15.12.2022 14:45:00

Rize Çayeli Liva Bungalov Evleri

Rize Çayeli Liva Bungalov Evleri

Rize, Türkiye'nin kuzeydoğusunda yer alan ve Karadeniz’e sahili olan bir ildir. Karadeniz Bölgesi'nde yer almaktadır. Türkiye’nin en çok yağış alan ilidir. 

Rize’ye geldiğiniz zaman adeta bulutların üstünde hissedeceğiniz bir yer olan Rize Liva Bungalov size adeta doğanın kalbinde bulunan bu tesis zengin konaklama seçenekleri ile tercihleriniz arasında ilk sırada yer almaya aday.

Bungalovların adresi olan Liva Bungalov Çamlıhemşin Meydan Köyünde harika bir lokasyonda olup dört mevsim tercih edebileceğiniz bir işletme olarak göze çarpıyor.

Bungalov oteli Ayder yaylası, Gito yaylası, Pokut yaylası, Palovit şelalesi ve Elevit yaylasına yaklaşık olarak bir saat mesafede yer alıyor. Dillere destan Karadeniz yaylalarının arasında normal tatillerden çok daha farklı bir deneyim yaşayacağınız Rize Liva Bungalov’da Tüm Karadeniz’i ayaklarınızın altında göreceksiniz.

Tesis komun olarak Çamlıhemşin merkeze 25 km, Trabzon havalimanına 155 km, yeni yapılan Rize-Artvin Havalimanına 55 km uzaklıkta bulunmaktadır.

Bungalovların içerisinde tatilinizi yaparken eşsiz Karadeniz doğası harika manzaraları bol oksijenli havası ile sabah uyandığınız da gençleşmiş gibi hissedeceksiniz

Büyük şehirlerin stresi, gürültüsü ve boğucu havasından sonra Rize Liva Bungalovlarında yapacağınız tatil de adeta yeniden doğmuş gibi canlı hissedeceksiniz.

Dört farklı bungalov tipi olan tesiste sizin isteğinize ve ruhunuza uygun herhangi bir bungalovu seçerek tatilinizin tadını çıkarabilirsiniz

Çok farklı tatlar barındıran Karadeniz mutfağında bir çok Karadeniz lezzetleriyle karnınızı doyurabilirsiniz mutlaka denemeniz gereken birkaç lezzeti sıralayacağız

·         Muhlama

·         Hamsi Buğlama

·         Hamsi köfte

Yiyebilirsiniz tabi yemeğin üstüne bir güzel Rize çayı içerek harika manzaraların tadını çıkarabilirsiniz

Rize’ye geldiğiniz de Bungalov evlerinizde tatilinizi yaparken yapabileceğiniz bir çok etkinlik olduğunu da unutmamak gerekli sizler için yapabileceğiniz birkaç aktiviteyi sizin için derledik

Şenyuva Köprüsü, Çamlıhemşin’de bulunan bu eski köprü, tek kemerli bir yapıya sahip olup köprünün eski adı “Çinçiva” olarak biliniyor.

Fırtına deresi üzerinde uzanan bu köprü Yemyeşil doğası ve Fırtına deresinin harika sesi ile muhteşem bir sakinlik ve huzur bulabileceğiniz bir yer olarak gezip görmeniz gereken yerler arasında burada harika pozlar yakalayıp sosyal medyada arkadaşlarınız ve takipçileriniz ile paylaşabilirsiniz

Ayder Yaylası, Rize’nin en turistik yaylarından birisidir. Çamlıhemşin ilçesinde yer alan ladin ve kayın ormanları ile kaplı olan bir yayla olan Ayder Yaylası, 1350 metre yükseklikte yer alıyor, görenlerin hayran kaldığı bu yaylada gezip keşfedeceğiniz bir sürü yer var. Doğa yürüyüşlerinizin bol oksijenli bir yayla da yapmak isterseniz Ayder yaylası tam size uygun bir yer olarak gözümüze çarpıyor. Rengarenk çiçekler ve bitki türleriyle kaplı olan Ayder yaylasında, kaplıca keyfi de yapabilirsiniz. Kaplıcalara girerek şifalı sularla vücudunuzu rahatlatabilirsiniz.

Kaçkar Dağlar Milli Parkı, Rize’nin Çamlıhemşin ilçesi sınırlarında bulunan Milli Park, Çamlıhemşin’in merkezine 16 km mesafede yer almaktadır. 1994 yılından bu yana Milli park olarak bölge halkına ve turistlere hizmet veren bu park, içerisinde 9 köy ve 33 yayla barındırmaktadır. Zengin bir floraya sahip olan bu tesiste 756 bitki çeşidi ile birlikte 149 omurgasız ve 178 omurgalı hayvan türüne sahip olması ile çok zengin bir floraya sahip olduğunu kanıtlıyor.

Palovit Şelalesi, Çamlıhemşin merkeze 23 km uzaklıkta bulunan bu doğa harikası şelale, yaz aylarında buraya gelenlerin uğramadan geçmediği bir yer olarak gözümüze çarpıyor. Yemyeşil ağaçlar ve sarp kayalıkların arasından dökülen bu yüksek debili su görenleri kendisine hayran bırakıyor.

Rize Liva Bungalov evlerinde kalarak bu ve bundan çok daha fazla doğa harikasını görme fırsatı yakalayabilirsiniz.

Sapanca Bungalov evlerde tatil keyfi için tıklayınız.
Yorum Yap
Ad Soyad
E-Posta
Telefon
Mesaj
Doğrulama kodu : 1412
WhatsApp Destek! whatsapp
Lütfen İletişime Geçmek İstediğiniz Müşteri Temsilcisini Seçiniz