9.11.2022 14:00:00

Sapanca Gölünde Yüzülür Mü?

Sapanca Gölünde Yüzülür Mü?

Mevsimin her ayında onlarca ziyaretçinin akın ettiği Sapanca Gölü; enfes doğası, harika manzarası, mis gibi havası ve çevresindeki çeşitli işletmelerle birlikte adeta bir cazibe merkezi haline gelmiş durumda. Doğada tatil yaparak yoğun kalabalıklar arasından çıkmak arzusu da Sapanca’yı popüler hale getirmiş durumda… Buranın her geçen gün ziyaretçi sayısı artarken şu sorular ise hala oldukça merak ediliyor: Sapanca’ya hangi mevsim gidilir? Sapanca’da nerede konaklanabilir? Sapanca Gölü’nde yüzülür mü?

İşte o merak edilen soruların cevapları:

Sapanca’ya hangi mevsim gidilir?

Aslında bu sorunun tam olarak net bir cevabı yok diyebiliriz. Sapanca doğası, gezilecek yerleri, mis gibi havası ve İstanbul’a olan yakınlığı sayesinde her zaman çok fazla ziyaretçiye ev sahipliği yapmaktadır. Kişisel zevk ve tercihlere göre bu harika yere her mevsim gidebilirsiniz. Yazın göl üzerinde kano keyfi yapabileceğiniz gibi kış aylarında gölün üzerini kaplayan kar manzarasını izleyerek yürüyüş yapabilir, çevre işletmelerde kahvaltınızı yaparak çayınızı yudumlayabilirsiniz.

Sonbahar mevsimi de yine tatil severlerin sıkça geldiği bir dönemdir. Solmuş ağaç yapraklarının göl çevresinde oluşturduğu kartpostallık görüntü inan sizleri bambaşka diyarlara götürecek…

Sapanca’da nerede konaklanmalı?

Sapanca gerek günü birlik ziyaretçileri gerek hafta sonu için kalma planı ile gelenler gerekse de daha uzun konaklama planı yapanlar için oldukça farklı seçenekler sunabiliyor. Günü birlik gelen ziyaretçiler sabahın ilk saatlerinde göl kenarında kahvaltılarını yaptıktan sonra, burada yürüyüş yapıp doğayı gezebiliyor yada çeşitli aktivitelere katılarak keyifli bir şekilde günü sonlandırabiliyorlar. Buraya konaklama niyetiyle gelindiğinde ise Sapanca Bungalovları direkt olarak ön plana çıkıyor. Bungalovlarda yapacağınız konaklamalarda istediğiniz oda tercihinde bulunarak odalarınızı jakuzili seçme olanağına sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda göl manzaralı odalar her zaman ilk tercihiniz olabilir!

Aynı zamanda Sapanca’ya geldiğinizde bungalov tipi konaklama seçenekleri ile beraber burada çeşitli zincir otellerde de kalabilirsiniz. Sapanca tatili için gelenlerin büyük kısmının ilk tercihleri her zaman Bungalov evler olsa da buraya geldiğinde zincir otelleri tercih edenler de olabilmektedir.

Sapanca Gölünde Yüzülür mü?

Yılın her mevsiminde ziyaretçilerine bambaşka görüntüler sunan ve insanları kalabalıklar içerisinden kurtaran Sapanca ile ilgili en çok merak edilen şeylerden birisi de buradaki harika gölde yüzülüp yüzülmediği. Sapanca’ya gittiğinizde zaten göreceksiniz; göl kenarında burada yüzmenin yasak olduğu ile ilgili ifadeleri göreceksiniz. Çeşitli uzmanlar tarafından yapılan açıklamalarda da Sapanca Gölü’nde yüzülmemesi gerektiği ifade edilmiş, insanlar bu konuda uyarılmıştır. Fakat suya yakın olmak istiyorsanız ve Sapanca’ya gittiğinizde güzel bir havaya denk geldiyseniz göl üzerinde kano yada deniz bisikleti keyfi yapabilirsiniz!

Sapanca Bölgesinde güvenli konaklama seçenekleri için Sapanca Bungalov Evler listelerimize göz atın hepsi sözleşmeli içeriklerinin bizim oluşturduğu bungalovlardır.
 

Yorum Yap
Ad Soyad
E-Posta
Telefon
Mesaj
Doğrulama kodu : 3301
WhatsApp Destek! whatsapp
Lütfen İletişime Geçmek İstediğiniz Müşteri Temsilcisini Seçiniz