27.10.2022 17:35:00

Maşukiye Sapanca Bungalov Dağ Evleri

 Maşukiye Sapanca Bungalov Dağ Evleri

Maşukiye, Kocaeli’nin Kartepe ilçesine bağlı olup, doğal güzellikleriyle ideal bir seyahat rotası oluşturmaktadır. Şelaleleri, doğa parkları, yaylaları, leziz restoranlarıyla İstanbul gibi çevre illerden gelenler için ideal bir noktada bulunur. İstanbul’dan 1.5 saat uzaklıkta yer alır ve Sapanca’ya komşudur. Sapanca da yine aynı şekilde tatil severlerin son zamanlarda sıkça ziyaret ettiği bir noktadır. Bu bölgeleri ziyaret eden insanların en çok merak ettiği konular arasında ise Maşukiye Sapanca Bungalov Dağ Evleri bulunmaktadır. Konaklama seçenekleri içinDoğa İçinde Dağ Evlerilistemize göz atabilirsiniz.

 Gözde seyahat noktalarından biri de bölgeye 15 dakika mesafede olan Kartepe’dir. Kayak tesisleriyle ünlü olan 1601 metre yükseklikteki rakımı ile Marmara’nın en yüksek ikinci dağı olan Kartepe’den Maşukiye araçla ortalama olarak 15 dakikadır. Maşukiye, Akdeniz ve Karadeniz iklimlerinin etkisinde olduğu için bitki örtüsü eşsiz zenginliktedir. Doğayı kucaklayan ve manzaralarıyla huzur veren Bungalov dağ evlerinde konfordan vazgeçmeden eşsiz doğanın tadını çıkarabilirsiniz.

Bölgede şelale ve göl manzaralarına bakarak keyifli bir sabah çayı içebileceğiniz ve güzel kahvaltılar yapabileceğiniz birçok işletme bulunmaktadır. Yaylalarda doğa yürüyüşü yapabilir ve bu tatlı yorgunluğu nefis güveçte alabalık yiyerek atabilirsiniz. Güzel fotoğraflar çekmek için de oldukça zengin bir bölge olduğunu söylemeliyiz.

Peki Maşukiye ve Sapanca’da nereleri gezmeli? İşte sizler için Maşukiye ve Sapanca’da gidilecek 10 yer listemiz!

1 - Kuzuyayla Doğa Parkı

Doğal güzelliklerinden dolayı koruma altında olan ve Sapanca Gölü manzaraları eşliğinde yeniden doğayla aynı frekansa geçmenizi sağlayacak Kuzuyayla Doğa Parkı’na, Maşukiye’den yarım saatlik keyifli ve bol manzaralı bir araç yolculuğuyla ulaşabilirsiniz. Bol oksijenli ve keyifli bir bisiklet turu da yapabilirsiniz!

2 - Aygır Deresi

Sapanca Gölü’ne kadar devam eden Aygır Deresi 15 kilometre uzunluğundadır. Doğanın tüm güzelliğiyle çevrelenmiş bir yerdir ve etrafında suyun iyileştirici sesi eşliğinde nefis alabalık yiyebileceğiniz birçok tesis vardır. Her mevsim güzeldir ve çevresinde bisiklet turu, yürüyüş, piknik gibi çeşitli aktiviteler yapabilirsiniz.

3 - Nüzhetiye Şelalesi

Bu güzel tabiat harikası, Gölcük ilçesindeki Nüzhetiye köyündedir. Kestane, kayın ve ıhlamur ağaçlarının mis kokusuyla ve suyun iyileştirici sesiyle beraber yürüyüşler yapmak için idealdir.

4 - Çiğdem Yaylası

Türkiye’nin en güzel 10 yaylası arasında gösterilmiş olan Çiğdem yaylası, Sakarya’nın Hendek bölgesindedir. Burada kamp yapabilir, yılın belirli dönemlerinde gerçekleşen festivallere katılabilir ve çam ağaçlarının gölgesinde oturup koyu bir sohbete dalabilirsiniz.

5 - Beşkayalar Tabiat Parkı

Trekking yapmak için uygun yürüyüş yollarına sahip olan Beşkayalar Tabiat Parkı, ender bulunan doğal güzelliğiyle 1. derece sit alanı ilan edilmiştir. Bu tabiat parkındaki mağaraları gezebilir, mağaraların içinde gördüğünüz şelale ve göllerle unutulmaz hatıralar kazanabilirsiniz.

6 - Soğucak Yaylası

Soğucak Yaylası, Sapanca’ya 17 kilometre mesafededir. Yöre halkı ve çeşitli illerden gelen vatandaşların katılımıyla gerçekleşen “Soğucak Yayla Şenlikleri”, bir gün sürmekte ancak yayla daha şenliklere bir hafta kala dolmaya başlamaktadır. Yayla şenlikleri kapsamında, bisiklet ve at yarışları, karakuşak güreş müsabakaları, folklor gösterileri ve sanatçıların katılımıyla halk konserleri düzenlenmektedir. Her sene burada off-road yarışları düzenlenmektedir ve kamp yapmak için oldukça güzel bir seçenektir.

7 - Maşukiye Şelalesi

Doğal güzelliğiyle her mevsim turistleri etrafına çeken Maşukiye Şelalesi, Maşukiye köyüne 10 dakika mesafededir. Çevresinde zipline, salıncak, trambolin ve atv turları gibi birçok etkinlik bulabilirsiniz. Mis kokulu çiçek ve orman kokusunda şelaleyi dinlerken yemek yiyip çay içebileceğiniz tesisler de bulunmaktadır.

8 - Ballıkayalar Kanyonu

Kocaeli’nin Tavşanlı köyü yakınında yer alan bir kanyon vadidir ve tabiat parkı statüsündedir. Yüzmek için müsait bir tatlı su gölcüğü vardır ve kaya atlayışı yapan insanları görebilirsiniz.Nadir güzellikleriyle kanyon vadi, şelale, devkazanları, mağara ve kovuklar parkın ana unsurlarını oluşturur.

9 - Sultanpınar Yaylası

Sultanpınar Yaylası, mavi ve yeşilin en güzel tonlarını bulabileceğiniz bir yayladır. Alt sınırlarında karışık orman, üst sınırlarında köknar ormanı bulunur. İki tane göleti vardır ve piknik yapmak için en ideal lokasyonlardan biridir. Alanda ufak marketler ve çeşmeler vardır ve kamp yapmak isteyenler için oldukça iyi bir seçenektir.

10 - Sapanca Gölü

Bu bölgenin en popüler destinasyonu olan Sapanca Gölü, tektonik kökenli bir tatlı su gölüdür. Sakarya ve Kocaeli il sınırları içerisinde yer almaktadır. Göl, dağlardan inen küçük derelerden beslenmektedir. Güney kıyısındaki dereler Arifiye, Keçi (Kuruçeşme), İstanbul, Kurtköy, Yanık, Mahmudiye, Kuruçay’dır. Kuzey kısmında da Cehennem, Aygır, Altıkuruş, Kuru, Liman, Eşme gibi dereler bulunmaktadır. Ulusal ve Uluslararası alanda sörf, yelken ve kürek müsabakaları yapıldığı için bölgeye çok sayıda ziyaretçi çeker. Çevresinde, Sapanca Gölü manzarasına bakarak konaklayabileceğiniz sayısız tesis bulunmaktadır.

 

 

 

 
Yorum Yap
Ad Soyad
E-Posta
Telefon
Mesaj
Doğrulama kodu : 8203
WhatsApp Destek!
Lütfen İletişime Geçmek İstediğiniz Müşteri Temsilcisini Seçiniz