15.11.2022 10:30:00

Sivas Yıldız Dağı Bungalov Evleri

Sivas Yıldız Dağı Bungalov Evleri

Türkiye’nin yüzölçümü bakımından Konya’dan sonra en büyük ikinci şehri olan Sivas; karasal iklimin çok sert geçtiği şehirlerden biridir. Hatta öyleki geçtiğimiz yıl 24 Aralık 2021’de Sivas’ta ölçülen yaklaşık -30 derecelik hava; burayı Türkiye’nin en soğuk şehri yapmıştı o dönem için. Sivas soğuğu ile ünlü olduğu kadar doğal ve tarihi güzellikleri ile de bilinmektedir. Anadolu Selçukluları döneminden kalan eserler Sivas’a yapılan ziyaretlerde en çok tercih edilen turistik noktalar arasında yer almıştır. Son yıllarda ise Sivas’ın en popüler destinasyonu Yıldız Dağı oldu diyebiliriz.

Peki Sivas Yıldız Dağı son zamanlarda neden popülerleşti?

Şehir merkezine 58 kilometre uzaklıkta ve Sivas’ın kuzeyinde bulunan Yıldız Dağı; 2 bin 552 metre yüksekliğe sahiptir. Burası kış sporu için adeta bir cennettir diyebiliriz. Gabro tipi kayalardan oluşan  ve 12-24 derece eğimi ile harika topoğrafik özelliklere sahip bir noktadır burası.

Türkiye’nin en yeni kayak merkezlerinden biri

Türkiye’nin en yeni kayak merkezlerinden biri olan Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezinde 5 mekanik tesis, 110 ve 90 yatak kapasiteli 2 otel, buz park, çocuklar için tasarlanmış özel oyun merkezi, 5 günübirlik tesis, yapay karlama, sağlık evi, teknik altyapı ve yönetim merkezi binası, bungalov evler bulunmaktadır.

Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezinde; kışın kayak, kızak, snowboard yazın ise binicilik, bisiklet, kampçılık, su sporları (botla gezinti, olta balıkçılığı, dalış) yapılabilmektedir. Hem yaz hem de kış mevsiminde gerçekleşen etkinlikler arasında da buz pateni, yamaç paraşütü, trekking yer almaktadır.

Sivas Yıldız Dağı

Sivas Yıldız Dağı Bungalov Evleri

Kış aylarında tercih edilmeye başlanan noktalardan biri haline gelen Sivas Yıldız Dağı Bungalov Evleri; buraya gelen misafilerine kar yağışı altında harika bir atmosfer sunuyor gerçekten.

Bungalov evlerle ilgili şu bilgiyi de paylaşalım: Buradaki bungalov evlerin her biri 54 metre kare alana sahip, asma kat şeklinden dizayn edilmiş ve teraslı, kombili şeklindedir. Aynı zamanda odalar Amerikan mutfaklıdır.

Sivas Yıldız Dağı’na Nasıl Gidilir?

Sivas şehir merkezi ile Yıldız Dağı arasında yaklaşık olarak 70 kilometrelik bir mesafe bulunmaktadır. Sivas şehir merkezine ulaştıktan sonra çeşitli otobüslerle yada kendi aracınızla bu harika noktaya kısa sürede gidebilirsiniz.

Sapanca Bungalov evlerde tatil keyfi için tıklayınız.

Yorum Yap
Ad Soyad
E-Posta
Telefon
Mesaj
Doğrulama kodu : 8543
WhatsApp Destek! whatsapp
Lütfen İletişime Geçmek İstediğiniz Müşteri Temsilcisini Seçiniz