18.10.2022 13:45:00

Marmaris’in En Güzel 9 Koyu

Marmaris’in En Güzel 9 Koyu

Yaz Tatili Demişken Söz Konusu Marmaris ise

“Dünyanın en güzel gökyüzüne sahip” dediği Heredot’un yanılmadığını ispatlayan yer. Biraz lacivert, biraz mavi ve biraz turkuazın tam ayarındaki enfes karışımı ile ortaya çıkan ve hiç bilinmeyen bakir koylara sahip Marmaris, tüm güzelliğini yüzyıllardır korumaya devam ediyor. çünkü konaklamayı hallettik sonrasında keyifli bir Marmaris tatili için doğru derlemedesiniz. Marmaris koylarının ve Akdeniz’in serin sularının davetini kıramayıp bir an önce kucaklaşmak için gün sayacağınız yerleri sizler için listeledik. Marmaris Kiralık Ev arıyorsanız, tüm evlerimiz güncel şekilde ana sayfamızdan ulaşabilrsiniz.

1- Bördübet Koyu

Direkt bir tesis inşaatı olmadığı için kendisini şanslı addettiğimiz Bördübet Koyu’na kolay ulaşım için Marmaris otelleri seçeneklerini incelerken bir kriteriniz de koya nasıl gidileceği olsun. Bördübet, Akdeniz’in mavi renginden kendine çalmış ve güzelliğini çam ağaçlarının arkasına saklamış bir koy. Bölge özel koruma alanı olduğu için bakir doğasına el sürdürmemiş ve kalıcı olarak uzun süreli konaklamak isteyenlere sırt çevirerek günübirlikçi ziyaretçilerine kollarını açmaya devam etmekte.

2- Kumlubük Koyu

Yaklaşık 2 kilometre uzunluğundaki koyu ile Marmaris’e gelenlerin ilk uğrak noktalarından. Koyun arka kısmında bulunan farklı kategorideki birçok otel sayesinde de ziyaretçileri bir hayli fazla. Kumlubük otelleri genelde denize sıfır bir şekilde konumlanmıştır. Sadece denize sıfır değil dağ yamacında da oteller mevcut. Ayrıca sahillerinde şezlong ve şemsiye de var.

3- Çiftlik Koyu

 

Marmaris’in, kendine sakladığı cennetinin sadece bir köşesi Çiftlik. Asırlık çamlardan ve zeytinliklerden örülen yemyeşil bir yolun sonunda öylesine davetkar bir şekilde duruyor ki Çiftlik Koyu, davete icabet etmemek mümkün olmuyor. Bu davete cevap verin ve Çiftlik Koyu’nda ruhunuza detoks yapmadan ayrılmayın.

4- Gebekse Koyu

Çiftlik Koyu’nun hemen yanındaki Gebekse Koyu mutlaka keşfedilmesi gereken Marmaris koyları arasında. Bu koya gitmek için size sadece bir sandal yeter. Gebekse Koyu mavinin binbir rengine bulanmış suyu bir mıknatıs gibi insanı kendine çekiyor.

 

5- Selimiye Koyu

Bozburun’dan çıkıp yine büyüleyici bir manzara eşliğinde Selimiye Köyü’ne ulaşılıyor. Koyun karşısında bulunan ada, kıyıya oldukça yakın, bu da enfes bir manzara oluşturuyor. İnsandan, sesten uzak bir tatil için tercih edilecek bir koy, mavi turda gibi huzurlu bir ortam sunuyor.

6- Abdi Reis Koyu

Deniz, kum, güneş üçlemesine dalışın da eklendiği enfes bir Marmaris koyu. Marmaris’in akvaryumu işte tam da burası. Özellikle dalış sporuyla ilgilenenlerin en çok ziyaret ettiği bu koyun canlılığı gelen herkesi kendine hayran bırakarak uğurluyor.

 

7- Orhaniye – Kızkumu

Mitolojik efsanevi hikayesiyle tüm dikkati incecik sapsarı kumuna çeken Kızkumu’nu ziyaret etmeden buradan sakın ayrılmayın. Bu koyu sadece yüzmek, dalış yapmak, güneşlenmek için değil konaklamak için de tercih edebilirsiniz. Marmaris otel fiyatlarının da en uygun olduğu koylardan birisidir Orhaniye.

8- Amos Koyu

Turunç ile Kumlubük arasında boylu boyunca uzanarak keşfedilmeyi bekleyen bakir Marmaris koylarından biri. Amos Antik Kenti’ni Akdeniz’le buluşturan bu koyun güzelliğine ve manzarasına doyum olmaz.

 

9- Marmaris İçmeler

Marmaris’in en ünlü yerlerinden sadece biri İçmeler. İçmeler; sahip olduğu plajın güzelliğiyle ziyarete gelenlerin başını döndürerek kendine hayran bırakıyor. Ziyarete gelen misafirleri Marmaris otelleri yerine genelde bu beldede bulunan tesisleri ağırlıklı olarak tercih ediyor. Marmaris’in merkezine on dakika uzaklıkta olmasından dolayı Marmaris otellerinde konaklayan ziyaretçiler de sıklıkla bu koyu tercih ediyor.

 

Yorum Yap
Ad Soyad
E-Posta
Telefon
Mesaj
Doğrulama kodu : 9660
WhatsApp Destek!
Lütfen İletişime Geçmek İstediğiniz Müşteri Temsilcisini Seçiniz