12.02.2023 09:45:00

Bademli Köyü Tekne Turu

Bademli Köyü Tekne Turu

İzmir ile Ayvalık arasında yer alan yine İzmir Dikili bölgesine yakınlığı ile bilinen Bademli Köyü yerli ve yabancı turistler tarafından çokca sevilen ve ziyaret edilen bir tatil cennetidir. Bu harika tatil cenneti İzmir’in Dikili ilçesine yalnızca 20 dakika mesafede bulunur ve zeytin ağaçları ile çevrelenmiştir. Bademli Köyü aynı zamanda Türkiye’nin Maldivleri olarak da bilinmektedir. Keşfedilmeyi bekleyen onlarca koy vardır ve buralara gerçekleştirilen tekne turları ile hem koylar keşfediliyorken hem de gelen yerli ve yabancı turistler bu turlar sayesinde bu harika sularda yüzerek denizin keyfini çıkarabilmektedirler.

Bademli Köyü Tekne Turu Fiyatları

Bademli Köyü için yerli ve yabancı turistler tarafından en çok merak edilen konularında başında da buradaki tekne turu fiyatlarının ne kadar olduğudur. Bundan dolayı Bademli Köyü ziyareti yapmadan önce buraya gelecek olan yerli ve yabancı turistler Bademli Köyü Tekne Turu Fiyatları şeklinde araştırmalar yapmaktadırlar. 

Tekne Turunun fiyatları ise turun yapılacağı tarih, turun gerçekleşeceği tarihteki yoğunluk ve teknenin türüne göre oldukça fazla değişiklik gösterebilmektedir. Yazın en yoğun olduğu dönemlerde başka bir fiyatlama politikası olabiliyorken bahar aylarında ise yine döneme göre farklı bir fiyatlama politikası gerçekleşmektedir. Koyları gezebileceğiniz tekne turları yine aynı zamanda kendi içinde yemekli ve yemeksiz turlar şeklinde değişebiliyor ve bu durum da fiyatlamayı etkileyebiliyor.

Bademli plajları arasında en çok ilgi gören ve yerli ve yabancı turistler tarafından en çok ziyaret edilen koylar şunlardır: Fame Beach, Pissa Plajı, Kayra Beach, Killik Koyu, Zindancık Koyu ve Hayıtlı Koyu.

Bu koylarda bulunmak ve burada denizin ve güneşin tadını çıkarmak, bütün yılın yorgunluğunu atabileceğiniz çok farklı bir deneyim sunacaktır sizlere. Aynı zamanda burada ve bu bölgede yer alan diğer tüm tatil destinasyonları gerçekten anlatmaya kelimelerin yetmeyeceği güzelliktedir. Eğer zaman açısından pek bir sorununuz yoksa hepsinde tek tek zaman geçirmenizi isteriz…

Zeytin Ağaçları ile çevrili bu enfes tatil destinasyonu Bademli Köyü’nün görülmeyi hakettiği kadar başka çok sayıda yer de yine bulunmaktadır burada turistlerin ziyaretini bekleyen. Türkiye’nin tatil cennetlerinden İzmir, Urla, Çeşme yine buraya yakın sayılabilecek yerlerdedir. Bu bölgeler de yinee turistler için oldukça önemli cazibe merkezlerinden sayılmaktadır. Gündüz denizin ve kumsalın doyasıya tadını çıkarırken akşamları ise doludizgin eğlenebileceğiz çok sayıda yer vardır bu noktalarda ve hepsi de keşfedilmeyi bekliyor diyebiliriz!

Şimdi gelin Bademli Köyü’ne yakın Dikili’de gezilebilecek başka noktaları da inceleyelim…

Kalem Adası

Dikili ilçesine bağlı olan ve yerli ve yabancı turistlerin cazibe merkezi Türkiye’nin Maldivleri olarak da tanımlanan Bademli Köyü’nün karşısında yer alan Kalem Adası gelen ziyaretçilerine harika bir ortam ve keyifli bir tatili olanağı sunmaktadır. Günübirlik deniz tatili için ziyaret edebileceğiniz Kalem Adası’nda, gün boyunca güneşlenebilir ve harika bir deniz keyfi deneyimleyebilirsiniz. Bu harika adanın kara ile bağlantısı bulunmadığı için Kalem Adasına Bademli Köyünden kalkan tekneler ile ulaşım sağlanabilmektedir. Buranın bir kara bağlantısı olmaması da adayı temiz kılan detaylar arasındadır. Sadece görsel olarak sunduğu enfes şölen dışında burası mis gibi bir havaya sahiptir aynı zamanda.

Zindancık Koyu

Zindancık Koyu, Dikili ilçesinin Bademli Köyü’ne bağlı küçük ve keşfedilmeyi bekleyen enfes bir koydur. Burası çok fazla bilinmediği için genelde tenhadır ve kafa dinlemek isteyen, gürültüten uzaklaşmak isteyen kişilerin ilk tercihleri arasında yer almaktadır. Koy, adını geceleri hiç ay ışığı almaması ve zindan gibi karanlık olmasından almaktadır. Koya çok yakın bir konumda küçük bir ada bulunmakta ve yaklaşık 15-20 dakika yüzerek adaya ulaşmak mümkündür. Zindancık Koyu gerçekten bu özellikleri ile kendine has bir tarz yaratmış ve her ne kadar daha tenha bir nokta olsa da gelenlerin her zaman ikinci bir kez gelip görmek isteyecekleri bir tatil destinasyonudur.

Dikili Sahili

Yaz aylarında yerli ve yabancı yüzbinlerce turisti ağırlayan Dikili; 5 km boyunca mavi bayraklı plajları ile dikkat çekmektedir. Dikili’nin bu uçsuz bucaksız enfes plajları bölgeyi her zaman cazibe merkezi kılmıştır. Dikili aynı zamanda restoran-kafe ve barlar açısından oldukça gelişmiştir. Gündüz denizin ve kumsalın doyasıya tadını çıkardıktan sonra Dikili merkezde akşamları güzel bir yemek yiyebilir yada isteğiniz doğrultusunda eğlenip dans edebileceğiniz noktaları da tercih edebilirsiniz.

Yorum Yap
Ad Soyad
E-Posta
Telefon
Mesaj
Doğrulama kodu : 328
WhatsApp Destek! whatsapp
Lütfen İletişime Geçmek İstediğiniz Müşteri Temsilcisini Seçiniz

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikaları ve kişisel verilerin korunması hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.