11.11.2022 10:30:00

Sapanca’da Bungalov Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sapanca’da Bungalov Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Son zamanların en popüler tatil destinasyonları arasında yer alan Sapanca, İstanbul  ve İstanbul’a yakın çevre şehirlerde yaşayan kişilerce çok fazla ziyaret edilmektedir. Sapanca’nın bu denli ziyaretçi almasında çok sayıda faktör bulunmaktadır. Bu faktörlerden biri Sapanca’nın İstanbul’dan yalnızca 2 saat uzaklıkta bulunması ve her mevsim ziyaretçileri cezbeden doğal güzellikleridir…

Sapanca’nın bu denli ziyaretçi alması ve insanlar tarafından tercih edilen bir yer haline gelmesi sayesinde buradaki konaklama seçenekleri de fazlaca artmaya başladı. Zincir otellerin de olduğu Sapanca’da en popüler ve en çok tercih edilen konaklama seçeneği özellikle son zamanlarda bungalovlar olmuş durumda. Bungalov evlerin fazlaca tercih edilmeye başlamasıyla beraber de şu soru akıllara gelmeye başladı: Bungalov evi satın aldığımız site yada Instagram sayfası güvenli mi?

TÜRSAB’dan teyit edilmeli!

Türkiye'deki seyahat acentelerinin hizmet kalitesi standartlarını belirleyen Türkiye Seyahat Acentaları Birliği'nin (TÜRSAB) bu konuda güçlü bir referans…Seyahat acentesi işletmek isteyenlerin Kültür ve Turizm Bakanlığı’na başvuru yaparak unvan alması gerekiyor. Bakanlığın uygun bulduğu başvurular, TÜRSAB tarafından onaylanıyor. Bu noktada tatil rezervasyonu ya da bungalov kiralama yapmadan önce, acentenin TÜRSAB’a kayıtlı olup olmadığı, belge numarasıyla Birliğin dijital doğrulama sistemi üzerinden kontrol edilebiliyor. Resmi bir acenteyse, sistemden şirket unvanı, resmi adres ve telefon numaraları görülebiliyor.

Kurumsal iletişim kanalları…

Resmi turizm işletmeleri rezervasyon süreçlerini kurumsal bir iletişim numarası üzerinden gerçekleştirirler. Gerek ödemelerde gerekse iletişim süreçlerinde kurumsal hesapların kullanıldığına dikkat edilmesi gerekiyor. Ödeme için kişisel banka hesabı veren kişilere güvenmemek, iletişim için kişisel hesaplar yerine kurumsal numaralar kullanmak, riskleri en aza indirmeyi mümkün kılıyor. Öte yandan bungalov tatil seçeneklerinin son zamanlarda çok tercih edildiğini gören fırsatçılar, tatilcileri kandırmak için daha ucuz fiyatlar sunabiliyor. Ayrıca platform ve ödeme güvenliği de dikkat edilmesi gereken unsurlardan biri olarak öne çıkıyor. Resmi unvanlı acenteler çoğunlukla 256-Bit SSL Sertifikası ile korunan ödeme sistemleri sunuyor.

Tatiliniz kabus olmasın!

Haftasonu için 2 günlük bir konaklama yada daha uzun soluklu yapmak istediğiniz tatillerinizi için gerçekten bu durumlara olabildiğinde dikkat etmelisiniz. Kurumsal olmayan çeşitli Instagram profillerinden bu tür ticaretler içine girişmeyip, TURSAB üyeliği olan şirketler ile çalışmanız tatilinizi yarı yolda bırakmaz.


 

Yorum Yap
Ad Soyad
E-Posta
Telefon
Mesaj
Doğrulama kodu : 2361
WhatsApp Destek!
Lütfen İletişime Geçmek İstediğiniz Müşteri Temsilcisini Seçiniz