31.10.2022 22:45:00

İzmir Günlük Kiralık Dağ Evi

İzmir Günlük Kiralık Dağ Evi

Ege'nin incisi İzmir, tarihi ve doğal güzellikleriyle sizi bekliyor. İstanbul ve Ankara'dan sonra en büyük üçüncü şehir İzmir'dir. Manisa, Aydın ve Balıkesir'e komşudur. Dünya'nın en eski kentlerinden biridir ve bu kentte keşfedilecek şeyler hiç bitmez.

İstanbul’dan araçla 475 km uzaklıktadır ve 4.5 saatlik müzik dolu bir yolculuğun ardından masmavi deniziyle karşılaştığınızda büyüleyicidir. Ancak araçla gidiyorsanız araçtan inmek için kent merkezine varmayı beklemeyin, zira bölgede tüm dünyanın saygıyla ve hayranlıkla üzerinde çalıştığı tarihi ören yerleri bulunmaktadır.

Antik Kentler

İzmir’deki antik kentlerden bazıları Smyrna, Agora, Efes, Bergama, Teos, Kolophon ve Phokaia’dır. Ancak bu örnekler İzmir’in tarihi zenginliğinin sadece çok küçük bir kısmıdır. İstanbul’dan otobüsle gelmek isteyenler 6 saatlik bir yolculuk sonunda İzmir’e ulaşabilir.

Ankara’dan gelmek isteyenler için ise 7 saatlik bir araç yolculuğu beklemektedir. Otobüs yolculuğu ise 7-8 saat civarında sürmektedir.

İzmir'de bir gün de kalsanız, iki ay da kalsanız İzmir'e doymak pek mümkün olmuyor. Sizi buraya çeken ister tarihi olsun ister tabiat harikası doğası olsun bu listedeki yerlere bir göz atmakta fayda var.

İzmir'de sayısız konaklama opsiyonu mevcut!

İzmir'de sayısız konaklama opsiyonu mevcuttur. Oteller, doğayla iç içe dağ evleri ve bungalovlar, kamp alanları, karavan alanları ve daha birçok konaklama seçeneğiniz var. Peki gelmişken İzmir'de nereleri görmeli?

İkonik Kordon’da çimlere uzanıp bölgenin meşhur boyozuyla kahvaltı yaparak denizi seyredebilirsiniz. Ancak burası kalabalıktır, sakin olduğu sabah saatlerinde daha huzurlu bir deneyim yaşayabilirsiniz. Kalabalık saatlerinde de İzmir’in renkli yapısını doyasıya yaşarsınız ve bir yerlerden hep müzik sesleri gelir, Kordon hep capcanlıdır.

Canınız tatlı çektiğinde meşhur İzmir bombası alıp çayla beraber tadını çıkarabilirsiniz. Kıbrıs Şehitleri Caddesi’ni gezip leziz restoranlarında günbatımında telaşsız bir akşam yemeği yemek de ilaç gibi gelecektir. Konak’ta bulunan Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’nı ziyaret edebilirsiniz. Meşhur İzmir Saat Kulesi’ni görüp bölgedeki tüm turistler gibi fotoğraf çekinip hatıralarınızı ölümsüzleştirebilirsiniz.

Konak-Bostanlı: Keyifli bir vapur yolculuğu

Kalabalıktan çabuk sıkılanlar, keyifli bir vapur yolculuğuyla Konak’tan Bostanlı’ya geçebilir ve sahilde yürüyüş yapıp denizi seyredebilir.

Tarihi Asansöre çıkıp kent manzarasına dalmak ve Dario Moreno Sokağı’nda bölgenin ruhunun sizi sarmalamasına izin vermek de yapılabilecek en güzel aktivitelerden.

Balçova teleferiğinden çok keyifli bir kent manzarası görmek mümkündür. Dünya Barış Anıtı’na gidip akşamları vakit geçirebilirsiniz.

İzmir’in doğa harikası yerlerinden birisi olan Homeros Vadisi, piknik yapmak için mükemmeldir. Botanik Bahçesi ve İzmir Kuş Cenneti ziyaretçilerin keşfine açıktır. Şirince’de Türkiye’nin en güzel şarapları yapılmaktadır. Biz İzmir’i çok seviyoruz, umarız sizler için de keyifli ve keşif dolu bir seyahat olur.

 

Yorum Yap
Ad Soyad
E-Posta
Telefon
Mesaj
Doğrulama kodu : 8108
WhatsApp Destek! whatsapp
Lütfen İletişime Geçmek İstediğiniz Müşteri Temsilcisini Seçiniz