28.07.2023 11:55:00

Şile Kamp Alanları

Şile Kamp Alanları

İstanbul’un doğal güzelliklerinden birine sahip olan Şile, Anadolu Yakası’nda deniz kıyısı olan ilçelerden biridir. İstanbul’un sakin noktalarından biri olan bu yer aynı zamanda doğal güzellikleri, tarihi yapıları ve birbirinden güzel plajlarıyla da popüler. Şile İstanbulluların dört mevsim tatil yaptıkları, hafta sonu kaçamaklarının favori konumlarından biri.

Bölgenin tarihi yapılarından birisi de Şile Feneri. Hem İstanbul’un hem de Türkiye’nin en eski fenerlerinden olan yapı Şile’ye gelenlerin ilgisini çekmekte.

İstanbul’un içerisinde yer alan Şile, yaylaları, vadileri ve daha birçok doğa manzaralarıyla köy yaşamını özleyenlerinde sevdiği yerlerden. Çadırınızı alıp İstanbul’un gürültüsünden ve temposundan uzaklaşarak kendi özel tatilinizi yaşayabilirsiniz. Aynı zamanda Şile’de birçok konforu ve imkanı bir arada sunan kamp alanları da bulunuyor.

Şile’de ki Popüler Kamp Alanları:

SARDALA KAMP ALANI:

Hizmet: Kandıra, Kefken ve Ağva arasına uzanan Sardala Koyu’nda yer alan kamp alanı. WC, yemek, duş gibi imkanları bulunmayan ücretsiz kamp alanına çadırlarınızla gidebilirsiniz. Çevre köylerden ihtiyaçlarınızı karşılayarak sakin ama güvenli olan Sardala Koyu’nda kamp yapabilirsiniz.

MARMARA ŞİLE CAMPİNG

Hizmet: Çadır ve karavan hizmeti sunulduğu gibi isterseniz beraberinizde de getirebilirsiniz. Nehrin kenarında yer alan camping, WC, duş, elektrik, çamaşır makinesi, mutfak alanı, restoran ve açık hava sineması gibi imkanları bulunuyor.

İletişim: 0541 712 48 71

SB KAMP ŞİLE

Hizmet: Çadır alanları, elektrik, şarj noktaları, mangal alanı, mutfak, buzdolabı, WC, duş, otopark gibi hizmetleri bulunan kamp alanı aynı zamanda denize sıfır. Karakiraz Plajının yanında yer alan tesise Şile merkezden kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

İletişim: 0532 348 37 81

Gelesun kampland AĞVA

Hizmet: Kurfallı Köyü’ndeki ateş alanı, buzdolabı, elektrik, çadır kiralama, duş, karavan alanı, WC gibi olanaklara sahip olan kamp alanı aynı zamanda bungalov evlere de sahip. Aynı zamanda ağaçların arasındaki konaklama alanı denize de oldukça yakın.

İletişim: 0532 206 22 74

BELLA KAMP

Hizmet: WC, duş, elektrik, buzdolabı, otopark, yemek gibi olanakların yanı sıra bölgede çadır içi battaniye, yastık ve çarşaf gibi çadır içi gereçlerde veriliyor. İsterseniz kamp alanında yer alan bungalovlarda ve karavanlarda da konaklayabilirsiniz. Kamp alanının bir diğer güzel yanıysa kumsala bir iki dakikalık yürüme mesafesinde olması.

İletişim: 0537 677 82 88

DOĞANCILI CAMPİNG

Hizmet: Çam ağaçlarıyla çevrili bir alan kurulmuş olan kamp alanı bungalovları ve pansiyonlarıyla hizmet vermekte. Duş, elektrik, ateş yakma alanı, Wifi gibi temel ihtiyaçların yanında ek hizmetler sunmakta. Ayrıca Üsküdar’dan Doğancılı Cambing’e direkt ulaşım sağalayan toplu taşıma da mevcut.

İletişim: 0216 611 93 79

ŞİLE CAMPİNG ALACALI KAMP PANSİYON

Hizmet: Denize sıfır konumdaki işletme, duş, cafe, WC, restoran, kamp ateşi, çadır kamp alanı ve elektrik gibi olanaklara sahip. Bungalov tarzındaki pansiyonları da konaklama için uygun. Şile’de plaja yakın ve güvenli bir şekilde konaklayabileceğiniz yerlerden biri.

İletişim: 0507 600 61 53

ŞİLE EŞEK ADASI

Hizmet: Tosbağa Adası olarak da duyabileceğiniz Şileye bağlı yarımada maceraseverlerin kamp kurmayı sevdiği yerlerden biri. Çevresinde herhangi bir tesis bulunmayan adaya yanınızda kamp eşyalarınızı getirerek ulaşabilirsiniz. Hem plaja sıfır hem de insanlardan uzak kendi alanınızda kamp ateşi yakarak zaman geçirebilirsiniz.

KAÇKAR KAMP

Hizmet: Bungalov, karavan ve çadır hizmetlerinin bir arada yer aldığı işletmede doğayla iç içe bir tatil geçirebilirsiniz. İsteğe bağlı karavan ve çadırlarınızla gelme imkanınızda  bulunuyor. WC, duş buzdolabı, restoran, elektrik, Wifi gibi hizmetleri bulunuyor. Ayrıca hem tatil yapayım hem de dalış, trekking, bisikleti balık tutma gibi aktiviteler yapmakta istiyorsanız buradaki etkinliklere katılabilirsiniz.

İletişim:0543 823 66 74

HACİLLİ SELALESİ KAMP ALANİ

Hizmet: Şile’nin Hacilli Köyü’nde yer alan şelale çevresinde kamp yapmak isteyenler için alan mevcut. Kamp ateşi yakabilirsiniz fakat yiyecek ve içeceklerinizi gelirken temin etmeniz gerekiyor. WC, duş gibi imkanlar bulunmuyor. Buraya hem Gebze yönünden hem de Ağva mevkiinden ulaşım sağlayabilirsiniz.

AĞVA KİLİMLİ KOYU

Hizmet: Ağva’ya toplu taşıma ile geldikten sonra yürüyerek ulaşabileceğiniz Kilimli Koyu, Şile’de ücretsiz kamp kurabileceğiniz destinasyonlardan biri. Bu sebeple maalesef bakir koylarında imkanlar yok denecek kadar az. Bu yüzden yanınızda temel ihtiyaçlarınıza yönelik eşyalarınızla gelmekte fayda var. Denize sıfır olan koyun en güzel özelliği istediğiniz zaman denize girme fırsatınızın olması.

Şile’de Yapılacak Aktiviteler

İstanbul’un içerisinde en çok tercih edilen tatil bölgelerinden biri Şile’dir. Burada denize girebileceğiniz birçok temiz plajın yanı sıra Şile Kalesi, Şile Feneri gibi gezilecek tarihi yapılarda bulunuyor. Şile’ye kamp yapmaya geldiyseniz mutlaka kamp ateşi yakmalı, doğa yürüyüşleri ve bisiklet turlarına katılmalısınız. Aynı zamanda ilk kez kamp yapmak isteyenler içinde uygun olan Şile’de yelken, dalış gibi su sporları yapılması da mümkün.

Şile’ye Nasıl Ulaşım Sağlanır?

Hem İstanbul içi hem de çevre şehirlerden gelenlerin yaz aylarında favori tatil mekanı olan Şile’ye şehir içinden toplu taşımalar gelmektedir. Bunun yanı sıra aktarmalı olarak çevre illerden de ulaşım sağlayabilirsiniz. Birbirine bağlı plajlar boyunca aradığınız niteliklere uygun birçok ücretli ve ücretsiz kamp alanları da mevcut. Daha uç kesimlerde olanlara özel aracınızla gitmenizi tavsiye ederiz.

Yorum Yap
Ad Soyad
E-Posta
Telefon
Mesaj
Doğrulama kodu : 9088
WhatsApp Destek! whatsapp
Lütfen İletişime Geçmek İstediğiniz Müşteri Temsilcisini Seçiniz

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikaları ve kişisel verilerin korunması hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.