29.10.2022 17:25:00

Çambaşı Kayak Merkezi Bungalov Fiyatları

Çambaşı Kayak Merkezi Bungalov Fiyatları

Karadeniz’in ormanları ve yaylaları arasında, yeni keşfedilmiş bir bitkinin tomurcuğu gibi herkesin merakla görmek için başını uzattığı bir yer Çambaşı Kayak Merkezi ve Bungalovları. Burayı görmek için başınızı herkes gibi ileri değil de, yukarı kaldırmanız gerekiyor; çünkü Ordu’nun zirvelerinde yer alan Çambaşı, tepede bir kayak merkezidir…

Çambaşı her mevsim hizmet veren tam bir doğa tesisidir. Her mevsim güzel olan bu yer için tavsiye ettiğimiz mevsim genel olarak kıştır. Çambaşı Kayak Merkezi zaten temel olarak zirvesinde misafir ettiği karların üzerinde kaymanın heyecanını yaşatmak için açılan bir yer. Bu yüzden her şey tabiatında güzeldir tabirinden dolayı Çambaşı’nın doğasını kızdırmanızı önermiyoruz. Çam ağaçlarının ıslak ve parlak yeşili yaylanın eteklerine doğru sıralanışı ve aşağıya doğru birleşiyormuş algısı, siz zirveden buna şahit olan misafirler için fantastik bir evren duygusu bahşeder. Veya daha yüksekteki yerlere tırmanınca, fantastik bir yaratıkla karşılaşacak olmanın tatlı korkusunu da.

 

Duygularınızı her anlamda tetikleyen Çambaşı Kayak Merkezi filme konu olmuş kurmaca bir mekan değildir efendim, o yüzden şehir dışından gelecek olanlar için Ordu Giresun Havalimanı’nı kullanmak ilk seçenek. Havaalanından 67 km uzaklıkta kalan Çambaşı Yaylasına, araba kiralayarak veya kendi aracıyla gelen misafirlerin yol güzergâhında geçirecekleri süre en fazla 1,5 saat dilimidir. Veya şehir merkezlerindeki taksileri de kullanmak bir diğer seçenek. Yerel halktan birinin kullandığı bir taksinin arka koltuğunda, acemi bir rehberin olayları biraz abartarak anlatacağı efsaneleri dinlemek detayını atlamak olmazdı.

Çambaşı Kayak Merkezi’nin adeta simgesi haline gelmiş bungalov evleri tercih ederek konaklayabilir, ya da tesis içinde veya yakınlarındaki otelleri de tercih etmeniz mümkündür. Buraya kadar gelmişken dağ evi görünümlü bungalov evlerde konaklamak daha güzel olduğunu belirtmek isteriz. Bungalovlar 12 tane olup 40 yatak kapasitelidir. Dışarının hırçınlığına, bungalov evlerdeki şöminenin ateşine eşlik edebilecek daha iyi bir seçenek olduğunu düşünmüyorum.  Ayrıca bungalovlarda merkezi ısıtma mevcuttur. Tesis içindeki çeşitli aktivitelerden sonra haliyle yorgun hissedeceksiniz ve dinlenmek için yatağı seçmek yerine bungalov evlerdeki şömine ve ahşap duvarların ruhuna ihanet etmekten kaçının ve sıcak bir şeyleri elinize alarak şöminenin önüne kurulun. Bungalovlarda her kişisel ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz alanlar mevcuttur. Otellerde de her anlamda bu durum vardır. Ancak hisleri öne koyarak bungalova yerleştiğinizde, verecekleri odunlarda biraz daha cömert davranmasını istemeniz konusunda da bir tavsiye de bulunmak isteriz. Tesisten bungalovlara kar motosikleti veya traktörlerde ulaşım sağlanmaktadır.

Bu doğa tesisinde başta kayak yapabilir, bilmeseniz bile dersini alabilirsiniz. Kayak malzemeleri tesisin içinden kiralanabiliyor. Telesiyej’i kullanarak manzarayı farklı bir şekilde izlemekte mümkün olup, ormanın içinde trekking de yapmak bir diğer seçenek. Çeşitli kış sporları arkadaş gruplarıyla eğlencenize eğlence katacak unutulmaz bir anısı olacaktır. Heyecanınızı tetikleyen bu tesisin derinliklerini keşfetmek isteyebilirsiniz ancak çok da uzaklaşmamak gerekir çünkü yabani hayvan tehlikesi varken, telefonların bazı yerlerde çekmediği ihtimalini de göz önünde bulundurmakta fayda olacaktır. Tüm bunların sonunda bu eğlenceli vaktin sonunda tesisin içindeki restorandaki yemeklerle günü dinginleştirebilirsiniz.

Tesisten uzaklaşmak içinde 19 km uzaklıktaki Yokuşdibi ilçesini de ziyaret edebilirsiniz. İlçede her türlü ihtiyacınızı gidermek, etrafı biraz daha keşfetmenizde yardımcı olacaktır. Çambaşı Yaylası’nın çeşitli doğal güzellikleri; Melet Irmağı,  Başkotanı Köprüsü de gezilecek listenizde yer alması güzel bir tercih olacaktır. Çok uzak bir mesafede kalmayan bu yerler tesise yakındır.  Ayrıca bavullarınızdaki kıyafetlerinizin arasında kırmızı bir bere ya da atkı sıkıştırmak fotoğraflarınıza ilgi çekici güzel bir detay katacaktır.

 

 

 

 

 

 

 
Yorum Yap
Ad Soyad
E-Posta
Telefon
Mesaj
Doğrulama kodu : 2288
WhatsApp Destek! whatsapp
Lütfen İletişime Geçmek İstediğiniz Müşteri Temsilcisini Seçiniz

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikaları ve kişisel verilerin korunması hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.