31.10.2022 18:55:00

Yalova Günlük Kiralık Dağ Evi

Yalova Günlük Kiralık Dağ Evi

Marmara Denizi'ne kıyısı bulunan ve çevre illerden ulaşımın çok kolay olduğu Yalova, Türkiye'nin yüzölçümü bakımından en küçük şehridir. Kocaeli ve Bursa'ya komşudur. Huzurlu ve sevimli bir kenttir ve dinlenmek için gelenlere güzel manzarasıyla adeta şifa verir.

Peki Yalova'da ne yapmalı? Yalova'da nerede kalmalı?

Yalova'da pek çok konaklama imkânı mevcuttur. Kamp severlerin birkaç günlüğüne kent stresinden kaçıp kamp yaptığı bir yer olmasına karşın, konforlu ve müstakil konaklamalar için bungalovlar daha çok tercih edilmektedir.

Bölgede oteller de oldukça fazladır. Araçla gittiğinizde kent merkezinden 105 km uzaklıkta olup ortalama 1.5 saatlik bir sürüş sonrasında Yalova'ya ulaşabilirsiniz.

Yalova'ya ulaşımı oldukça kolaylaştıran bir diğer seçenek de Yenikapı'dan kalkan Yalova feribotlarıdır.1 saat 25 dakika süren feribot seferleri oldukça keyiflidir. Feribottan indikten sonra kendinizi Yalova'nın merkezinde bulacaksınız.

Yalova'ya gittiğinizde size fikir vermesi için orda yapabileceklerinizden biraz bahsedelim. Sabahları mis gibi kahvaltı ve demli bir çay eşliğinde deniz manzarası kesinlikle güne başlamak için ideal. 

Termal Kaplıcalarıyla ünlü olan Yalova’da, şifalı termal suyun etkisiyle rahatlayabileceğiniz birçok termal kaplıca bulunmaktadır. Yalova, çocuklu aileler için aquaparkları ve lunaparklarıyla gayet eğlenceli bir yer olabilir. Dönme dolapta Yalova manzarasını seyredip çarpışan otolarda kozlarınızı paylaşma vakti.

Kültürel bir keşfe çıkabilirsiniz

Kültürel bir keşfe çıkmak için Yalova Açık Hava Müzesine gidebilirsiniz. Roma, Bizans ve Osmanlı’dan kalan sütunları ve daha pek çok şeyi inceleyebilir, tarihte ufak bir gezintiye çıkabilirsiniz. Erken Bizans dönemine ait Kara Kilise’ye de bakmak isteyebilirsiniz.

Yürüyen Köşk, Mustafa Kemal Atatürk’ün bir ziyaretinde ulu bir Çınar ağacının kesilmeye çalışıldığını görmesi sonucunda “Köşkü kaydırın” emrini vererek 4.8 metre yana kaydırdığı köşktür. İçindeki müze ziyaretçilere açıktır.

Çınarcık Sahil

Çınarcık Sahil Yalova’nın en ünlü gezinti yerlerindendir. Kentten uzaklaşıp tabiat harikası sakin sessiz koylarda denize girmek isterseniz Armutlu plajı ve çevresi idealdir. Yalova’da bulunan Sudüşen Şelalesi, Erikli Şelalesi ve Çaldere Şelalesi ve Dipsiz Göl de görülmesi gereken doğal zenginliklerdir. Yalova Kent Ormanı’na gitmişken güzel bir piknik yapıp 1.5 saatte varabildiğiniz Yalova’nın doğal güzelliklerinin ve huzurunun keyfini çıkarabilirsiniz.

 

Yorum Yap
Ad Soyad
E-Posta
Telefon
Mesaj
Doğrulama kodu : 2180
WhatsApp Destek! whatsapp
Lütfen İletişime Geçmek İstediğiniz Müşteri Temsilcisini Seçiniz