12.11.2022 14:50:00

Katar Vizesi (Turistik)

Katar Vizesi (Turistik)

TURİSTİK KATAR VİZESİ

30 güne kadarki seyahatlerimizde, Katar vizesiz gidilen ülkelerden biridir, T.C. vatandaşları 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla ülkeye vizesiz seyahat edebilmektedir.

DAHA UZUN SÜRELİ ÜCRETLİ VİZE

Eskiden yaptığımız ziyaret için kapıda ücretli vize uygulaması ile vizemizi almıştık. Doha Uluslararası Havalimanı’nda giriş yaparken müthiş hızlı ilerleyen onlarca gişeden sıranız gelenine girerseniz, geleneksel beyaz giyimli erkek memur ya da çarşaflı kadın memur suratınıza bakar, vizeniz yok mu dediklerinde ve almak istediğinizi söylediğinizde kredi kartı pos makinesini suratınıza çarpar, 100 Riyal ( yaklaşık 25 Dolar) karşılığı yerel para biriminden ödemenizi yapar ve tek girişli 14 günlük vizeniz anında pasaportunuza vurulurdu. Vize dediysek basit bir barkod çıktısı ile kaşe.

Yeşil pasaport, gri pasaport, siyah pasaport v.s. sahipleri de Katar’a vizesiz girebilir.

30 Gün sonunda Katar vizenizi uzatmak isterseniz “Air­port Secu­rity and Pass­ports Depart­ment (ASPD) / Immig­ra­tion Office” isimli merkeze vizeniz bitmeden giderek Katar vize bedelini ödeyerek kalış sürenizde uzatma gerçekleştirebilirsiniz.

Katar

Yorum Yap
Ad Soyad
E-Posta
Telefon
Mesaj
Doğrulama kodu : 9874
WhatsApp Destek!
Lütfen İletişime Geçmek İstediğiniz Müşteri Temsilcisini Seçiniz