25.11.2022 10:30:00

Manisa Spil Dağı Bungalov Evleri

Manisa Spil Dağı Bungalov Evleri

Ege Bölgesi’nin iç taraflarında bulunan Manisa, tarihi ve doğal güzellikleriyle vakit geçirilmesi gereken şehirlerden biridir. Parayı icat eden Lidyalıların başkenti olan Manisa aynı zamanda Roma, Helen ve Osmanlı İmparatorluklarına da ev sahipliği yapmıştır. Manisa aynı zamanda Osmanlı döneminde şehzadelerin eğitim aldığı bir şehirdir, bundan ötürü Manisa için şehzadeler şehri de denmektedir.

Manisa deyince akla onlarca şey gelebilir ve bu tarihi şehre ulaşmak da epey kolaydır, şöyle ki Manisa ve İzmir arası sadece 36 km’dir. Bundan dolayı şehre kısa sürede ulaşmak gerçekten de mümkün.

Spil Dağı

Buraya gelen ziyaretçilerin aklına gelen şeylerin başında Spil Dağı gelmektedir. Spil Dağı’nın biraz tarihine bakabiliriz. Bu harika dağ 1969 yılında milli park ilan edilmiştir. Milli Parkı jeolojik, morfolojik, arkeolojik ve mitolojik özelliklerinin yanı sıra, dağcılık sporuna uygun ve önemli bir rekreasyon alanıdır. Spil Dağı 1969 yılında milli park ilan edilmiştir. Milli Parkı jeolojik, morfolojik, arkeolojik ve mitolojik özellikleri bulunmaktadır.

Buraya aynı zamanda dağcılık ve dağ sporlarıyla ilgilenenler yoğun bir şekilde gelmektedir.

Spil Dağında Konaklama

Manisa Spil Dağı 1995 yılında turizm merkezi ilan edilmiştir ve buranın turistik açıdan en önemli yeri Ataalanı Mevii’dir. Burada dağ evleri, piknik ve oyun alanları, kır kahvesi ve lokanta bulunur. Tatillerini farklı şekilde kılmak isteyen insanlar için de burası gerçekten çok kıymetlidir. Zincir bir otelde konaklamak yerine bungalov ev arayışına girenlerin en çok merak ettikleri konunun başında Manisa Spil Dağı Bungalov Evleri gelmektedir. Burada hem İstanbul’dan gelen misafirler olabildiği gibi hem şehrin kendi sakinleri ağırlıklı olarak ise İzmir’den gelen ziyaretçiler olmaktadır. İzmir ve Manisa’nın birbirlerine olan yakınlıkları buranın sıkça ziyaret edilmesindeki en önemli etmenlerden biridir.

Doğa ile berabersiniz!

Burada doğa ile iç içe enfes bir gün geçirebilirsiniz. Doğa yürüyüşleri yaparken mis gibi temiz havayı içinize çekip rahatlayacağınıza da eminiz. Şehir hayatından bir nebze olsun uzaklaştığınız için çok mutlu olacaksınız!

Hangi Mevsim Gidilmeli?

Manisa Spil Dağı ziyaretçilerin tatilden beklentilerine göre aslında çok fazla şey sunmaktadır. Kışın kar keyfi için, yazın biraz yürüyüş ve güzel bir dinlenme için kısacası kişilerin istek ve arzularına uygun şekilde, buradan aldıkları keyif ve beklenti de değişmektedir. O yüzden bu harika yerin her mevsim ziyaret edilebilir olduğunu ifade edelim…

 

Yorum Yap
Ad Soyad
E-Posta
Telefon
Mesaj
Doğrulama kodu : 9391
WhatsApp Destek!
Lütfen İletişime Geçmek İstediğiniz Müşteri Temsilcisini Seçiniz