31.10.2022 08:45:00

İznik Askania Bungalov Evleri Fiyatları

İznik Askania Bungalov Evleri Fiyatları

Doğanın ve doğallığın insan hizmetine sunulduğu ve bunu tabiatı incitmeden yapan bir noktadır İznik Askania... Şehir merkezinden sıyrılıp buraya gelecek olanları tatlı bir burukluk bahşedecek bu yer, ne yeni yeşillenen ne de kurumuş yapraklara sahip bir yerdir. Arada kalmış bir mevsim demek daha doğru olur.

Bir dönem dizisinin romantikliğini gündüz saatlerinde görürsünüz ama akşam da ahmakıslatan yağmurun ortaçağ versiyonuna şahitlik edersiniz. Yunan Mitolojisi’nde ‘İznik Gölü’ anlamına gelen ‘Askania’, İznik Gölü’nün Kuzeyinde bulunmaktadır. Gölün temiz doğallığı tesise de yansımış, huzurlu bir mutluluğu konuklarına sonuna kadar verebilecek bir yer.

Araç ve feribot seçeneklerini kullanarak buraya ulaşmak mümkün. Özellikle İstanbul güzergâhından kalkacak eğlenceli bir feribot seferiyle Yalova’ya ulaştıktan sonra, araçla bir 35 km sonra Askania tabelasını görmeniz muhtemeldir.

Bursa ve Eskişehir’den de 1-2 saat arası sürecek yolculuk gayet de bu göze alınabilecek bir fedakârlık. Tesadüfen Askania tabelasının yanından geçecekler için de günübirlik bir tatilin plansız güzellikleri konusunda kaçamağa teşvik edicidir.

İznik Gölü kıyısındaki güzel ve oldukça büyük olan İznik Askania tesisinde bungalov evlerde konaklamak harika olacaktır. Günün başlangıcı bungalovun balkonunda başlamak, şehirde bıktığımız sabahların aslında duygulara ne denli dokunduğunu fark edeceğiniz bir an yaşayacaksınız.

Evini beraberinde gezdiren karavan sahibi misafirlerin de durak yeri olduğunu belirtmek isteriz. İznik Gölü manzarasını ve güneşin yüzeye ne denli güzel yansıdığını bungalovun balkonundan görmek başka bir ayrıntıdır. Ve gündüzün geceye karıştığı saatlerin tatlı serinliğini hayal gücünüze bırakıyorum. Bungalovun iç deklarasyonu ve misafirlerin her türlü ihtiyaçlarına göre yapılmış mimarisinin yanı sıra biraz daha dışa çıkan bu tesisi, misafirlerin zevkine de hitap etmeyi başarmış bir yer. Jakuzi, manzara, ücretsiz WiFi, Kahvaltı dahil, Güvenlik Kasası ve en güzeli çeşitli meyvelerin dibinizde bulunduğu sebze bahçeleri…  

Birazda bungalovdan dışarı çıkıp etrafı gezmekte tatilin bir parçası olsun efendim. Her güzellikten biraz almak daha güzel olacaktır; her ne kadar bungalovun balkonu şehrin gürültüsüne ilaç gibi gelmiş olsa da. Çünkü başta da dediğimiz gibi, ahşabın doğaya en yakıştığı yer burası; İznik Askania. Size kucak açacak çok güzel bir gölün kıyısındasınız ve dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Örneğin belki yüzebilir, belki daha önceden attığınız oltanızda balık var mı diye ıslak bir şekilde bakabilirsiniz. Balık tutmamış olma ihtimalinize karşı, tesisin lezzetli balık menüsünden faydalanabilirsiniz. Belki de gölün biraz daha derinliklerinde balıklar mevcuttur derseniz ve birde orada olta atmak isterseniz tekne turuyla ikisini yapmak da mümkün. Eminim bu sefer oltanıza balkı takılmıştır. Tekne ve balık sizi yormuş olacak ki bir an, hamakta sallanıp, aylardır okumaya fırsat bulmadığı kitabı okuyan biri gözünüze takılmış olması muhtemeldir. O yüzden gelirken bavulunuzda okunmayı bekleyen kitabınıza yer açmanızı tavsiye ederiz. Bunların yanında voleybol, masa tenisi, okey gibi aktiviteler ve çocuklar içinde oyun alanları bulunmaktadır. Tüm bunların arasında kulağınıza hep bir hayvan sesi eşlik edecektir. Askania çiftliğinde hemen yakınlarınızda bir yerde demektir. Ve sadece 2 km uzaklıkta Keramet Ilıca’sında yüzmek için tatilinizin bir parçası olmayı hak eden bir yer. Oraya yürümek çok mu abartı olur bilemem ama bence denemekten zarar gelmez; eğer bu tatile eşlik eden birileri varsa tabi. Ya da bisiklet daha makul bir seçim olacaktır.

Hangi mevsiminde gidersiniz gidin, ahşabın doğaya en çok yakıştığı yer olduğunu hissettiren bir yer İznik Askania.

 
Yorum Yap
Ad Soyad
E-Posta
Telefon
Mesaj
Doğrulama kodu : 8715
WhatsApp Destek!
Lütfen İletişime Geçmek İstediğiniz Müşteri Temsilcisini Seçiniz