19.11.2022 22:30:00

Bungalov Ev Yapmak İçin İzin

Bungalov Ev Yapmak İçin İzin

Bungalov Evler tatilcilerin, hafta sonu doğa içinde bir tatil arayanların, kalabalıklardan uzak izole bir yerde dinlenmek isteyenler için ve tabiki bu tip evlerde aslında konaklamak isteyen herkes için alternatif bir konaklama şekli…

Koronavirüs pandemisinden sonra insanların kendi kişisel alanlarında tatil yapma istek ve arzularıyla beraber bungalov evlerin de popülerliği epey yükseldi. Şömineli, jakuzili, ısıtmalı havuzlu seçenekleri ile bungalovlar da kendi içlerinde çeşitli seçeneklere ayrılıyor ve bu evler en güzel halleriyle ziyaretçilerini ağırlıyor…

Sapanca-Kartepe-İğneada

Sapanca-Kartepe ve İğneada ise son dönemlerde ziyaretçi sayısını artıran en önemli tatil destinasyonları arasında ve bu bölgeler bungalov evlerde konaklamak isteyenler için çok ideal yerler. Buralarda doğa içinde evlerde konaklayabilir, şehir hayatının gürültüsünden en azından bir nebze olsun uzaklaşabilirsiniz.

Bungalov evlerle ilgili çeşitli yatırım yapmak isteyen insanların da en çok merak ettiği konular arasında Bungalov ev yapmak için izin konusu geliyor.

Peki bu izin nasıl alınır ve bungalov yatırımı için neler gerekir, inceyelim…

*İmarsız bir arsaya prefabrik ev yaptırmak için arsanın yola cephesi olması gereklidir.

*İmar izni bulunmayan arsalarda imar izni en fazla yüzde 5 oranında olmaktadır. En fazla 250 metrekarelik bir yapı yapma izniniz bulunmaktadır.

*İmarsız arsalarda altyapı sorunu ile karşılaşabilirsiniz.Bu nedenle tüm altyapı kontrollerini yaptırdığınızdan emin olun.

*Bungalov ev yaptıracağınız arsanın bağlı bulunduğu belediye ile görüşüp gerekli izinleri almanız gerekiyor. Böylece hem arsanızı sorgulatmış hem de ileride sorun yaşamamak adına ihtiyacınız olan belgeleri almış olursunuz.

Bungalov evlere ilgi her zaman artıyor!

Bungalov turizmi son dönemlerde ciddi oranda artmış ve her geçen gün de artmaya devam etmektedir. İnsanların dinlenme, yalnız kalma, doğa içinde zaman geçirme gibi ihtiyaçları arttıkça bu tip konaklama biçimlerini tercih etmektedir. Yoğun nüfuslu bir şehir olan İstanbul’a çok yakın konumdaki tatil beldelerinde bu tip konaklama seçeneklerinin fazlaca olması buraların her zaman popülerliğini de artırmaktadır.

Bu turizm harikası yer işte tüm bunlarla beraber yatırım için de kullanılmakta ve insanlar bungalov ev izni konusunu araştırmaktalar.

 
Yorum Yap
Ad Soyad
E-Posta
Telefon
Mesaj
Doğrulama kodu : 1978
WhatsApp Destek! whatsapp
Lütfen İletişime Geçmek İstediğiniz Müşteri Temsilcisini Seçiniz

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikaları ve kişisel verilerin korunması hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.