21.01.2023 08:05:00

Osmaniye Gezilecek Yerler

Osmaniye Gezilecek Yerler

Akdeniz Bölge sınırları içerisinde yer alan Osmaniye ilimiz, gezilecek yer açısından da ziyaretçilerine geniş olanaklar tanımaktadır. Geçmişte pek çok medeniyete ev sahipliği yapmasından dolayı içerisinde tarihi eserlerin oldukça fazla olduğunu söylemek mümkün. Hem tarihi yapıları hem de doğal güzellikleri ile herkesi kendine hayran bırakan yerler içerisinde bulunmakta. Osmaniye gezilecek yerler açısından değerlendirildiğinde pek çok müze, kaplıca ve parkları da bünyesinde bulundurduğu için her mevsim gezilebilecek yerlerden. Gelin bu yerlere beraber bakalım.

Osmaniye Masal Park

Çocuklarınızla beraber kaliteli vakit geçirmek isterseniz mutlaka uğramanız gereken yerlerden birisi Osmaniye Masal Park olmalı. Renk renk oyuncakların yer aldığı bu alanda çocuklarınız ve sizler oldukça eğlenceli vakit geçirebileceksiniz. İçerisinde aynı zamanda yeme ve içme alanlarının bulunmasından dolayı oturup soluklanabilme imkanına da sahip olabileceksiniz. Geniş bir alandan oluşan bu park ayrıca Osmaniye’nin Disneylan’i olarak da adlandırılıyor.

Karaçay Şelalesi ve Mesire Yeri

Osmaniye’nin doğal güzelliklerini yakından görmek isteyen kişilerin kesinlikle uğraması gereken yer olan Karaçay Şelalesi ve Mesire Yeri, merkezden 4 km uzaklıkta yer almakta. Yakın olması sayesinde Osmaniye’de yaşayan kişilerin de sıklıkla ziyaret ettikleri alanlar içerisinde bulunuyor. Muhteşem bir doğa güzelliği sunan bu alan içerisinde dilerseniz piknik yapabilirsiniz. Sabah yürüyüşlerinizde de tercih edebileceğiniz bu alanda tertemiz bir hava almanız da mümkün olacak.

Sabun Suyu Şelalesi

Yüzebilecek bir alana da sahip olan Sabun Suyu Şelalesi, hem yerli hem de yabancı turistin severek gittikleri yerlerden birisi olmakta. Osmaniye’nin Düziçi ilçesine bağlı olan bu şelaleye ulaşım da oldukça kolay. Dilerseniz özel aracınızla dilerseniz de toplu taşıma araçları ile şelaleye ulaşım sağlayabilirsiniz. Temiz havası ve muhteşem doğası ile sizi kendisine hayran bırakacak.

Zorkun Yaylası

1650 metre yüksekliğe sahip olan bu yaylanın aynı zamanda Osmaniye’nin en büyük ve en meşhur yaylası olduğunu da eklemek gerekmekte. Kampçıların uğrak yerleri içerisinde bulunan Zorkun Yaylası her mevsim bambaşka güzelliklere kapısını aralamakta. Yaylanın içerisinde pek çok dükkanın bulunmasından dolayı kamp açısından da zorluk yaşamanız pek mümkün değil. Bakkal ve manav gibi dükkanlardan alışveriş yapabilir ve alanda piknik de yapabilirsiniz. Konaklama tesisleri sayesinde kamp yapmak istemeyen kişiler bu yerlerde kalabilir ve Osmaniye gezi süresini daha da uzatabilirler.

Dumanlı Yaylası

Osmaniye il sınırları içerisinde çok sevilen bir diğer yayla da Dumanlı Yaylası olarak karşımıza çıkıyor. Merkezden 15 km uzakta bulunan bu yayla içerisinde kamp yapabilmek mümkün. Bol oksijene sahip yerlerden birisi olduğu için de hem hafta içi hem de hafta sonlarında kampçılar tarafından sıklıkla ziyaret edilmekte. Muhteşem doğa fotoğrafları çekebilmenize imkan tanıyacak güzellikleri bünyesinde bulundurmasından dolayı dilerseniz fotoğraf da çekebilirsiniz. Doğa ile baş başa kalmanıza imkan tanıyacak bir yer olan Dumanlı Yaylası Osmaniye gezilecek yerler içerisinde bulunmakta. Mutlaka bu yaylayı ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz.

Kırmıtlı Kuş Cenneti

Merkezden 15 km mesafede bulunan kuş cenneti, kuşların göç yolu üzerinde bulunduğu için bu ismi almıştır. İçerisinde pek çok kuş türüne ev sahipliği yapan bu alan özellikle de nesli tükenmekte olan kuşları barındırmakta. Nisan ve Mayıs aylarında bölgeye giderseniz daha çeşitli kuş topluluklarını yakından görmeniz de mümkün olacaktır.

Karatepe Aslantaş Milli Parkı

Oldukça geniş bir alan üzerine konumlandırılmış olan Karatepe Aslantaş Milli Parkı, pek çok canlı türüne de ev sahipliği yapmakta. Dilerseniz kamp dilerseniz de piknik yapabileceğiniz bu park özellikle de bol oksijene sahip. Hafta sonu tatillerinizde de değerlendirebileceğiniz alanlar içerisinde bulunuyor. Park içerisinde yer alan restoran ve kafe gibi mekanlar sayesinde dinlenebilme olanağına da sahip olabilirsiniz. Ayrıca parkın her mevsim farklı bir güzellikte olduğunu eklememiz gerekiyor.

Aslantaş Barajı

Osmaniye sınırları içerisinde bulunan Aslantaş Barajı, oldukça muhteşem manzaralara ev sahipliği yapmakta. Dilerseniz bölgede yürüyüş yapabilirsiniz. Ayrıca barajın yan kısmında piknik yapabilme imkanına da sahip olabilirsiniz. Temiz hava alıp dinlenmek isteyen kişilerin Osmaniye’de mutlaka uğraması gereken yerler arasında bulunmakta.

Haruniye Kaplıcaları

Şifalı suları ile bilinen Haruniye Kaplıcaları yıl içerisinde pek çok turist tarafından ziyaret edilen yerlerden birisi. Bel ağrısı ve bağırsak hastalıklarını iyileştirmesi özelliğinden dolayı da sevilen kaplıcalar arasında bulunmakta. Hem fiziksel hem de ruhsal anlamda rahatlayabileceğiniz Haruniye Kaplıcaları’na uğramanızı tavsiye ediyoruz. Dilerseniz çevresinde yer alan tesislerde konaklama imkanına da sahip olabilirsiniz.

Yorum Yap
Ad Soyad
E-Posta
Telefon
Mesaj
Doğrulama kodu : 4049
WhatsApp Destek! whatsapp
Lütfen İletişime Geçmek İstediğiniz Müşteri Temsilcisini Seçiniz