8.11.2022 15:15:00

İstanbul’dan Sapanca’ya Nasıl Gidilir?

İstanbul’dan Sapanca’ya Nasıl Gidilir?

Sapanca ve Sapanca çevresindeki tatil destinasyonları son dönemde çok ciddi bir şekilde popülerleşmiş durumda. Bu popülerliğin artmasında Koronavirüs pandemisi de çok ciddi katkı sağladı diyebiliriz. İnsanların pandemiden sonra kendi alanlarına çekilerek izole tatil alışkanlıkları kazanması; Sapanca gibi destinasyonların önemini artırdı. Gerek sosyal medyada gerek diğer dijital platformlarda Sapanca’nın popülerleşmesinin ardından şu soru da çok fazla sorulmaya başlandı:İstanbul’dan Sapanca’ya Nasıl Gidilir? İşte o sorunun cevabı:

Sapanca’nın doğası, tertemiz havası, enfes göl manzarası; burayı gerçekten çok farklı bir yer haline getirdi. Sapanca’nın doğal güzelliği burayı popüler bir hale getirirken buranın çok fazla ziyaretçi almasındaki bir diğer nokta Sapanca’nın İstanbul ve çevre şehirlere çok yakın bir konumda olmasıdır. Buraya giderken tercih edilen güzergahlar ise şöyledir: İstanbul şehir merkezinden, Sapanca ilçe merkezine özel araçları aracılığı ile ulaşım gerçekleştirmek isteyen gezginler; 0-4, Kuzey Marmara Otoyolu, 0-7, D100, E80 ve Anadolu Otoyolu üzerinden kolayca ulaşım gerçekleştirebilir. Bu yolculuklar ortalama olarak 2 saat sürmektedir.

Kendi aracınızla giderken bu yolları tercih etmeniz durumunda ortalama olarak 2 saatlik bir süre zarfında Sapanca’ya ulaşım sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda otobüsle de bu harika yere gitme şansına sahipsiniz. İstanbul’dan her yarım saatte bir yada güne göre saatte bir Sapanca’ya giden otobüsler bulunmaktadır. Otobüslerle de buraya 2-3 saat içinde ulaşım sağlama şansına sahipsiniz.

Sapanca’ya hangi mevsim gidilir?

Sapanca enfes manzarası, harika doğal güzellikleri ile her mevsim fazlasıyla ilgi çekmektedir. Sapanca’nın her mevsim güzel olduğunun altını çizerken şunu da eklemeyi elbette unutmayalım. Burası sonbahar ve kış aylarında adeta bir sanat eserine dönüşmekte. Göl etrafını kaplayan solmuş ağaç yaprakları, buranın manzarasını ve atmosferini bambaşka bir noktaya taşıyor. Her mevsimi ayrı güzel olan Sapanca için keşif tutkunlarının tercihi sonbahar ve kış ayları olmakta. Burada karların altında Sapanca Gölü ve çevresini turladığınız bize gerçekten hak vereceksiniz. Dilerseniz konaklama seçenekleriSapanca Bungalov Evlerlistelerimize göz atabilirsiniz.

Sapanca’da nerede konaklanır?

Sapanca’ya günübirlik gelenler kadar bir o kadar da buraya haftalık tatil yada sadece hafta sonu için konaklamalı gelenler de oldukça fazladır. Burada kalmak istediğiniz de önünüzde çok çeşitli seçenekler bulunuyor. Sapanca ve çevresindeki zincir otellerde konaklayabileceğiniz gibi buradaki butik bungalovlarda da kalabilirsiniz. Farklı bir tatil deneyimi yaşamak isteyen çok sayıda insanın ilk konaklama tercihi bungalovlar olmaktadır. Bungalovları da kişisel zevk ve tercihlerinize göre seçebilirsiniz. Oda sayından tutun da şömine olup olmadığına, kişisel bir havuz alanı olup olmadığına bakarak kalmak istediğiniz bungalovu seçebilirsiniz!

Şimdiden iyi yolculuklar ve iyi tatiller…


 

Yorum Yap
Ad Soyad
E-Posta
Telefon
Mesaj
Doğrulama kodu : 472
WhatsApp Destek!
Lütfen İletişime Geçmek İstediğiniz Müşteri Temsilcisini Seçiniz