9.02.2023 10:50:00

Bodrum Yalıkavak Tekne Turu Fiyatları

Bodrum Yalıkavak Tekne Turu Fiyatları

Yalıkavak; Muğla’nın Bodrum ilçesinde bulunan bir mahalledir. Yalıkavak yaz aylarında adeta bir turizm cenneti olmaktadır. Yerli ve yabancı milyonlarca turisti her sene ağırlayan Yalıkavak dünyada büyük bir şöhrete sahiptir. Yalıkavak ve bölgesinin bu denli ünlü olmasında enfes plajları, harika kumsalı ve herkesi cezbeden gece hayatı etkili olmuştur. Buraya gelen herkes bütün yılın yorgunluğunu kısa sürede atarak yeşilin ve mavinin muhteşem uyumu içinde keyifli bir tatil geçirirler. Bu bölgeler aynı zamanda kış aylarında da turistler tarafından ziyaret edilmektedir. Daha sakin bir ortamda tatil yapma arzusu taşıyanların bölgeye diğer mevsimlerde de geldiği bilinmektedir. 

Bodrum ve oranın enfes tatil destinasyonu Yalıkavak için yaz aylarından en çok merak edilen konuların başında tekne turu fiyatları gelmektedir. Ziyaretçiler buraya gelmeden önce hem yerli hem yabancı turistlerBodrum Yalıkavak Tekne Turu Fiyatlarını yoğun şekilde araştırmaktadırlar. Bu araştırma sonrasında da tercihlerini gerçekleştirmektedirler. Bodrum ve Yalıkavak bölgesindeki tekne turu fiyatları, turun içeriğine göre değişebilmektedir. Koyların gezildiği ve koylarda yüzme, güneşlenme gibi eylemler için yapılan turların fiyatı ile çeşitli organizasyonlar için yapılan turların fiyatı değişiklik göstermektedir. Teknenin türü, ebabatı, deniz üzerinde kaç saat kalacağı ve hangi bölgeleri ziyaret edeceği gibi unsurlar Bodrum Yalıkavak Tekne Turu Fiyatlarını en çok etkileyen etmenler arasında yer almaktadır. 

Tekne turu ile bir tatil planı yapmadan önce muhakkak fiyat araştırması yapılarak tercihte bulunulması gerekmektedir. Acenteler üzerinden yapılan tur ve kiralama işlemleri her zaman daha güvenli olmaktadır. Tur yapacağınız tarihten bir hafta önce kadar bu işlemleri yapmaya başlayabilirsiniz. Gerçekten yapacağınız bu enfes turlar ile Ege’nin keşfedilmeyi bekleyen koylarını görebilecek ve bambaşka deneyimler elde edebileceksiniz. Eğer fırsatınız varsa bu tekne turlarını muhakkak deneyimlemelisiniz.

Gelin şimdi biraz Bodrum hakkında bilgi sahibi olalım…

Bodrum, Ege Bölgesinde bulunan bir kıyı noktasıdır. Muğla ilinin bir ilçesidir. Canlı gece hayatı, zengin tarihi ve enfes plajları ile bilinir Bodrum. Muhteşem plajları, enfes turkuaz suları ve antik ve modern kültürlerin eşsiz karışımı ile dünyanın her yerinden ziyaretçi çeken, onlarca yıldır popüler bir turizm merkezi olmuştur burası.

Bodrum, Halikarnas olarak bilindiği antik çağlara kadar uzanan zengin ve çeşitli bir tarihe sahiptir. Bir zamanların ünlü tarihçisi Herodotus'un doğum yeri olarak da bilinir ve aynı zamanda Antik Dünyanın Yedi Harikasından biri olan Halikarnas Mozolesi'ne de ev sahipliği yapıyordu.

Bodrum'un ana cazibe merkezi hiç şüphesiz plajlarıdır. Bu güzide tatil destinasyonu kristal berraklığındaki suları ve yumuşacık kumları ile bilinen bir sahil şeridi ile çevrilidir ve bu da onu yüzmek, güneşlenmek ve su sporları için mükemmel bir destinasyon haline getirir. Ayrıca Bodrum ve çevresinde daha huzurlu bir deneyim arayanlar için tenha yerler sunan birçok koy ve koy bulunmaktadır. Bodrum'un en popüler plajlarından bazıları, her biri kendine özgü karaktere ve olanaklara sahip olan Bitez, Gümbet ve Yalıkavak'tır.

Bodrum'un gece hayatı ziyaretçiler için bir başka büyük ilgi alanıdır. Bodrum, sabahın erken saatlerine kadar açık olan hareketli barları, kulüpleri ve restoranlarıyla ünlüdür. Bodrum'da herkes için bir şeyler var.

Tarih, Kültür, Sanat…

Bodrum, plajları ve gece hayatının yanı sıra bir dizi kültürel ve tarihi cazibe merkezine de ev sahipliği yapmaktadır. Aziz Petrus Kalesi olarak da bilinen Bodrum Kalesi, şehrin tarihine ilgi duyan herkesin mutlaka ziyaret etmesi gereken yerlerden. 

Sanatla ilgilenenler için Bodrum, yerel ve uluslararası sanatçıların eserlerini sergileyen birçok galeri ve sergiye ev sahipliği yapmaktadır. Şehrin canlı yaratıcı sahnesi, dünyanın her yerinden ziyaretçi çeken yıllık sanat ve kültür festivallerine de yansımıştır.

Bodrum'u diğer destinasyonlardan ayıran, antik ve modern kültürlerin eşsiz karışımıdır. Ziyaretçiler, modern bir turistik destinasyonun tüm olanaklarından ve kolaylıklarından yararlanmaya devam ederken şehrin zengin tarihini deneyimleyebilirler. Güzel plajları ve hareketli gece hayatından zengin kültürel mirasına ve tarihine kadar Bodrum'un herkese sunacağı çok sayıda unsur bulunmaktadır.

Buralara muhakkak gidin…

Cennet Koyu

İsmini yeşil ve masmavi denizin birleşiminden almış olan Cennet Koyu, Bodrum’da görüp görebileceğiniz en güzel koylardan birisi olarak kabul ediliyor. Kamp yapmak isteyen kişilerin de tercih edebileceği bu koy, sakin bir ortam arayan kişiler tarafından tercih edilebilecek. Şehir karmaşasından kurtulmak isteyen kişilerin yılın her günü bu koyu ziyaret edebileceklerini de söylemeliyiz. Alanın belirlenmiş bölümleri haricinde bir yere çadır atmak da yasak. Doğanın korunması adına kontrollü bir şekilde kamp alanlarına izin veriliyor.

Orak Adası

Tekne ile varabileceğiniz bu ada, özellikle dalış alanı arayan kişiler tarafından tercih edilebilir. En iyi dalış mekanı içerisinde olan bu ada, ismini görünümünden almıştır. Orak şeklinde bir görünüme sahip olduğu için Orak Adası ismi verilmiştir. İster profesyonel isterseniz de dalışa yeni başlamış birisi olun, dalış deneyimini yaşamak isterseniz bu müthiş adayı ziyaret etmeniz gerekmekte.

Yorum Yap
Ad Soyad
E-Posta
Telefon
Mesaj
Doğrulama kodu : 5205
WhatsApp Destek! whatsapp
Lütfen İletişime Geçmek İstediğiniz Müşteri Temsilcisini Seçiniz

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikaları ve kişisel verilerin korunması hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.