16.01.2023 10:05:00

Marmara Adası Gezilecek Yerler

Marmara Adası Gezilecek Yerler

Ülkemizin en büyük 2. adası olma özelliği gösteren Marmara Adası, farklı güzelliklere sahip yerlerimizden birisi. Balayı için de çiftler tarafından tercih edilen bir adadır. Ayrıca adada çok farklı doğal güzelliklere şahit olabilmeniz de mümkün olmakta. İçerisinde yer alan konaklama seçenekleri sayesinde tatillerinizin süresini uzatabilirsiniz. Muhteşem doğa ile baş başa kalmak isteyen kişiler tarafından mutlaka tercih edilmesi gereken yerlerden olan Marmara Adası gezilecek yerleri sizin için derledik. Gelin Marmara Adası’nı birlikte keşfedelim!

Çınarlı Koyu Plajı

İçerisinde çok fazla çınar ağacını bulundurmasından dolayı bu ismi almış olan Çınarlı Koyu, doğanın muhteşem görüntüsünü de ayaklarınızın altına sermekte. Sakin bir tatil geçirmek isteyen kişilerin mutlaka Marmara Adası’nda yapacakları tatil listesinde ilk sırayı alması gereken bir yerdir. Çevresinde pek çok konaklama imkanını bizlere sunması da bu alanı daha da güzelleştiren bir ayrıntıdır. Bütçenize uygun olan bir otel tercihinde bulunabilir ve konaklama sağlayabilirsiniz. Koyun plajından bahsetmek gerekirse, denizinin oldukça temiz olduğunu belirtmeliyiz. Plaj açısından bakıldığında da hem temiz hem de sadece kumlardan meydana gelmesi plajın tercih edilirlik oranını arttırmaktadır. Çevresindeki evlerde de adanın sakinlerinin yaşadığını görmek mümkün.

Çınarlı Koyu Plajı’na ulaşım da oldukça kolaydır. Dilerseniz özel aracınızla ulaşım sağlayabilirsiniz. Özel aracı olmayanlar için de toplu taşıma araçları önerilebilir. Merkezden yalnızca 5 kilometrelik bir mesafede olması kolay bir ulaşım sağlamanız açısından önemlidir. Hem yerli hem de yabancı turistler tarafından sevilerek ziyaret edilen bir plaj olması da turistik açıdan önemli yerlerden birisi olduğunu bizlere gösteriyor.

Manastır Koyu

Marmara Adası’nda tatil yapmak isteyen kişilerin en çok tercih ettikleri koylardan birisi de Manastır Koyu olarak karşımıza çıkmakta. Çınarlı’nın hemen giriş kısmında olması da kolay bir ulaşım imkanı sunmakta. Masmavi denizi ve kumluk alanlarıyla ailece vakit geçirebilmeniz açısından da uygun bir tatil yeri olduğunu göstermekte. Özel araç haricinde dilerseniz toplu taşıma aracı olan dolmuşla da bölgeye ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca merkezden taksiler de bu bölgeye erişim sağlamakta. Çınarlı Köyü’nün girişinde yer alan Manastır Koyu balayılarınız için de tercih edilebilecek yerler arasında. Konaklama imkanının olması sayesinde yakın bir yerde kalabilirseniz denize daha yakın olma olanağınız da olacaktır.

Asmalı Plajı

Ada merkezinden 18 kilometrelik mesafede bulunan bu plaj genel olarak yerli halk tarafından daha çok tercih edilmekte. Sebebi de çevresinde yer alan mülke ait olan evlerdir. Fakat pansiyon imkanının yer almasından dolayı plajı rahatlıkla gün içerisinde ziyaret edebilmeniz de mümkün hale gelmekte. Plajın çevresinde yer alan restoran ve kafeler sayesinde de keyifli vakit geçirebilmeniz mümkün. Özellikle akşamları deniz manzaralı olan restoranlar daha çok tercih edilen yerler arasında bulunmakta. Temiz denizi ve kumları sayesinde sakin bir tatil geçirme olanağına sahip olabileceksiniz.

Saraylar Plajı

Marmara Adası’nın bir dönemler Mermer Ada olarak adlandırıldığını biliyor muydunuz? Mermer üretilmesiyle ünlü olan bu adada şu anki mermer üretimi de Saraylar Köyü’nde gerçekleştirilmekte. Köyün içerisinde yer alan plajın kadınlar için özel bir plaja sahip olması da tercih edilir bir yer olmasına imkan tanıyor. Kadınların daha rahat denize girebilmeleri adına kadınlara özel Kadınlar Plajı hemen Saraylar Plajı’na yakın bir konumda bulunmakta. Merkezden kalkan toplu taşıma araçları sayesinde bölgeye kolayca ulaşım sağlamanız da mümkün hale geliyor.

Kole Plajı

Marmara Adası’nın merkezinden uzaklaşmadan tatil yapmak isteyen kişilerin tercih edebileceği Kole Plajı, oldukça geniş bir plaj olma özelliğinde. Çok fazla dalgalı olmayan deniz aileler tarafından gönül rahatlığıyla tercih edilebilecektir. Merkezde olması sayesinde çarşı gibi alanlara yakın olduğu için kolaylıkla alışveriş de yapabilirsiniz.

Gündoğdu Köyü

Köy havası solumak isteyen yerlilerin de uğrak yerlerinden birisi olan Gündoğdu Köyü, muhteşem havasıyla huzuru yakalamak isteyen kişiler için mutlaka ziyaret edilmeli. Merkezden sadece 5 kilometrelik bir uzaklıkta bulunan bu köy, içerisinde doğal ürünlerin satıldığı dükkanları da bulundurmakta. Ayrıca konaklama imkanını da bulundurması, köyde kalmak isteyen kişiler tarafından tercih edilebilecektir. Sakin zaman geçirmek isteyen kişilerin Marmara Adası gezisi sırasında köye uğramalarını öneriyoruz. Bol yeşil alan ve muhteşem doğası sayesinde oldukça keyifli bir tatil geçirebilmeniz mümkün hale gelecek.

 

Yorum Yap
Ad Soyad
E-Posta
Telefon
Mesaj
Doğrulama kodu : 8140
WhatsApp Destek! whatsapp
Lütfen İletişime Geçmek İstediğiniz Müşteri Temsilcisini Seçiniz