22.01.2023 20:50:00

Ukrayna Gezilecek Yerler

Ukrayna Gezilecek Yerler

Vize işlemleriyle uğraşmadan bir Avrupa ülkesi gezmek isteyen kişilerin genelde ilk tercihi Ukrayna olmakta. Muhteşem bir tarihi içerisinde barındırması sayesinde daha çok tercih edilmekte. Ayrıca eğlence hayatını seven kişilerin de gezmek adına mutlaka Ukrayna’yı tercih etmelerini öneriyoruz. Farklı mekanları ve farklı etkinlikleri ile ülkede zamanın nasıl geçtiğini anlayamayacaksınız. Ukrayna gezilecek yerler açısından bakıldığında oldukça zengin bölgeleri içeriyor. Bu yazımızda da gezilecek yerleri daha detaylı bulabileceksiniz.

Lychakivsky Mezarlığı

Buraya girdiğiniz ilk andan itibaren sizi etkisi altına alacağını söyleyebiliriz. İçerisinde bilinen isimlerin mezarları yer almasa da farklı yapılar sebebiyle gelen kişileri oldukça etkilemekte. Özellikle de içerisinde yer alan mezarların hemen hemen hepsinin farklı yapıda olduğu görülebilecek. Ufak bir eğim üzerine inşa edilmiş olan bu mezarlığa yolunuz düşerse mutlaka uğramalısınız.

Lvivarnya

Aslında bir dönem bira fabrikası olarak kullanılan bu bina, şimdilerde müze olarak kullanılmakta. Bira müzesi olarak kullanılan bu yerde gezinizin sonunda bir ikramları da sunuluyor. Farklı bir gezi deneyimi elde edebileceğiniz bu müzeyi mutlaka ziyaret etmelisiniz. Özellikle de iç mimarisiyle de sizleri etkileyecek bir özelliğe sahip.

Ploshcha Rynok

UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde de yer alan bu meydan, zamanında almış olduğu tahriplerin de restore edilmesi imkanına sahip olmuş yerlerden. 16. yüzyılda çıkan bir yangında oldukça zarar görmüş olan bu yer yeniden inşa edilmiştir. Meydanın çevresinde de farklı yapıda binalar bulunuyor. Pazar meydanının etrafındaki evlerin mimarisini fotoğraflamak isteyeceksiniz. Muhteşem yapılara sahip olan bu evler gelen turistlerin ilgisini çekiyor.

Lviv Tarih Müzesi

1893 yılında kurulmuş olan bu müze, Ukrayna’nın tarihine ışık tutmakta. İçerisinde 330 binden de fazla ürünün sergilendiği biliniyor. Ukrayna’nın en zengin içeriğine sahip olan bu müzeyi, Ukrayna tarihini daha yakından görmek isteyen kişiler tarafından ziyaret edildiği biliniyor. Müzeye giriş için belli bir ücret ödemeniz gerekmekte. Ayrıca Ukrayna’ya gelmişken bu müzeyi ziyaret etmeden gezinizi sonlandırmamanızı öneriyoruz.

Khortytsya Adası

Ukrayna’nın doğal güzelliklerini görmek isteyen kişilerin ilk uğradıkları duraklardan birisi olan bu ada, muhteşem manzarasıyla herkesi kendine hayran bırakıyor. Ukrayna’da yaşayan Kazakların kalesi olan bu kale, muhteşem yürüyüşler yapmak adına bire bir. Aynı zamanda bisikletle gezme imkanına da sahip olabileceğiniz bu adanın gün batımını da mutlaka izlemelisiniz.

Zaporijya Siçi

16 ve 18. yüzyıllarda kurulmuş olan bu bölüm, askeri amaçlı oluşturulmuştur. Ardından Sovyet döneminde kurulmuş olan barajlardan dolayı sular altına gömülmesinden dolayı da kullanılamaz hale gelmiştir. Denizi ile muhteşem bir görüntüye sahip olan bu yer, şimdilerde halkın vakit geçirmek için ziyaret ettiği yerlerden birisi haline gelmiş.

Dinyeper Nehri

Etrafına sıra sıra dizilmiş olan evler ve sakin nehirle şahane bir görüntü sunan bu bölüm, şehrin su ve enerji ihtiyacını karşılaması adına çok büyük bir öneme sahip. Sabah ve akşam saatlerinde bu nehri görmenizi öneriyoruz. Mükemmel bir görünüme sahip olan nehir, fotoğraf çekebileceğiniz alanlardan birisi.

Silah Tarih Müzesi

İçerisinde birbirinden farklı ve çok sayıda silahı barındıran bu müze, eski dönemlerden 2. Dünya Savaşı’na kadar kullanılmış olan pek çok silahı bünyesinde taşıyor. Müzenin Avrupa’nın en büyük silah müzeleri içerisinde yer aldığını söylemek de mümkün. Saat 10.00 ile 19.00 arasında müzeyi ziyaret edebilir ve bu döneme kadar kullanılmış silahları yakından görebilirsiniz.

Feldman Ecopark

İçerisinde pek çok aktivitenin yer almasından dolayı turistlerin de ilgi odağı olan bu park, çocuklu aileler için de bire bir. Farklı aktivitelerle kaliteli zaman geçirmeniz mümkün hale getirilmiş. Aynı zamanda oyun alanları, yoga alanları da parkın sunduğu olanaklar içerisinde. Dilerseniz binicilik de yapabilirsiniz. 7’den 70’e herkesin ilgisini çekebilecek olan bu parkı mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Özgürlük Meydanı

Şehrin merkezi konumunda olan bu meydan, etrafında yer alan binalarıyla da ilgi çekmekte. Ayrıca çevresinde yer alan kafe ve restoranlarda dinlenme olanağı da yakalayabilirsiniz. Özellikle de merkezde yer almasından dolayı etrafında pek çok toplu taşıma aracını barındırmasından dolayı, istediğiniz yere gitme imkanına da sahip olabileceksiniz.

Kehribar Müzesi

İçerisinde muhteşem koleksiyonları barındıran bu müzede toplamda 5 bine yakın kehribar yer alıyor. Farklı taşlar görmek isteyen kişiler tarafından ziyaret edilen bu müzeyi mutlaka sizler de görmelisiniz. Bu müze aynı zamanda turistlerin de uğrak yerlerinden birisidir.

Yorum Yap
Ad Soyad
E-Posta
Telefon
Mesaj
Doğrulama kodu : 1714
WhatsApp Destek! whatsapp
Lütfen İletişime Geçmek İstediğiniz Müşteri Temsilcisini Seçiniz