23.01.2023 09:45:00

Muğla Akyaka Gezilecek Yerler

Muğla Akyaka Gezilecek Yerler

Muğla’nın Ula ilçesine bağlı olan Akyaka, şirin tatil beldesi olarak yaz tatillerinin değerlendirildiği alanlardan birisi olma özelliğindedir. Balıkçı kasabası olan Akyaka, son dönemlerde ünlü olan tatil yerleri içerisinde bulunuyor. Sakin bir tatil geçirebilmeniz adına Akyaka’yı tercih edebilirsiniz. Bu tatil yerinde ruhsal açıdan rahatlamamanız imkansız. Muhteşem güzelliklere sahip olan Akyaka, huzuru yakalamak isteyen kişilerin gitmesi gereken yerler arasında bulunuyor. Hafta sonlarında Akyaka içerisinde bulunan koy ve nehirleri görebilmek adına, Muğla halkının bu alanları değerlendirdikleri de bilinmektedir. Bu yazımızda Muğla Akyaka gezilecek yerleri sizler için bir araya getirdik.

Sakartepe Seyir Terası

Gökova Körfezi’nin çevresinde yer alan bu teras, Gökova’nın yukarıdan görülebilmesine imkan tanıyan nadir yerlerden birisidir. Genel olarak yolculukların mola yeri olsa da, sadece bu alanı görmek için bile bu alana uğrayanların da olduğu biliniyor. Ula’da yer alan Sakartepe Seyir Terası, içerisinde bir kafeye de ev sahipliği yapmaktadır. Dilerseniz siz de yolculuğunuz sırasında burada durup kafede bir soluk alabilirsiniz. Çam ağaçlarıyla donatılmış olan bu seyir terasının da keyfini çıkarmanız gerektiğini düşünüyoruz.

Akyaka Halk Plajı

Mavi Bayrak Çevre Ödülü’ne sahip olan bu plaj, yıl içerisinde binlkerce turistin ziyaret ettiği alanlar içerisinde bulunuyor. Akyaka’nın masmavi denizi eşliğinde muhteşem bir tatil yapmanız da mümkün. 250 metre uzunluğa sahip olan plaj temiz bir alan içerisinde. Yaz mevsimlerinde biraz kalabalıklaşsa da hem yerlisi hem de yabancısı tarafından en çok tercih edilen tatil yerlerinden. Denizin dığ özelliğiyle biliniyor olması da çocuklu aileler tarafından daha sık ziyaret edilmesine imkan tanımakta. Çevresinde yer alan konaklama alanları sayesinde bu alanda tatil yapabilirsiniz.

Akyaka Evleri

İki katlı ve düzenli bir şekilde inşa edilmiş olan bu evler Akyaka’nın sembolleri arasında gösterilmekte. Mimariye ilgi duyan kişilerin bu evleri mutlaka görmelerini öneriyoruz. Genel olarak beyaz renge sahip olan evlerin dış mimarisi bu alanı daha da güzelleştirmiş durumda. Tarihi izleri yakalayabileceğiniz bu evlerin fotoğraflarını çekebilirsiniz. Çevresinde yer alan ağaçlarla adeta bir tablo olarak bölgede yerlerini almışlar. Eski mimari özellik göstermesi de zaman içerisinde restore çalışmalarına ihtiyaç duymalarına sebep olmuş ve bu restoreler sayesinde de günümüzdeki şekillerini almışlardır.

Gökova Aşıklar Yolu

Sabah ya da akşam yürüyüşlerinizde tercih edebileceğiniz bu yol, Yeşilçam filmlerinin de çekildiği bir parktır. İçerisinde yer alan okaliptüs ağaçları sayesinde diğer bir ismi de Okaliptüs Yolu olarak bilinmekte. Dilerseniz alanda yürüyüş yapmanın yanı sıra bisiklet de sürebilirsiniz. Çimlerin üzerine oturup negatif enerjisinizi toprağa dökmekte de fayda bulunuyor. Muğla Akyaka gezilecek yerler listenizin başına mutlaka bu yolu yazmalısınız.

Çınar Plajı

Sakin bir tatil geçirmek mi istiyorsunuz? O zaman Çınar Plajı size daha uygun bir seçenek olacaktır. Daha az kalabalık bir plaj arayışı içerisindeyseniz masmavi denize sahip olan bu plajı ziyaret edebilirsiniz. Akyaka’dan 3 km uzaklıkta bulunması sayesinde bu alana ulaşım da rahat bir şekilde yapılmakta. Dilerseniz tekne turlarına da katılıp bu bölgeye ulaşım sağlayabilirsiniz. Çevresinde yer alan işletmeler sayesinde ihtiyaçlarınızı karşılamanız da mümkün.

Akyaka Orman Kampı

Akyakalıların kamp için en çok ziyaret ettikleri yerlerden olan Akyaka Orman Kampı, mükemmel bir doğaya sahip. İçerisinde geniş bir alanı barındırması sayesinde kamp için oldukça uygun yerlerden. Denize sıfır olması yaz mevsimlerinde kamp yapmak adına muhteşem bir seçim olacak. Ayrıca bölgede yer alan işletme sayesinde kampçıların ihtiyaçlarını bu işletmeden karşılamaları da mümkün. Daha rahat bir kamp geçirmek isteyen kişiler Akyaka Orman Kampı’na bir şans verebilirler.

Akbük Koyu

Huzurlu bir yer arayışında olan kişiler için Akbük Koyu’nu önerebiliriz. Masmavi denize sahip olan koy, merkeze de yakın bir yerde bulunmakta. Bu sayede ulaşımın bu alana oldukça kolay olduğunu belirtmeliyiz. Dilerseniz çevresinde yer alan restoranlarda güzel bir akşam yemeği de yiyebilirsiniz. Sakız ağaçlarıyla çevrelenmiş olan Akbük Koyu, mutlaka Akyaka içerisinde gitmeniz gereken bir yer.

Turnalı Boncuk Koyu

Yeşilliklerin arasında kalan denizi sizlere huzur dağıtacak cinsten. Turnalı Boncuk Koyu çok fazla bilinmeyen yerler arasında olduğu için bu zamana kadar da doğallığını koruyarak gelmiş. Turnalı Boncuk Koyu’nu kamp yeri olarak da kullanabilirsiniz.

Yorum Yap
Ad Soyad
E-Posta
Telefon
Mesaj
Doğrulama kodu : 9906
WhatsApp Destek! whatsapp
Lütfen İletişime Geçmek İstediğiniz Müşteri Temsilcisini Seçiniz