8.11.2022 08:15:00

Kasım Ayı Tatil Önerileri

Kasım Ayı Tatil Önerileri

Türkiye dünya üzerindeki konumundan dolayı dört mevsimin yaşandığı nadir ülkelerden birisi. Üç tarafı denizlerle çevrili Türkiye’de, yaz tatili için de kış tatili için de onlarca fırsat bulunuyor. Aynı zamanda geçmişte onlarca uygarlığa ev sahipliği yapmış Anadolu topraklarında çok çeşitli tarihi kültürel miraslar da bulunmaktadır.

Karasal iklimin, Akdeniz’in ılıman ikliminin, tarihi mirasların hep birlikte var olduğu Türkiye’de bundan dolayı yapılacak çok fazla şey bulunuyor. Bu içeriğimizde Kasım Ayı Tatil Önerilerini sizler için derledik…

Karadeniz Turu

Kasım Ayında yapılacak çok fazla şey var elbette. Önerilerimize Karadeniz Turu ile başlayalım. Yılın her mevsimi ayrı bir güzelliğe sahip Karadeniz’e sonbahar mevsiminin son ayında yapacağınız bir ziyaretle hem bölgenin yaylalarını, hem muhteşem orman manzarasını, hem de uçsuz bucaksız bir deniz manzarasına eşlik edebiliyorsunuz. Farklı tatil arayışı içinde olanların farklı deneyimler elde etmek isteyenlerin en sık ziyaret ettikleri iki şehir Trabzon ve Rize olmakta.

Trabzon Uzungöl’de yapacağınız enfes bir kahvaltı, Rize’nin ünlü Ayder Yaylası’nda gerçekleştireceğiniz bir konaklama sizlere bambaşka bir atmosfer sunacaktır. Şehir hayatının gürültüsünden uzaklaştığınız bu atmosferde; sonbahar yapraklarının dökülmesine şahit olarak yapacağınız her gezinti her yürüyüş sizi gerçekten çok farklı diyarlara götürecek!

Havaların henüz tam olarak soğumadığı bu ayda yaylaların tadını çıkarıp; doğaya, ormana, yeşile doyabilirsiniz!

Sapanca

Son dönemlerin en popüler tatil noktaları arasında yer alan Sapanca; sonbahar mevsiminin son günlerinde büyüleyici bir atmosfer sunmaya devam ediyor. Ağaçlardan düşen sararmış yaprak tanelerinin Sapanca Gölü ile birleşmesi kartpostallık bir görüntü oluşturmaktadır. Bu görüntüler eşliğinde burada hem konaklayabilir yada tercihinize göre yapacağınız günübirlik bir ziyaret ile buranın tadını yine çıkarabilirsiniz. Doğaya, yeşile doyabileceğiniz harika bir nokta Sapanca…

Maşukiye

Kocaeli’nin Kartepe ilçesine ait bir belde olan Maşukiye; sonbahar aylarında özellikle trekking turları için gelen çok fazla ziyaretçi ile dolmaktadır. Buranın enfes doğası, muhteşeme havası, Sapanca Gölü’ne olan yakınlığı; Maşukiye’yi de tatil severler için bir cazibe merkezi haline getirmektedir.

Buraya geldiğinizde mis gibi bir orman havası içinde, güzel bir köy kahvaltısı yapmanızı da tavsiye ediyoruz!

Ege ve Akdeniz: Neden Olmasın…

Ege ve Akdeniz her zaman yaz turizmi için akıllara gelmektedir. Fakat bu iki harika bölge yılın her mevsimi ziyaretçi almakta ve yılın her mevsimi ayrı bir güzeldir gerçekten…Mersin’den İzmir’e kadar çok sayıda şehirde onlarca tarihi eser, onlarca kültürel miras bulunmaktadır. Bu yerleri ziyaret edebilir, şehirler yaz turizmi sonrasında daha sakin ve sessiz olduğu için rahat rahat istediğiniz aktiviteleri gerçekleştirebilirsiniz.


 

Yorum Yap
Ad Soyad
E-Posta
Telefon
Mesaj
Doğrulama kodu : 4080
WhatsApp Destek!
Lütfen İletişime Geçmek İstediğiniz Müşteri Temsilcisini Seçiniz