19.12.2022 10:00:00

Çorlu'da Gezilecek Yerler

Çorlu'da Gezilecek Yerler

Eski medeniyetlere ev sahipliği yapmış olan ilçelerimizden birisi de Çorlu’dur. Pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış olması da onun önemini arttırmakta. O dönemlerden kalma eserler ve yapılar Çorlu’da ziyaret edilebilecek yerler arasında bulunuyor. Tekirdağ’ın bir ilçesi olan Çorlu, müze, tarihi yapılar ve doğal güzellikleriyle karşımıza çıkmakta. Çorlu’da gezilecek yerleri merak eden kişiler için de bu yazımızı hazırladık. Eğer kısıtlı bir zamanınız varsa yazımızı okuyup yola çıkabilirsiniz. Bu sayede verimli bir gezi sizleri bekleyecek.

Uçmakdere

Uçmakdere

Çorlu merkezinden 75 km uzaklıkta bulunan bu alan, yamaç paraşütü yapmak isteyen kişiler için uygun alanlardan birisi. Günübirlik olarak da ziyaret edebileceğiniz bu yer, yamaç paraşütünü ilk kez deneyimleyecek kişiler için de uygun. İçerisinde kamp alanlarını bulundurması, bölge halkı tarafından da tercih edilen alanlar arasında yer almasına imkan tanıyor. Dilerseniz özel aracınızla bölgeye ulaşım sağlayabilir ve çadır atıp dilediğiniz kadar kalabilirsiniz.

Trend Arena AVM

Çorlu’nun en büyük alışveriş merkezi olan Trend Arena AVM, ilçe merkezinden 2 kilometrelik uzaklıkta yer alıyor. İçerisinde dilediğiniz hemen hemen her dükkanı bulabileceğiniz bir yer olan bu AVM, aynı zamanda farklı restoranları da bünyesinde barındırmakta. Akşam yemeklerinizde tercih edebileceğiniz bu AVM, sabah saat 10.00 ile akşam saat 22.00 arasında ziyarete açık.

Kazak Gölü Piknik Alanı

Kazak Gölü Piknik Alanı

Çevresinde yer alan doğal güzellikler sayesinde sessiz ve sakin zaman geçirebileceğiniz bu yer, piknik yapabilmeniz açısından da uygun. Günün her saati bölgeye ulaşım sağlayabilir ve dilerseniz bölgenin doğal güzelliklerini fotoğraflandırabilirsiniz. Tertemiz bir havaya sahip olan Kazak Gölü Piknik Alanı, yerli halk tarafından sıklıkla ziyaret edilen yerlerden birisi. Ayrıca kahvaltı yapabilmek için farklı restoranlar da bölgede yer alıyor.

Çorlu Muhacir Evi

150 yıl önce inşasının tamamlandığı bilinen bu ev, Rum asıllı bir doktora aittir. Şimdilerde müze olarak değerlendirilen eve girişler ücretsiz bir şekilde yapılmakta. Çorlu halkının eşyalarına müze içinde rastlamak mümkün. Merkeze 2 kilometrelik uzaklıkta bulunan bu eve dolmuşla da ulaşım sağlayabileceksiniz.

Heykel Maydanı

Çorlu’nun simgelerinden birisi olan Heykel Meydanı, aslında yerli halkın buluşma noktası. Çorlu halkının hem gencinin hem de yaşlısının dinlenme alanı olarak da kullandığı bu meydandaki Atatürk Heykeli dikkat çeken unsurlar arasında bulunmakta.

Gölbaşı Gençlik Parkı

Yemyeşil bir alana sahip olan bu park, rahatça vakit geçirebilmeniz için tercih edilebilir yerlerden. Etrafında da pek çok yeme- içme yeri bulunmakta. Sevdiklerinizle keyifli vakit geçirebileceğiniz alandaki muhteşem doğa ve doğal göl mutlaka fotoğraflanması gereken yerlerden.

Olimpos Event Garden

At çiftliğinin içerisinde yer aldığı Olimpos Event Garden, turistlerin Çorlu’da ilk uğradıkları yerlerden. At binme eğitimini de bünyesinde bulundurduğu için hem çocukların hem de sizlerin at binme eğitimi almaları mümkün hale gelecek. Dinlenmek için tercih edebileceğiniz restoranlar da bahçenin hemen yakınlarında yer alan işletmeler arasında. Girişler ücretsiz bir şekilde yapılmaktadır.

Çorlu Kalesi

Çorlu’nun sembollerini saymak gerekirse ilk sıraya Çorlu Kalesi’ni koymak gerekir. Kale Ortaçağ döneminden günümüze kadar gelmiş yapılar arasında. Savunma amaçlı kullanılmış olan kale, Balkanlar ve Avrupa’dan gelebilecek saldırıları önleme amaçlı inşa edilmiştir.

Namık Kemal Evi

Çorlu’ya 38 km uzaklıkta bulunan Namık Kemal Evi, onun hatırasını yaşatabilme amacıyla inşa edilmiş. İçerisinde Namık Kemal’in özel eşyaları da yer alıyor. Namık Kemal hakkında daha detaylı bilgiye sahip olabileceğiniz bir yer özelliği gösteriyor.

Eriklice

Muhteşem deniz manzarasına sahip olan Eriklice, sakinlik isteyen kişilerin ilk tercih ettiği yerlerden. Büyük kaya parçalarının üzerine oturup bu alanda denize karşı vakit geçirebilirsiniz. İçerisinde zeytin ağaçlarının da yer aldığı Eriklica, tertemiz havasıyla sizleri büyüleyecek.

Rakoczi Müzesi

II. Frenc Rakoczi adına açılmış olan bu müze, 1900’lü yılların başında restore edilmiştir. Macar prensi olan Rakoczi’nin eşyaları ve tabloları da bu müzede sergilenen eserler arasında. Çorlu’ya 40 kilometrelik bir mesafede yer alan müze mutlaka gidilmesi gereken yerlerden birisi.

Thzolus Antik Kenti

Thzolus Antik Kenti

M.Ö 1000’li yıllardan kalan yapılardan birisi olan bu antik kent, yıl içerisinde yerli ve yabancı turistleri de kendine çekmekte. Günümüzde harabe haline gelmiş olan bu yapı, birkaç kalıntıyı bünyesinde barındırmakta. Çorlu tarihine ışık tutacak niteliğe sahip olan bu kalıntılar mutlaka ziyaret listesine eklenmeli. Thzolus Antik Kenti’ne girişler ücretsiz olarak yapılıyor.

Yorum Yap
Ad Soyad
E-Posta
Telefon
Mesaj
Doğrulama kodu : 1175
WhatsApp Destek! whatsapp
Lütfen İletişime Geçmek İstediğiniz Müşteri Temsilcisini Seçiniz

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikaları ve kişisel verilerin korunması hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.