20.10.2022 16:10:00

Ucuz Uçak Bileti Konusunda Bilmeniz Gerekenler

Ucuz Uçak Bileti Konusunda Bilmeniz Gerekenler

 

En Ucuz Uçak Bileti Nasıl Bulunur

2022 senesi ile birlikte yükselen uçak bileti fiyatları gerçekten can sıkıcı olmaya başladı pandemi öncesinde neredeyse şehirler arası uçtuğumuz çoğu destinasyon şu anda 5/10 katına çıkmış durumda, bu yazımız da sizlere Ucuz Uçak biletini nasıl bulabilirsiniz onu anlatacağız

1- Erken Rezervasyon:

Şüphesiz ki ucuz uçak bileti bulmak için en basit yöntem erken rezervasyon yapmak ve herkes bunu bilir. Ancak bu; seyahate 8 ay varken bileti almak manasına gelmiyor. Geleneksel bilet satış sitelerinin verdiği bilgilere göre uçuş sezonu fiyat bilgileri açıklandığında yapılacak bileti alımları en doğru tarih olarak karşımıza çıkıyor. Bu da hava yolu firmasına göre 3 ay ilâ 6 ay arasında değişiyor. Bazense uçuşa 28 gün kala alınan bilet 3 ay kala alınandan daha ucuz oluyor.

Ucuz Uçak Bileti

2- Kampanyaları Takip Etmek:

Sık gezenler sırf hava yolu şirketlerinin kampanyalarını takip etmek ve ucuz uçak bileti yakalamak için özel bir e-mail adresi açar ve tüm kampanya maillerini buradan okur. Birçok firma erken rezervasyondan bağımsız özel kampanyalar yapar, 2 sezon öncesinden satılan biletler bedavadan biraz pahalı olur. Eylülde yaz için, haziranda kış için uçak bileti almak gibi. Bunun yanında Hava yolu şirketlerinin mail listelerine kaydolun ve kampanyaları daha iyi takip etmenizi sağlar,

3- Bilet kıyaslama siteleri:

Yurt dışı ulaşım sayfamızda detaylı anlattığımız bilet kıyaslama siteleri birçok firmanın aynı hattaki çoğu biletini bize anlık olarak göstermesi sebebiyle en iyi yöntemlerin başında gelir. Burada da önemli olan nadir de olsa biriyle anlaşması olmayıp diğeriyle çalışan firmayı da yakalayabilmek için aynı aramayı birden fazla kez yapmak.

Uçak Bileti

4- Online acenteler:

Uçak bileti fiyatlarında en ucuz bilet çoğunlukla hava yolu firmasının kendi web sitesinden bileti gibi görünse de aslında elektronik ortamda satış yapan birçok acente daha uygun fiyatlarla satış gerçekleştirir. Burada dikkat edilecek nokta firmanın yerel olması ya da uluslararası bir firma ise de güvenliğidir. Satış sonrası başa gelebilecek aksilikler için firma güvenirliği araştırılmalıdır.

 

5- Duraklamalı uçuşlar:

Özellikle belli bir mesafenin üzerindeki destinasyonlara giderken birden fazla hava yolunun bileti ile kendi aktarmanızı yaparken ciddi oranda kâr elde edebilirsiniz. Bunun için duraklamalı uçuşlar yazımızı mutlaka okuyun.

6- Tek yön veya gidiş dönüş avantajları:

Özellikle büyük hava yolu şirketlerinin gidiş dönüş biletleri her zaman iki biletin tek tek alınmasından daha iyi fiyat seçeneği ile karşımıza çıkabiliyor. Bunun mutlaka kontrol edilmesi gerekir. Bazense iki ayrı firmadan tek yön alınan uçak bileti iki bilet toplam maliyeti daha aşağıda olabiliyor. Tüm seçenekleri denemek için fazladan ayıracağınız bir 10 dakika size onlarca Lira olarak geri dönebilir.

7- Seyahat tarihini esnek tutma:

Uçak bileti alış amacınız acil bir iş seyahati gibi sebeplerle tam gününde olmak zorunda değilse çok küçük esneklikler ciddi maliyet avantajları sağlayabilir. Tatil günleri, yerel ve uluslararası dini ve milli bayramlar, sömestre gibi dönemlerde bilet fiyatları talebe bağlı olarak yükselir, ancak bir gün öncesi ya da sonrasında ciddi farklılıkları görebilirsiniz. (P.tesi sabah ilk uçuş öğlen uçuşundan daha pahalıdır, perşembe akşamı, cuma akşamından daha ucuza uçarsınız)

7- Ödeme Yöntemi ve Sadakat Programları:

Bazen bulduğunuz iki farklı havayolu şirketi ya da acente arasındaki bilet fiyatı birbirine o kadar yakındır ki, kredi kartına taksit seçenekleri, bagaj limitleri, yemek servisi veya hava yolu şirketinin sadakat (mil) programı sebebiyle biraz daha pahalı olan avantajlı hale gelir. Bu duruma dikkat ederek ‘marjinal fayda’ etkisinden faydalanmak gerekir.

uçak bileti

Yorum Yap
Ad Soyad
E-Posta
Telefon
Mesaj
Doğrulama kodu : 3097
WhatsApp Destek! whatsapp
Lütfen İletişime Geçmek İstediğiniz Müşteri Temsilcisini Seçiniz