20.10.2022 13:20:00

Tatile İhtiyacınız Olduğunu Nasıl Anlarsınız?

Tatile İhtiyacınız Olduğunu Nasıl Anlarsınız?

Günlük hayatın koşuşturması, iş yaşamının bitmeyen stresi, maddi durumlar… Peki, kendinize hangi ara zaman ayıracak, güzel bir tatile çıkıp dilediğinizce dinlenebileceksiniz?

 

Yapılan araştırmalara göre; vücudunuz, zihniniz, hareketleriniz ne zaman tatile çıkmanız gerektiğini size zaten söylüyor. İşte tatile ihtiyacınız olduğunun belirtileri…

huzur

1-Fiziksel şikayetleriniz başladıysa…

Sabah işe gitmek için kalkarken zorlanıyor ya da yapacağınız işleri hep sonraya erteliyorsanız iyi bir tatile ihtiyacınız var demektir. Çalışma arkadaşlarınızla aranızda sorunlar çıkmaya başladıysa, işinize odaklanmakta zorlanıyorsanız ve tüm bunların yanında sırt ağrısı, baş ağrısı gibi fiziksel sorunlarınız da varsa hemen bir tatil planı yapmaya başlayın!

2-Uyumakta zorlanıyorsanız…

Gece uyumakta zorluk çekiyorsanız veya gecenin bir yarısı uyanıyorsanız, bu artık çok fazla yorulduğunuzun, aşırı stres altında olduğunuz bir göstergesidir. Yeteri kadar dinlenebileceğiniz bir tatil stresinizi azaltmak için birebir olacak.

3-Önemli toplantıları kaçırıyorsanız…

Eğer kendinizi aile buluşmalarını, iş toplantılarını, konserleri unuturken buluyorsanız, bu bir tatile çıkmanız gerektiğinin en büyük ipucu. Ailenizle birlikte çıkacağınız bir tatille hem onlarla olan bağlarınızı güçlendirebilir hem de doyasıya dinlenebilirsiniz.

4-İş hayatınızda yanlışlar yapmaya başladıysanız…

İş hayatında yanlış yapmak herkesin başına gelebilecek bir durum elbette ama son zamanlarda yaptığınız hatalar artmaya başladıysa ve bunun önüne geçemiyorsanız, tercihinize göre deniz kenarında ya da yemyeşil bir doğada kafanızı biraz toplamanın zamanı gelmiş demektir.

5-Mizah anlayışınızı kaybetmeye başladıysanız…

Yapılan şakalara eskisi kadar gülmüyor, dikkatinizi buna veremiyorsanız ya da anlamakta zorlanıyorsanız hiç vakit kaybetmeden bavulunuzu toplamaya başlayın!

6-Hayatınız sadece işinizin etrafında dönüyorsa…

Özel hayat ve iş yaşamının dengesini kuramıyor, hayatınızı sadece işinizden ibaret zannediyorsanız yanılıyorsunuz. Bu durum ruh halinizin daha kötüye gitmesine sebep olarak işinizi bozacak hale gelebilir. Kendinizi vereceğiniz ufak bir molayla toparlayabilirsiniz.

7-Sık sık hayal kuruyorsanız…

Hazırlamanız gereken önemli bir proje varken siz sık sık kendinizi farklı yerlerde hayal ediyor, işlerinize odaklanamıyorsanız tatil planı yapmanın zamanı çoktan gelmiş de geçiyor bile!

Tüm bu faktörleri ortadan kaldırmak için gideceğiniz bölgeye karar verin ve dilediğiniz otele rezervasyonunuzu yaptırın.

Ya da İstanbul'dan bir an olsun uzaklaşmak kafa dinlemek için Sapanca Bungalov Evler listemize bakabilir, Havuzlu ve Jakuzili seçeneklere göre tatilinizi ayarlayabilrsiniz :)

 

 

Yorum Yap
Ad Soyad
E-Posta
Telefon
Mesaj
Doğrulama kodu : 9045
WhatsApp Destek! whatsapp
Lütfen İletişime Geçmek İstediğiniz Müşteri Temsilcisini Seçiniz

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikaları ve kişisel verilerin korunması hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.