15.03.2023 13:45:00

Kayseri Çevresinde Gezilecek 5 Yer

Kayseri Çevresinde Gezilecek 5 Yer

Orta Anadolu’nun merkezinde yer alan Kayseri, MÖ 4,000’li yıllara uzanan tarihi geçmişinin izlerini taşıyor. Geçmişten günümüze Anadolu’nun en önemli ticaret şehirlerinden biri olan Kayseri, Tarihi İpek Yolu’nun da kavşak noktalarından.

Farklı medeniyetlerin izlerini taşıyan mimari yapılar, inanç merkezlerinin yanı sıra doğal güzellikleri ile de ziyaretçilerini etkileyen Kayseri ve çevresi keşfedilecek çok sayıda değere sahip. Kayseri’ye gerçekleştirilecek bir yolculuğu, şehrin çevresindeki doğal ve tarihi güzelliklerle birleştirmek yeni anılar biriktirmek için en güzel yol!

Kayseri Çevresinde Görülecek 5 Yer

Orta Anadolu’nun en gelişmiş şehri Kayseri, çevresinde gezilecek görülecek yerleriyle ziyaretçilerin alternatif rotalar çizebileceği özellikte. Kayseri uçak bileti için uygun kampanyaları takip etmek için turna.com sitesine göz atın.

1. Erciyes Dağı

Kayseri’de şehrin dört bir yanında ismi kullanılan Erciyes, en önemli sembollerden biri. 3,196 metre uzunluğundaki volkanik dağ, ülkemizin başlıca kayak merkezleri arasında gösteriliyor. Orta Anadolu’nun en yüksek dağı olan Erciyes’te kayak, dağcılık, trekking gibi sporlar yapılabiliyor. Kış ve kayak mevsimi dışında bölgenin önemli mesire alanlarından birine dönüşen dağ, piknikçilerin rotasına giriyor.

2. Talas

Kayseri’ye yalnızca 8 km mesafede bulunan Talas ilçesi, MÖ 1,500’lü yıllardan itibaren başlayan yerleşim boyunca farklı medeniyetlerin izlerini taşıyor. Bir dönem İran’dan kaçan Ermenilerin yerleştiği Talas, farklı kültürlerin mimari yapılarının örnekleri ile tam bir hoşgörü kenti görünümünde. Büyük bağ evi, villa ve taş konakların bulunduğu Talas, muhteşem Erciyes Dağı manzarasına sahip. Temiz havası, yeşil doğası ile Kayserililerin özellikle hafta sonlarında kaçamak yapmak için tercih ettiği Talas, keyifli bir rota.

3. Kapadokya

Kayseri’den yalnızca 1,5 saatlik bir yolculukla ulaşılabilen Kapadokya, Türkiye’nin dünyaca ünlü turizm markası çok özel bir coğrafya. Gökyüzüne doğru yükselen Peri Bacaları’nın muhteşem görüntüsünün hakim olduğu Göreme ve Ürgüp her yıl yüzbinlerce ziyaretçiyi ağırlıyor. Kayaların içine oyulmuş yerleşim yerleri, yeraltı şehirleri, çok güzel ve benzersiz lüks butik otelleri ve gökyüzünü bir şölene dönüştüren balon turları Kapadokya’ya cazibe merkezi haline getiriyor. Enfes bir seyahat deneyimi için en iyi seçeneklerden biri olan Kapadokya, romantizm, macera ve doğayı bir arada barındırıyor. 4 mevsim gidilebilecek bir güzel köşemiz burası.

4. Tuz Gölü

Ankara, Konya ve Aksaray şehirleri arasında konumlanan Tuz Gölü, Türkiye’nin en büyük ikinci gölü unvanını taşıyor. Türkiye’nin tuz ihtiyacının yarısına yakınını karşılayan göl, büyüleyici buz mavisi rengine sahip. Özellikle yaz aylarında artan buharlaşmanın etkisiyle, ziyaretçilerini şaşırtan, bembeyaz bir çöle dönüşen göl yüzeyi, harika bir seyahat deneyimi için bölgenin en güzel seçeneklerinden. Kayseri’ye 2,5 saat uzaklıktaki göl, bölgeye gelenlerin mutlaka görmesi gereken doğal güzellikler arasında gösteriliyor.

5. Kocatepe Camii Ankara

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunda önemli bir rolü olan Ankara, Kurtuluş Savaşı’nın planlandığı, yönetildiği ve cumhuriyet temellerinin atıldığı bir üs görevindeydi. Başkent Ankara, lüks alışveriş merkezleri, tarihi ve doğal güzellikleri ile Kayserililerin en sık ziyaret ettiği şehirlerden. Ankara ve çevresinde görülecek çok sayıda yer bulunuyor. Kayseri’den 4 saatlik karayolu yolculuğu ile ulaşılabilen şehir, seyahat rotası planlayanlar için alternatif güzergahlardan.

Tarihi ve doğal güzellikleri ile Kayseri, yurtiçinde gidecek yer arayışında olanlar için not edilesi bölgelerden. 

Yorum Yap
Ad Soyad
E-Posta
Telefon
Mesaj
Doğrulama kodu : 2058
WhatsApp Destek! whatsapp
Lütfen İletişime Geçmek İstediğiniz Müşteri Temsilcisini Seçiniz

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikaları ve kişisel verilerin korunması hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.