12.11.2022 12:30:00

Sapanca'da Yapmanız Gerekenler

Sapanca'da Yapmanız Gerekenler

Sapanca son yılların ve özellikle geçtiğimiz bu son ayların en popüler tatil destinasyonları arasında yer alıyor. Sapanca'nın harika doğası, tertemiz havası ve muhteşem manzarası ile İstanbul’a çok yakın bir mesafede bulunması gibi etmenler burayı popüler bir hale getirmiştir.

Koronavirüs pandemisi tüm insanlığı gerçekten derinden etkiledi. Sanayiden eğitime, eğitimden turizm sektörüne kadar çok sayıda alan ve iş sektörü bu pandemi sürecinde hem değişim ve dönüşüme gitti hem de sürece göre pozisyon aldılar.

İnsanların pandemiyle birlikte kendi alanlarına yönelmesi ve kalabalıklardan uzak kalmak istemeleri turizm sektöründe ciddi anlamda etkiledi. İşte tam bu dönemde Sapanca, Maşukiye, Abant gibi tatil beldeleri tercih edilmeye başlandı. Burada kişiye özel bungalovlar, tiny house tipi evler, hobbit evler gibi seçenekler mevcut ve bu yapılar sadece kişi ve yanında gelenler için özel bir alan sunuyor.

Peki doğasıyla, enfes gölüyle, mis gibi havasıyla Sapanca’da neler yapılır? Gelin hep birlikte bakalım…

Güzel bir kahvaltı ile güne başlayın!

Güne göl manzarası karşısında güzel bir kahvaltı ile başlayabilirsiniz. Hem göl kenarındaki işletmelerde hem de Sapanca Gölü manzaralı farklı noktalarda da kahvaltı yapabilirsiniz. Bahçesinden kopup gelmiş ürünler, günlük yumurtalar, taze leziz peynirler ve uzayıp giden kuymak lezzeti ile eşsiz bir serpme kahvaltı ile güne başlayabilirsiniz.

Yürüyüş ve Bisiklet Turu için parkurlar…

Bildiğiniz gibi doğada gruplar halinde yapılan hafif tempolu yürüyüşlere trekking denmekte. Sapanca işte tam bu spor etkinliği için ideal bir nokta. Gerek trekking yürüyüşleri gerek bireysel yapacağınız doğa yürüyüşleri için harika bir yerdesiniz… Burada yapacağınız yürüyüşlerde hem göl manzarasına şahit olacak hem de mis gibi orman havasını içinize çekebileceksiniz!

ATV Turları…

Havalar soğuduğunda, biraz yollar çamurlu olduğunda buna fazlaca sevinen Sapanca tutkunları olduğunu da biliyoruz… Sapanca geniş parkurları ile ATV turu tutkunları için de oldukça ideal ve güzel bir nokta!

Kano ile göl üzerinde turlama…

Eğer havalar güzelse Sapanca’da yapacağınız bir diğer harika aktivite göl üzerinde kano ile güzel bir turlama yapmak olabilir.  Ama dediğimiz gibi güzel havalarda kano ve deniz bisikletine izin verilmekte.

Eğer günübirlik gelmediyseniz jakuzili bir bungalovda konaklamanızı tavsiye ederiz, ısıtmalı havuzlu müsait bir oda bulursanız ise sakın kaçırmayın!

Sapanca Bölgesinde güvenli konaklama seçenekleri için Sapanca Bungalov Evler listelerimize göz atın hepsi sözleşmeli içeriklerinin bizim oluşturduğu bungalovlardır.
Yorum Yap
Ad Soyad
E-Posta
Telefon
Mesaj
Doğrulama kodu : 2161
WhatsApp Destek! whatsapp
Lütfen İletişime Geçmek İstediğiniz Müşteri Temsilcisini Seçiniz