14.01.2023 21:40:00

Kaş'ta Gezilecek Yerler

Kaş'ta Gezilecek Yerler

Antalya’nın en sevilen tatil beldeleri içerisinde yer alan Kaş, gezilecek yerler açısından farklı seçenekleri ziyaretçilerine sunuyor. Akdeniz ikliminin hakim olduğu bu yerde her mevsim gezip yeni yerler keşfetmenin tadını çıkarabilirsiniz. Farklı tesislerin Kaş içerisinde bulunması sayesinde de istediğiniz türde konaklama hizmeti almanız mümkün. Günübirlik geziler yerine daha uzun süreli tatillerinizi Kaş’ta geçirebilirsiniz. Kaş’ta gezilecek yerlerin neler olduğuna gelin yakından bakalım.

Akçagerme Plajı

Daha çok yaz tatillerinde denizinden dolayı tercih edilen Kaş içerisindeki en sevilen plajlardan birisi de Akçagerme Plajı’dır. Toplamda Kaş merkezden 3 km uzaklıkta bulunan bu plaj özellikle de temiz ve sakin olması nedeni ile tercih edilmekte. Plaj aynı zamanda kumlu bir yapıda olduğu için ailelerin de severek ziyaret ettikleri yerler arasında bulunuyor. Çevresinde yer alan tesisler sayesinde konaklama imkanınız bulunmaktadır. Dilerseniz tesislerden yeme ve içme ihtiyaçlarınızı da giderebilirsiniz.

Hidayet Koyu

Hidayet Koyu

Kaş merkezden 3 km mesafede yer alan Hidayet Koyu, tertemiz bir havaya sahip. Hafta sonu kaçamaklarınızda da değerlendirebileceğiniz bu koy hem mavi hem de yeşili bir arada bulunduruyor. Etrafında zeytin ağaçlarının bulunduğu bu koyda fotoğraf çekmeye doyamayacaksınız.

Kaş Belediyesi Halk Plajı

Daha uygun fiyatlı plaj tercihinde bulunmak isteyen kişiler için önerilebilecek plajlar içerisinde halk plajı yer alıyor. Hem temiz hem de berrak suya sahip olmasından dolayı ziyaret edilmesini önerdiğimiz yerlerden. Fakat denizin biraz derin olduğunu belirtmekte de fayda bulunmakta. Plaj içerisinde çocuk parkı ve kafe gibi seçenekler de yer almaktadır. Güneşlenirken soğuk içeceğinizin tadını çıkarabilir ve çocuklarınızın daha keyifli vakit geçirmesine imkan tanıyabilirsiniz.

İnceboğaz Plajı

İnceboğaz Plajı

Daha çok manzarasından dolayı akşam yürüyüşlerinde tercih edilen bu plaj denize girmek için de uygun yerler arasında bulunuyor. Hemen yakın kısmında yer alan işletme sayesinde de şezlong ve şemsiye gibi imkanlar gelen ziyaretçilere tanınıyor. Diğer plajlara göre daha rüzgarlı ve dalgalı olmasından dolayı çok fazla kalabalık olmayan bu plajı sessiz ve sakin olması özelliği ile tercih edebilirsiniz.

Limanağzı Koyu

Kaş’ın merkezine çok yakın olduğu için hem yerli hem de yabancı turist tarafından tercih edilen yerler arasında Limanağzı Koyu yer almaktadır. Dalgasız bir denize sahip olan bu koyun çevresinde farklı işletmeler de yer almaktadır. Şezlong ve şemsiye hizmetlerini alabileceğiniz bu işletmeler, aynı zamanda restoran ve kafe gibi olanaklara da ev sahipliği yapmakta. Muhteşem manzarası karşısında oturup dinlenebilmek için bu işletmeleri tercih etmenizi öneriyoruz.

Pınar Kürü

Genel olarak doğa fotoğrafçıları tarafından ziyaret edilen bu alan, Kaş’ın gizli hazineleri içerisinde bulunuyor. Çok fazla kişi tarafından keşfedilmemiş olması ve alana ulaşmanın biraz zorlu olmasından dolayı Pınar Kürü oldukça sakin yerler arasında bulunuyor. Günlük stresinizi atabileceğiniz Pınar Kürü’nde zamanın nasıl geçtiğini bile anlamayacaksınız.

Saklıkent Kanyonu

Turistlerin yoğun tercih ettikleri yerler içerisinde bulunan bu kanyon, Kaş’a yakın olması sebebi ile ziyaret edilebilecek yerler arasında. Türkiye’nin en uzun kanyonu olma özelliğini göstermesi de ilginin sebeplerinden birisi. Dilerseniz bu alanda yürüyüş yapabilirsiniz. Ayrıca yürüyüşlerinizle birlikte farklı noktaları keşfetme imkanını da yakalayabileceksiniz. Kaş’a gelmişken mutlaka uğramanız gereken yerler içerisinde bulunuyor.

Gömbe Yaylası

Antalya halkının genel olarak hafta sonlarında tercih ettikleri yerlerden birisi de Gömbe Yaylası’dır. Kaş’ta olmasından dolayı da mutlaka görmeniz gereken yerler içerisinde bulunmakta. Osmanlı döneminden kalma olan bu yayla o dönemlerde hayvan pazarı olarak kullanılmaktaydı. Şimdi ise içerisinde Yeşilgöl’ü de bulunduran bu yayla kafa dinlemeniz için tercih edebileceğiniz yerlerden birisi.

Kaş At Çiftliği

Ailenizle beraber keyifli vakit geçirmek istiyorsanız kesinlikle Kaş içerisinde görmeniz gereken yerlerden birisi de Kaş At Çiftliği’dir. Bu alanda at sürme deneyimine kavuşabilmeniz de mümkün. Çocuklar için de eğitici bir şekilde at binme aktivitesi bulunuyor. Ayrıca ziyaretçilerin dinlenebilmesi için hemen yakınında bir kafe de yer almakta.

Mavi Mağara

Adını masmavi güzelliğinden almış olan bu mağara, Kaş merkezinden 18 km uzaklıkta bulunmakta. İç ve dış galerileri de bünyesinde bulunduran mağara mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerden birisi. Ayrıca Nisan ve Mayıs aylarında fok balık yavrularını bu alanda görebilme imkanına kavuşabileceksiniz. Mağara içerisine tekne turları düzenlendiğini de eklememiz gerekmekte. Dilerseniz turlara katılıp mağara içerisinde yüzebilirsiniz.

Yorum Yap
Ad Soyad
E-Posta
Telefon
Mesaj
Doğrulama kodu : 5267
WhatsApp Destek! whatsapp
Lütfen İletişime Geçmek İstediğiniz Müşteri Temsilcisini Seçiniz

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikaları ve kişisel verilerin korunması hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.