1.05.2023 18:55:00

Adrasan Gezilecek Yerler

Adrasan Gezilecek Yerler

Antalya’nın en huzurlu tatil yörelerinden biri olan Adrasan’ın adı sadece bilen bilirler arasında. Genel olarak ülke içi turistlerimizin birçoğu adı daha çok duyulan yerleri tercih etmekte. Fakat bölgeye daha önce gelmiş olanlar, ikincil bir nokta olarak sonraki tatillerinde burayı değerlendirmekteler. Bölge sakin ve sıcak yapısıyla gelenlerin bir daha gelmek istediği bir nokta.

 

 

NEDEN ADRASAN’A GİTMELİ ?

Öncelikle otel cenneti doğu Antalya’dan ziyade bu bölge daha sakin ve huzurlu. Eğer yüzlerce kişilik açık büfe sıralarını, elli kişinin yüzdüğü havuzları sevenlerden değilseniz bu bölge tam size göre. Konakladığınız her yerin kapasitesi oldukça sınırlı ve ürünleri ise daha seçmece oluyor. Bölgedeki genel ağırlık, pansiyon, bungalov veya butik otellerden oluşuyor. Bu sebeple birlikte konakladığınız insan sayısı da oldukça az. 

 

 

Adrasan’ı batı Antalya’daki diğer sahil noktalarından ayıran en önemli özellik ise bu bölgede kumsal olması. Batı Antalya’daki denizlerin %90’ı taş sahil şeklinde. Sahilin taş olması her ne kadar suyu daha berrak gösterse de kumsalın da ayrı bir tadı olduğu yadsınamaz. Eğer siz de kumsal severseniz Adrasan batı Antalya’daki en iyi tercih olabilir.


 

ADRASAN’DA NELER YAPILABİLİR ?

Adrasan’a tatile gidenlerin en favori etkinliği tekne turlarına dahil olup ülkemizdeki en güzel sahillerden biri olan Sulu Ada sahilinde yüzmek. Sabah saatlerinde sahilde sizleri bekleyen birçok tekne bulunuyor. Bunların bazıları Sulu Ada turu yaparken bazıları ise Olimpos yönüne doğru turlar düzenlemekteler. Hangisini seçerseniz seçin mutlaka keyif alacağınızı düşünüyoruz. Bu arada buradaki turların bazıları ise Olimpos çıkışlı olabiliyorlar bilginiz olsun. 

 

 

Adrasan’da yapılabilecek diğer bir alternatif ise Olimpos yönüne veya Gelidonya Feneri yönüne doğru günübirlik Likya Yolu yürüyüşleri oluyor. Yoğun çam ormanlarının altında çoğunlukla gölgede kalarak yürüyüşler yapıyorsunuz. Bu yürüyüşler küçük çantalı olarak yapılırsa tüm gününüzü gidiş dönüş şeklinde alabilirler. Eğer tekrar geri yürümek istemezseniz Karaözden taksi ile Adrasan’a dönebilrisiniz. Bu rotanın taksi ile başlayıp Adrasan’da biten versiyonunu da yapabilirsiniz. Aynı şekilde bu Olimpos yönü için de geçerli. İki yöne yapacağınız rotaların da ortalama süre 4 saat kadar sürmekte.

 

 

Adrasan aynı zamanda bir de yamaç paraşütü için tercih edilen bir nokta. Daha önce bir yamaç paraşütü deneyiminiz yoksa Fethiye’deki uçuşlardan daha ucuz bir şekilde burada tandem uçuş yapabilirsiniz. Uçuş için alternatifleriniz ise yeni pilotlar sayesinde her geçen gün artmakta. Gelidonya Fenerini de görmenizi öneririz.

 

 

ADRASAN’A NASIL GİDİLİR? 

Adrasan’a karayolu ile gitmek için Antalya şehir merkezinden Kemer istikametine doğru gitmeniz gerekiyor. Adrasan’ın Antalya şehir merkezine olan uzaklığı ise 90 km. Eğer Adrasan’a havayolu ile gitmek isterseniz Antalya havalimanından Batı Antalya otobüsleri ile devam edebiliyorsunuz. Havalimanının bölgeye olan uzaklığı ise 105 kilometre. Adrasan’a direkt olarak giden bir toplu taşıma ne yazık ki bulunmuyor. Bu sebeple kavşağa kadar bu otobüsle ulaştıktan sonra belirli aralıklarla aşağı inen dolmuşlara aktarma yapmanız gerekiyor.

  

Yorum Yap
Ad Soyad
E-Posta
Telefon
Mesaj
Doğrulama kodu : 5982
WhatsApp Destek! whatsapp
Lütfen İletişime Geçmek İstediğiniz Müşteri Temsilcisini Seçiniz

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikaları ve kişisel verilerin korunması hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.