8.11.2022 11:10:00

Sapanca Bungalov Seçerken Bunlara Dikkat!

Sapanca Bungalov Seçerken Bunlara Dikkat!

Son 2 yıldır popülerliği gittikçe artan Bungalov evler, gün geçtikçe daha çok talep görmeye devam etmekte. Koronavirüs pandemisi ile beraber insanların tatil alışkanlıkları büyük ölçüde değişti.

Kişiler daha çok kendi özel alanlarını korudukları, büyük kalabalıkların olmadığı tatillere yöneldiler. Bungalov evler de zaten popüler konaklama seçenekleri arasında yer alırken bu durum ile beraber daha çok ilgi odağı olmaya başladılar.

Peki son zamanların sıkça tercih edilen konaklama seçeneği bungalovları seçerken nelere dikkat edilmeli? İşte Detaylar:

Bungalov turizmi popülerleştikten sonra özellikle Sapanca ve Maşukiye bölgesinde bungalov ev kiralama yaptıklarını söyleyen çok fazla Instagram sayfası ortaya çıktı.

Hiçbir kurumsal kimliği olmayan bu sayfalardan yapılan alışveriş işlemleri de doğal olarak sıkıntıları beraberinde getiriyor.

Bungalov ev kiralaması yaparken; kiralayacağımız yer nerede olursa olsun, satın alım yaptığımız yerin bir acente olup olmadığına ve TURSAB üyeliği olup olmadığına dikkat etmeliyiz.

Bu dikkatlerimiz sayesinde dolandırıcılık işlemlerinden korunma şansımız yüksek.

Peki Sapanca Bungalov Seçerken başka nelere dikkat edilmeli ve neye özen gösterilmeli…

Seyahat acentesi işletmek isteyenlerin Kültür ve Turizm Bakanlığı’na başvuru yaparak unvan alması gerekiyor. Bakanlığın uygun bulduğu başvurular, TÜRSAB tarafından onaylanıyor.

Bu noktada tatil rezervasyonu ya da bungalov kiralama yapmadan önce, acentenin TÜRSAB’a kayıtlı olup olmadığı, belge numarasıyla Birliğin dijital doğrulama sistemi üzerinden kontrol edilebiliyor. Resmi bir acenteyse, sistemden şirket unvanı, resmi adres ve telefon numaraları görülebiliyor

Gerek ödemelerde gerekse iletişim süreçlerinde kurumsal hesapların kullanıldığına dikkat edilmesi gerekiyor.

Ödeme için kişisel banka hesabı veren kişilere güvenmemek, iletişim için kişisel hesaplar yerine kurumsal numaralar kullanmak, riskleri en aza indirmeyi mümkün kılıyor.

Öte yandan bungalov tatil seçeneklerinin son zamanlarda çok tercih edildiğini gören fırsatçılar, tatilcileri kandırmak için daha ucuz fiyatlar sunabiliyor.

Ayrıca platform ve ödeme güvenliği de dikkat edilmesi gereken unsurlardan biri olarak öne çıkıyor. Resmi unvanlı acenteler çoğunlukla 256-Bit SSL Sertifikası ile korunan ödeme sistemleri sunuyor

Bu temel kurallara dikkat ettiğiniz takdirde hiçbir sorun yaşamadan keyifli bir tatil yapabilir, kurumsal şirket güvencesi ile rahat bir şekilde dilediğiniz yere gidebilirsiniz. Sapanca Bölgesinde güvenli konaklama seçenekleri içinSapanca Bungalov Evlerlistelerimize göz atın hepsi sözleşmeli içeriklerinin bizim oluşturduğu bungalovlardır.

 

Yorum Yap
Ad Soyad
E-Posta
Telefon
Mesaj
Doğrulama kodu : 6344
WhatsApp Destek! whatsapp
Lütfen İletişime Geçmek İstediğiniz Müşteri Temsilcisini Seçiniz

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikaları ve kişisel verilerin korunması hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.