19.01.2023 19:45:00

149 Groston Yat Kaptanı Fiyatları

149 Groston Yat Kaptanı Fiyatları

Son zamanlarda hem yaz tatili için Ege ve Akdeniz bölgelerinde hem de İstanbul’da birbirinden farklı ve özel etkinliklerde öne çıkan önemli bir araç yatlar… Yatlar evlilik teklifi için yada bir doğum günü etkinliğinde günlük kiralanabildiği gibi Ege ve Akdeniz koylarında daha uzun soluklu bir tatil için de kiralanabilmektedir. Böyle yoğun bir talep ortaya çıkmışken başka unsurlarda bu trend ile birlikte daha çok merak edilmeye başlandı. Bunlardan birisi de hiç şüphesizYat Kaptanlığıolmaktadır. Bu trend sonrasında 149 Groston Yat Kaptanı Fiyatları ciddi bir şekilde merak unsuru olmuştur.

Peki 149 Groston Yat Kaptanı Fiyatları nedir?

Yat kaptanlığı için 149 GT yeterlilik belgesi; 150 GT’den daha düşük olan ticari yatların kaptanlık yetkisini içermektedir. Bu belgeyi alan insanlar yatların genel sorumluluğunu üstlenerek kaptanlık yapabilirler ve bu kişiler aynı zamanda hem ticari hem de özel yatlarda kaptanlık yapabilme yetkisine sahip olabilmektedirler.

Bu yetki belgesi sayesinde hem uluslararası şirketlerde kaptan olarak çalışılabildiği gibi hem de bireysel olarak İstanbul, İzmir, Antalya gibi şehirlerde tamamen etkinliklere yönelik alanlarda faaliyet gösteren şirketlerde de görev yapabilirsiniz.

149 Groston Yat Kaptanı Fiyatlarıortalama olarak 7500 lira fiyatlarından başlamaktadır ve bu eğitimler 224 saat sürmektedir.

149 Groston Yat Kaptanlığı belgesini kimler alabilir sorusu bu sektöre ilişkin en çok merak edilenler arasında yer almaktadır.

*18 yaşını doldurmuş olmak

*En az lise mezuniyet belgesine sahip olmak

*Yat kaptanlığı eğitimi ve stajını tamamlamak

*Yat kaptanlığı sınavında başarılı olmak

Bu yukarıda belirtmiş olduğumuz 4 madde 149 Groston Yat Kaptanlığı belgesine sahip olabilmek adına olmazsa olmaz kurallardır. Bu maddeler başarı ile tamamlandıktan sonra hayal ettiğiniz yat kaptanlığı belgesine sahip olma hakkına kavuşmuş olacaksınız.

Yat Kaptanlığı için eğitim alacağınız kuruluşlar çok önemli!

149 Groston Yat Kaptanlığı için eğitim alacağınız kurs programlarında çok titiz davranmanız gerekmektedir. Eğitim aldığınız kurum eğer alanında uzman isimlerden oluşmuş ve pratik yapma imkanını güçlü bir şekilde sunabiliyor ise bu alana daha rahat ve profesyonel bir şekilde giriş yapmış olursunuz. Eğitimlerde en çok merak edilen unsurlardan biri, eğitim kurumunun pratik dersleri nerede verdiği hususudur. Bu konuda öne çıkmış eğitim merkezlerinden birini tercih etmeniz size ciddi anlamda pozitif bir katkı sağlayacaktır.

Yat Kaptanlığı hem son zamanların en çok merak edilen meslek dallarından biri olmakla beraber artan ilgiyle de birlikte oldukça prestijli bir meslek kolu haline gelmiştir ve aynı zamanda ciddi bir gelir elde edilmesi de mümkündür.

Yat Kaptanlığı mesleğine ilgi nasıl arttı?

149 Groston Yat Kaptanlığı mesleği yukarıda da belirttiğimiz gibi son zamanlarda oldukça popüler bir meslek dalı haline gelmiştir. Türkiye, yaz aylarında dünyanın çok sayıda noktasından milyonlarca turiste ev sahipliği yapmaktadır. Aynı zamanda yerli turistler de yine yaz aylarında ülke içinde yer değiştirme alışkanlıkları göstermektedirler. Bu mevsimde en çok turist ağırlayan bölgeler de denizle bağlantısı olan yerler olarak göze çarpmaktadır. Yaz turizminde böyle yoğun bir ilgi olması; yat turlarının ve yat tatillerinin sayısal olarak artmasını sağlamıştır. Turizmden dolayı artan ilgi ve merak; uluslararası şirketlerin yat kaptanlığı için yaptığı iş çağrıları bu mesleğe olan talebi de doğal olarak artırmıştır. Ülkemizde de bu ilgi ve meraka karşılık olarak; yat kaptanlığı sertifikası veren çok sayıda eğitim kurumu ortaya çıkmıştır.

Türkiye dünyadaki konumu itibari ile ve onlarca güzelliğe ev sahipliği yapması sayesinde turistlerce ilgi odağı olmaya devam edecektir. Aynı zamanda uluslararası şirketler için de çok cazip bir konumda bulunmaktadır. Hem bireysel yat kullanımı hem de ticari yat kullanımı bu durumlar göz önüne alındığında önümüzdeki zamanlarda daha fazla ilgi odağı olabilecektir.

 
Yorum Yap
Ad Soyad
E-Posta
Telefon
Mesaj
Doğrulama kodu : 8966
WhatsApp Destek! whatsapp
Lütfen İletişime Geçmek İstediğiniz Müşteri Temsilcisini Seçiniz

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikaları ve kişisel verilerin korunması hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.