Sonuçları Filtrele
Gecelik Fiyat Aralığı
En Düşük Fiyat
-
En Yüksek Fiyat
Yer Tipi
Konaklama Teması
Bölge
Ev Kuralları
Olanaklar

Maşukiye

3 Konaklama İlanı
Maşukiye / MerkezBarrel Bungalov
 • Doğa İçerisinde
 • 3 kişi
 • 1 yatak
 • 1 banyo
  Gecelik Fiyat1.000 TL  /geceEn Az 1 Gece
  Maşukiye / MerkezGoblin Bungalov
  • Doğa İçerisinde
  • Ekonomik
  • 3 kişi
  • 2 yatak
  • 1 banyo
   Gecelik Fiyat800 TL  /geceEn Az 1 Gece
   Maşukiye / MerkezOctopus Bungalov
   • Doğa İçerisinde
   • 5 kişi
   • 1 yatak
   • 1 banyo
    Gecelik Fiyat900 TL  /geceEn Az 1 Gece
    1 – 20 / 3 ilan
    Maşukiye

    Maşukiye Nerededir?

    Adını Maşuk’tan yani Âşık kelimesinden alan, Maşukiye halkının söylemine göre bu beldeye gelen aşık olur denildiği bir yerdir. Maşukiye, Kartepe ilçesine bağlı ve Kocaeli şehrine yaklaşık 20 km uzaklıkta yer almaktadır. İki farklı mahalleden meydana gelmektedir. Bunlar Çınarlı ve Soğuksu mahallesidir. Maşukiye, Kartepe ve Sapanca Gölü arasında bulunmaktadır.

    Maşukiye’ye Nasıl Gidilir?

    Maşukiye’ye girmek için hem demiryolu hem de karayolu kullanılabilir. Ankara, Bolu, İstanbul şehirlerinden gelecek olanlar TEM otoyolu üzerinden Kocaeline doğru giderek Maşukiye’ye ulaşabilirler. Maşukiye’ye otobüs ile ulaşmak oldukça kolaydır. Birçok şehirden şehirler arası otobüslerle sapanca veya Kocaeline ulaşıp oradan otobüslerle geçilebilmektedir.

    Maşukiye’ye Ne Zaman Gidilir?

    Yaz aylarında sıcak, kış aylarında soğuk bir belde olan Maşukiye, Kartepe’ ye olan yakınlığından dolayı kış aylarında kar görme olasılığı oldukça yüksektir. Genel olarak Maşukiye’ye ziyaret eden kişiler, doğa manzarası için sonbahar ve ilkbahar zamanlarını tercih etmektedirler. Maşukiye ‘de villa kiralama için en doğru zaman ilkbahar olarak bilinmektedir.

    Maşukiye ‘de Ne Yapılır?

    Maşukiye’nin çevresi etkinlik yapmak için oldukça zengin bir ortama sahiptir. Kartepe’ de kayak yapılabilir, doğa yürüyüşlerine çıkılabilir ve göl kenarında bisiklet sürebilmektedir. Aynı zamanda Maşukiye’ye tatile giden insanlar için sapanca gölünü görmeleri tavsiye edilmektedir. Maşukiye ‘de yapılması gereken diğer etkinlikler;

    -         Kiraz mevsiminde gidildiyse, kiraz bahçelerini görmeniz gerekir.

    -         Çiğdem yaylası, Kuzu yaylası, Soğucak yaylası, İnönü yaylası ve Dikmen yaylasında doğa yürüyüşleri yapılmalıdır.

    -         ATV sürüşleri ve paintball savaşları yapılabilmektedir.

    Maşukiye ’de Ne Yenir?

    Maşukiye, meşhur serpme kahvaltısıyla bilinmektedir. Maşukiye ’deki pek çok mekânda köy kahvaltısının tadına varabilirsiniz. Bir diğer meşhur lezzeti ise alabalık olarak bilinir. Maşukiye’nin restoranlarında alabalık yemenizde tavsiye edilmektedir.

    Maşukiye ‘de Villa Kiralarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

    Villa kiralanırken dikkat edilmesi gereken en önemli faktör kiralayacağının villanın TÜRSAB üyesi olup olmadığını teyit etmektir.  Bunun yanı sıra önceliklerinizi planlayıp ona göre bir villa kiralamanız keyifle ve güvenli tatil yapabilmeniz için oldukça önemlidir. Maşukiye ‘de Kiralık Villa seçerken dikkat edilmesi gereken bir diğer faktör ise kiralayacağınız sitenin güvenilir ve bilinir olduğundan emin olmaktır.

     

    WhatsApp Destek!
    Lütfen İletişime Geçmek İstediğiniz Müşteri Temsilcisini Seçiniz