13.11.2022 16:30:00

Sapanca Gezilecek Yerler

Sapanca Gezilecek Yerler

Sapanca denince akla yapılacak onlarca aktivite ve gidilecek çok sayıda yer gelmektedir. Sapanca konumu gereği büyükşehirlere yakın insanların kısa sürede ulaşabilecekleri bir yer. İstanbul’dan 2, Ankara’dan 3 saat ortalam uzaklığa sahip. Bu da Sapanca’ya insanların kısa sürede ulaşabilmelerini sağlıyor. Sapanca aynı zamanda sadece destinasyonu için insanların geldikleri bir yer değil elbette. Muhteşem doğası, mis gibi havası, her mevsim harika göl manzarası ile burası her daim cazibe merkezi durumunda. Sapanca aynı zamanda çok farklı konaklama seçenekleri sunan bir yer. Dilerseniz burada bir zincir otelde kalabileceğiniz gibi bungalov ev, taş ev, tiny house tipi evler gibi çok çeşitli evlerde kalabilme şansına sahipsiniz. Sapanca’da yapabileceğiniz aktivite ve geziler için Maşukiye bölgesi ve oradaki yerleri de listeledik zira iki bölge birbirine çok yakın.

Şimdi gelin Sapanca’da nerelerde gezebileceğinize hep beraber bakalım:

Sapanca Gölü

Sapanca Gölü; son zamanların en popüler tatil destinasyonlarından biri. Buranın harika doğası her daim çok güzel. Kış mevsimi kar yağarken, sonbaharda dökülmüş ağaç yaprakları ile yazın ise göl üzerinde yapabileceğiniz kano turu ile buranın keyfini her zaman çıkarabilirsiniz. Sapanca Gölü kenarındaki işletmelerde güzel bir kahvaltı yapabilir akşam da yine damak tadınıza uygun işletme seçimi yaparak keyifli bir akşam yemeği yiyebilirsiniz.

Burada aynı zamanda göl kenarında konaklayabileceğiniz çok çeşitli işletmeler de bulunuyor. Bungalovda, tiny house tipi bir evde yada zincir bir oteli tercih ederek konaklama gerçekleştirebilirsiniz.

Maşukiye

Sapanca Gölü ve çevresine yakın olan yerleri de zamanınız varsa muhakkak gitmenizi tavsiye ederiz. Buranın başında Maşukiye geliyor… Maşukiye doğa yürüyüşü yapmak isteyenler için büyük bir imkan sunuyor. Marmara’nın enfes dağ manzarası eşliğinde, yeşillikleri içinde yürüyüş yapabilir, gün boyu tertemiz bir havayı soluyabilirsiniz.

Maşukiye içindeki kafe ve restoranlarda hem yemek yiyebilir hem de bu doğa harikası yerde yürüyüşleriniz sonrasında bir yorgunluk kahvesi içebilirsiniz…

Kartepe Kayak Merkezi

Eğer yolunuz kış mevsiminde Sapanca Gölü’ne düşerse ve zamanınız var ise Kartepe Kayak Merkezi de bu bölgede gitmenizi tavsiye edeceğimiz bir yer…

Sapanca Gölü kenarında kartpostallık kar manzarası görüntülerinin ardından burada kayak yapabilirsiniz. Dilerseniz burada da konaklama yapabilir dağ ve kar görüntüleri eşliğinde harika bir akşam geçirebilirsiniz.

Kartepe Kayak Merkezi aynı zamanda her mevsim gidebileceğiniz ve çeşitli etkinliklere katılabileceğiniz bir yer… Bisiklet ve ATV turları gibi çok farklı türden faaliyleri burada görebilirsiniz.

Justinianos Köprüsü 

Sapanca’ya sadece 20 dakikalık bir mesafede Beşköprü’de bulunan Justinianos Köprüsü; Geç Bizans Döneminden kalan önemli bir tarihi eserdir. Sapanca Gölü’nü keyifli bir şekilde gezdikten sonra burayı da görmenizi tavsiye ederiz.

Ormanya

Ormanya Doğal Yaşam Parkı Kocaeli’nin Kartepe ilçesinde bulunmaktadır. Sapanca’ya kadar geldikten sonra buraya uğramadan olmaz! Ormanya Doğal Yaşam Parkı; Hayvanat Bahçesi, Vahşi Yaşam Alanı, Yürüyüş ve Bisiklet Parkurları, Karavan ve Çadır Kamp Alanı, Doğa Okulu ve Yaban Hayatı Kurtarma Merkezi olmak üzere 6 ana bölgeden oluşuyor.

Kırkpınar

Sapanca ziyaretinizde mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerlerden biri de Kırkpınar. Enfes doğası ve yazın açık hava etkinlikleri ile burası her daim ziyaretçilerin dikkatini çekmektedir. Aynı zamanda Kırkpınar zaman içinde azalmış olsa da Çerkes nüfusunun etkisini sürdürdüğü bir yer. Burada enfes Çerkes kahvaltısı yine Çerkeslere özgü başka yemekleri de tadabilirsiniz. 

 

 

 

 

 

 
Yorum Yap
Ad Soyad
E-Posta
Telefon
Mesaj
Doğrulama kodu : 5372
WhatsApp Destek!
Lütfen İletişime Geçmek İstediğiniz Müşteri Temsilcisini Seçiniz