9.11.2022 13:30:00

Kızılcahamam Günlük Kiralık Dağ Evi

Kızılcahamam Günlük Kiralık Dağ Evi

Ankara kent merkezinden ortalama 75 km mesafede olan ve Ankara’nın bir ilçesi olan Kızılcahamam, doğal güzellikleri ve şifalı termal suları sayesinde ideal bir tatil destinasyonudur. Sağlık turizmi açısından Türkiye’nin en meşhur yerlerinden biridir. Kızılcahamam’da bulunan konforlu bungalovlar, termal oteller ve kamp alanları, bölgedeki geniş konaklama imkanlarından yalnızca bazılarıdır.

Kızılcahamam, stres atmanıza ve şifa bulmanıza katkı sağlayacak kaplıcalarıyla meşhurdur. Buradaki kaplıcaların geçmişi Roma İmparatorluğu dönemlerine kadar uzanmaktadır. Kızılcahamam Roma Hamamı şu an ziyaretlere açık. Aynı şekilde bölgenin bir diğer tarihi hamamı olan Seyhamamı’nın da Haçlı seferleri sırasında çalıştığı bilinmektedir. Yüzyıllardır bölgeye şifalı suları için ziyaret gerçekleşiyor.

Tertemiz milli parkları ve göletleriyle, Kızılcahamam’ın doğası da şifa niteliğinde.

Soğuksu Milli Parkı 1959 yılındaki kararname ile koruma alanı ilan edilmiştir.  50 adet endemik bitki türüne sahiptir. Bunlardan bazıları (Kızılcahamam Kırmızı Dağ Lalesi, Adaçayı, Ankara Çiğdemi, Geven, Karanfil, Peygamber Çiçeği, Yüksük Otu, Tavşancıl Otu, Çivit Otu, yabani Soğan, Gelincik, Çan Çiçeği ve Misk Soğanıdır. Orman ekosistemi Karaçam, Sarıçam, Köknar, Ardıç, Meşe, Titrek Kavak ,Gürgen, Akçaağaç, Kızılcık, Yalancı Akasya, Alıç, Karaçalı, Ahlat ve Yabani Fındık  türlerinden oluşmaktadır. Bölgede bozkır, çayır ve dere kenarı ekosistemleri de mevcuttur.

Soğuksu Milli Parkında güzergahları belirlenmiş olan bisiklet parkurları bulunmaktadır. Bisikletleri ile parkuru dolaşmak isteyenler bu güzergahlar üzerinde bulunan Kara Akbaba gözlem alanları, manzara ve seyir terasları, Kızılcahamam Dağ Lalesi ve Fosil Ağaç Jeositini görebilirler. Bölgede eğlenme ve dinlenme amaçlı piknik alanları, doğa yürüyüşü rotaları ve kuş gözlemciliği noktaları da vardır. 

Kızılcahamam’da karasal iklim ve Batı Karadeniz iklimi hakimdir. Ormanlık alanların çok olmasından dolayı bölgede yağışlar boldur. İlçenin ortalama sıcaklığı +11 derecedir. En yüksek sıcaklık Ağustos ayında 34 derece, en düşük sıcaklık ise Şubat ayında -20 derece olarak ölçülmüştür.

Üçbaş, Kurumcu, Karacaören, Kırköy, Pazar, Çeştepe göletleri de bölgede gezip görülmesi gereken tabiat harikalarındandır. Karagöl etrafında piknik yapıp bol bol fotoğraf çekinebilir, sevdiklerinizle huzur dolu bir tatil geçirebilirsiniz.

Kızılcahamam’da konaklama

Kızılcahamam’da çok çeşitli konaklama olanakları mevcuttur. Meşhur termal otellerinin yanı sıra bölgede kamp alanları, kiralık çiftlik evleri, bungalovlar, pansiyonlar ve günlük kiralık daireler bulmak mümkün. Ancak belirli dönemlerde dolu olabilmektedirler, o sebeple önceden arayıp bilgi almanız önerilir.

 
Yorum Yap
Ad Soyad
E-Posta
Telefon
Mesaj
Doğrulama kodu : 677
WhatsApp Destek! whatsapp
Lütfen İletişime Geçmek İstediğiniz Müşteri Temsilcisini Seçiniz