orman Evleri

İstanbul’un kalabalığından biraz uzaklaşıp doğaya yeniden karışmak için planlar yapmaya başladıysanız bu yazımız sizin için. Ormanın yeşiline, denizin mavisine kavuşmak için İstanbul’dan çok uzaklaşmanıza gerek yok. Gerek tertemiz ve bol oksijenli havasıyla, gerekse göl ve deniz manzarasıyla birçok tatil yeri İstanbul’un eteklerinde sizleri bekliyor. Haydi bunlardan bazılarını konuşmaya başlayalım.

İşte ormana yakın en güzel konaklama yerleri…

Kıyıköy, Kırklareli’ne bağlı cennet gibi bir köydür. İstanbul kent merkezine 156 km uzaklıktadır, yani ortalama 2 saat 15 dakikalık bir araç yolculuğu sonrasında  Kıyıköy’ün  masmavi denizine kavuşmak mümkün. Bölgede birçok konaklama seçeneği vardır. Sebebiyse elbette yemyeşil doğasıdır. Enfes deniz manzarasıyla, tertemiz havasıyla ve huzurlu yapısıyla bölgeye çokça ziyaretçi çekmektedir. Tarihle ve mimarlıkla ilgiliyseniz kayalara oyularak yapılan  Aya Nikola Manastırı  gibi kültürel miras noktalarını görebilir ve İmparator VI. Jüstinyen dönemine kısa bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Kazan ve Pabuç dereleri kenarında piknik yapıp, Servez plajında  günbatımı izlemek de oldukça keyiflidir.

Çanakkale Eceabat’tan keyifli bir feribot yolculuğuyla Gökçeada’ya vardığınızda, masmavi Ege denizine atlamamak için kendinizi zor tutabilirsiniz. Türkiye’nin en güzel adalarından biri olan Gökçeada’nın yanında Yunan Adaları vardır. Bu yemyeşil adaların manzarasına bakarak berrak denizde yüzmek terapi gibidir. Şelaleleri, ormanları, cennet koyları ve keyifli akşam yemekleriyle meşhur Gökçeada’yı keşfetmenizi öneririz.

İğneada, kamp severlerin her yıl kesinlikle uğradığı ve şehrin stresinden uzaklaşıp doğayla yeniden buluştuğu bir destinasyon. Kırklareli’ne bağlıdır ve 3-3.5 saatlik bir araç yolculuğu ardından huzurlu  Longoz Ormanlarının  yeşiline kavuşabilirsiniz. Longoz Ormanlarının içinde 5 göl, 544 çeşit bitki ve 219 çeşit kuş yaşadığı bilinmektedir. Her mevsim güzeldir ve Mert Gölü’nde kano yaparken şehrin tüm stresinden uzaktasınız.

Mecidiyeköy’den 40 km sürüş mesafesinde bulunan Sazlıbosna Gölü, Arnavutköy’e bağlı olup İstanbul stresinden doğaya kaçmak için harika bir seçenektir. Burada piknik yapmak, hamakta dinlenmek ve göl manzarasını seyretmek eşsizdir. Yanınıza kitaplarınızı ve sevdiklerinizi alıp buraya kampa ve gezmeye buraya gelebilirsiniz.

Doğasıyla ve İstanbul’a yakınlığıyla çoğu insanın favori destinasyonlarından biri olan  Polonezköy Tabiat Parkı  çevresinde çok sayıda otel, bungalov ve kamp alanı bulabilirsiniz. İstanbul’un  Beykoz  ilçesine bağlı olan  Polonezköy İstanbul kent merkezinden 15 – 20 km uzaklıkta olup, huzurlu ormanlarıyla sizleri bekliyor. Birçok yürüyüş parkuru, oyun alanları, göletleri ve meşhur Polonezköy kahvaltılarıyla sizler için ideal bir tatil yeri olma adayı.

Marmara bölgesinin en sevilen destinasyonlarından olan  Sapanca Gölü, İstanbul kent merkezinden 125 km uzaklıktadır. Sakarya ve  Kocaeli  il sınırları içerisinde yer almaktadır. Göl, dağlardan inen küçük derelerden beslenmektedir. Çevresinde, Sapanca Gölü manzarasına bakarak konaklayabileceğiniz sayısız tesis bulunmaktadır. Piknik yapmak ve hamak kurmak için  Maşukiye Şelalesi  çevresini önerebiliriz.

Sahilköy Şile  ilçesine bağlı ve İstanbul’a yakınlığıyla sıkça ziyaret edilen bir başka tatil destinasyonudur. Kadıköy’den sadece 55 km uzaklıkta olmasına rağmen, burada kentin kalabalığından ve gürültüsünden eser yoktur. Bölgede sıklıkla kamp severlere rastlayabilirsiniz ancak daha konforlu konaklama seçenekleri de mevcuttur.  Karadeniz’in bol oksijenli havası,  Şile’nin keyifli restoranları ve yemyeşil piknik alanlarıyla buluşunca bölgeyi ideal bir destinasyon haline getiriyor. Burayı rotanıza eklerseniz güzel fotoğraflar da çekip anılarınızı ölümsüzleştirmenizi öneririz.

Sapanca Bölgesinde güvenli konaklama seçenekleri için Sapanca Bungalov Evler listelerimize göz atın hepsi sözleşmeli içeriklerinin bizim oluşturduğu bungalovlardır.

Yorum Yap
Ad Soyad
E-Posta
Telefon
Mesaj
Doğrulama kodu : 4099
WhatsApp Destek! whatsapp
Lütfen İletişime Geçmek İstediğiniz Müşteri Temsilcisini Seçiniz