25.11.2022 14:45:00

Çıralı Bungalov Evleri Denize Sıfır

Çıralı Bungalov Evleri Denize Sıfır

Bungalov Evler son dönemlerin en çok tercih edilen ve en sevilen konaklama seçenekleri arasında yer almaktadır. Türkiye’nin birbirinden farklı çok sayıda bölgesinde yer alan bungalovlar dört mevsim ziyaretçilerini ağırlamaktadır. Bu yazımızda Çıralı Bungalov Evlere değineceğiz.

Çıralı, Antalya’nın Kemer ilçesindeki Ulupınar mahallesine bağlıdır. Çıralı aynı zamanda Beydağları Sahil Millî Parkı sınırları içerisinde yer almaktadır.

Burada bungalov konaklama tercihleri genel olarak yaz mevsiminde yoğunlaşsa da bungalov keyfini her mevsim çıkarmak isteyenler burayı doldurmaktadır!

Yaz tatili deyince akla ilk gelen şehirlerden biri Antalya’dır ve buranın Kemer ilçesi her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turisti ağırlamaktadır. Yazın denizin ve kumsalın tadını çıkarmak istiyorsanız ve bu atmosferi bungalov evler ile taçlandırmak istiyorsanız Çıralı tam aradığınız adres diyebiliriz. Onlarca ev arasındaki seçenekten birini tercih ederek bu keyfi yaşayabilirsiniz.

Bungalov turizmi son yıllarda daha çok önem kazandı!

Son yıllarda bungalov turizminde ciddi bir ilgi ve artış söz konusu. İnsanlar artık sadece kendilerine ait olan bir alanda, sadece kendilerine tahsis edilmiş bir alan içindeki bahçede vakit geçirmek istiyorlar. Şehir hayatının gürültüsü ve günlük iş temposundan kaçışın en hızlı ve en ekonomik yöntemi oluyor bungalovlar. Bu durum da insanları bungalov konaklamasına yönlendiriyor. Genel olarak bungalov konaklamaları için hafta sonu planları yapılıyor ve insanlar bu sayede iş yoğunluğundan bir nebze de olsa kaçmış oluyorlar.

Pandemiden sonra büyük artış!

Koronavirüs pandemisi her sektörü olduğu gibi turizm sektörünü de çok ciddi şekilde değişim ve dönüşüme uğrattı. Açık büfe kahvaltılar bir süre kaldırıldı, ortak havuzlar kapatıldı, sauna ve buhar odaları kapatıldı… Böyle bir dönemden sonra normalleşme faaliyetleri başlasa da insanların bu sürece hemen alışmaları beklendiği gibi hızlı olmadı. Zira pandeminin psikolojik etkileri sürmeye devam ediyordu. İşte tam bu dönemde bungalov evler devreye girdi diyebiliriz. Bunglaov evlerin kişisel alanı koruması ve insanlara geniş bir özgürlük alanı sunmaları bu evleri popüler  hale getirdi ve günümüze de geldikçe evlerin popülerliği daha da arttı.

Sosyal medyanın da etkisi büyük

Bungalovlara ilginin artışı pandemiden sonra yükseldi fakat bu artışın en büyük nedenlerinden birisi de sosyal medya diyebiliriz. İnsanların bölgeden yaptıkları paylaşımlar (Fotoğraf yada Video Gönderileri yada Reels Video İçerikleri) burayı çok fazla sayıda insana göstermiş oldu ve bu bölgelerin popülerliği ciddi bir şekilde arttı. Sosyal medyanın etkisini böylelikle turizm sektöründe görmüş olduk.


Çıralı’ya gitmişken görmeniz gereken diğer yerleri de sizler için şöyle sıraladık:

*Yörük Parkı

*Ayışığı Plajı

*Göynük Kanyonu

*Phaselis Antik Kenti

*Çıralı Yanartaş

*Olympos Antik Kenti

*Adrasan

*Phaselis Plajları

*Olimpos Plajı

*Tahtalı Dağı

*Beldibi Gizli Koy

*Beldibi Mağarası

*Kesme Boğazı Kanyonu

*Alacasu Cennet Koyu

*Tekirova Plajı

Ne Zaman Gidilir?

Çıralı Bungalov Evleri ile ilgili olarak en çok merak edilen konulardan birisi de şu: Çıralı Bungalov Evlere ne zaman gidilir? Aslında bu sorunun cevabı net olarak yok diyebiliriz. Zira kişisel zevk ve tercihlere göre durum değişmektedir. Kimi insan kışın pek kimseler yokken tatilini yapmayı sevdiği için o mevsimde tatilini yapar kimi tatilciler ise bölgeye tam mevsiminde gitmek ister… İşte bundan dolayı bu bölgeler için şu dönem gidin diye net bir öneride bulunmasak iyi olur… 

Aynı sorular Sapanca, Maşukiye gibi bungalov konusunda meşhur yerler içinde geçerlidir. Oralar da genel olarak her mevsim tercih edilmesine rağmen genel olarak gördükleri ilgi sonbahar ayıdır diyebiliriz…

Yorum Yap
Ad Soyad
E-Posta
Telefon
Mesaj
Doğrulama kodu : 3231
WhatsApp Destek! whatsapp
Lütfen İletişime Geçmek İstediğiniz Müşteri Temsilcisini Seçiniz

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikaları ve kişisel verilerin korunması hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.